[MOC] mikro F1

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] mikro F1

#1 Post autor: Jerac »

Prawie zapomniałem jak fajnie jest czasem zbudować coś naprawdę małego. Zainspirowały mnie dzieciaki które mnie odwiedziły w sobotę i z kupki nieposortowanych klocków poskładały parę samochodzików a'la tiny turbos. A że na małą formułkę od dawna miałem ochotę, między jedną kompilacją a drugą siadałem i kombinowałem jakby tu z tej garstki klocków zrobić coś co choć trochę przypomina bolid F1. Ostateczny efekt jest dla mnie wystarczająco dobry żeby się nim pochwalić, chociaż do zabawy się toto nie nadaje - kółka się nie krecą ;)

Aha, jakby ktoś chciał sobie takie coś złożyć: nie wszystkie kafle 1x2 nadają się do zrobienia takiego spoilera. Nie mam pojęcia od czego to zależy, ale biały samochodzik można podnieść za spoiler, ale w tym kolorowym najmniejsze kichnięcie sprawia że spoiler odpada. Zupełnie jak w prawdziwym F1.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-10-12, 13:16 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#2 Post autor: Thangor »

nie widać dokładnie tyłu pojazdu wiec trudno stwierdzić czy to sie na pewno na tym trzyma ale może to zleży od typu tego klocka http://www.peeron.com/inv/parts/4085c są aż trzy :P

A tak po za tym bardzo fajne samochodziki :) taka zaawansowana wersja tych małych czerwonych ferari z tego roku
Ostatnio zmieniony 2009-10-12, 13:51 przez Thangor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Akurat to nie o połączenie tego clipa z kaflem chodzi, a o połączenie górnego kafla z bocznymi :)

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#4 Post autor: smyk »

Krawężnik (tarka) rządzi!
A czy tegoroczne nie mają szerszego przedniego skrzydła? ;)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Mają, ale brakowało mi kafli 1x3. To dobry przykład miejsca gdzie niczym nie da się ich zastąpić.

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#6 Post autor: FastER »

Genialne! Szkoda, że nie mam wszystkich klocków do zbudowania tego :P
Bo zaraz bym to zrobił!
Toyota i Renault?
Pozdrawiam.

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Jerac pisze:ale w tym kolorowym najmniejsze kichnięcie sprawia że spoiler odpada. Zupełnie jak w prawdziwym F1.
Skrzydło F1 jest bardziej wytrzymałe niż większość elementów w normalnym samochodzie a do tego jest ono strefą kontrolowanego zgniotu.

Temacik świetny - co prawda tarki za wysokie przednie szkrzydło za wąskie - ale bardzo fajne kolory. Może jakaś crash scena w przyszłości?:)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Może... marzy mi się taka nieco większa scenka, z trybunami, pitami, jakimś wypadkiem i latającymi częściami... przymierzałem się do tego już kiedyś (z tymi mikrociężarkówkami), ale jakoś mi to nie wyszło. Temat nie jest mimo to zamknięty, i kiedyś może spróbuję raz jeszcze.

FastER: Toyota wyszła przypadkiem (pierwszy samochodzik powstawał bez żadnych konkretnych zamierzeń), ale renault już nieco bardziej celowo :>

EDIT:
Coś jak to... tylko 10x więcej.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-10-12, 18:40 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#9 Post autor: rh »

Mikroskala, to co lubię ;)

Przede wszystkim pomysł warty kontynuacji, bo może z tego powstać genialna scenka :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

Bardzo przyjemny MOC, szczególnie dla każdego fana F1 ;^)
Bolidy w mikroskali wyglądają rewelacyjnie - nie dość że świetne konstrukcyjnie, to jeszcze idealne kolorystycznie - Renault i Toyota jak żywe!

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ