[MOC] Oversized Transport

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] Oversized Transport

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek

Uff, pufff, czekajcie, jeszcze ja!

Zdążyłem. Nie mam ostatnio czasu na klocki, dlatego to przedłużenie pierwszego etapu o tydzień trochę ułatwiło mi życie. Nie miałem też czasu na zrobienie czegoś większego... No ale miało być anty ekologicznie i jest. Cztery ciągniki balastowe, ciągnące duży i ciężki ładunek (gąsienice od koparki czerpakowej), spalające przy tym ogromne ilości paliwa.

Tutaj obowiązkowa prezentacja 4 silników (premia, a jak :D):

Obrazek

Tutaj kilka zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Tutaj film:

http://www.flickr.com/photos/m_longer/4019806133/

A tutaj coś dla Jeraca i Nexusa:

A żeby wam się to zadanie czkawka odbiło :>

A tutaj galerie:

Flickr
Brickshelf
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 22:57 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

Te z tyłu powinny ciągnąć w drugą stronę.
Byłoby jeszcze bardziej "antyekologicznie".

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

kris kelvin pisze:Te z tyłu powinny ciągnąć w drugą stronę.
Byłoby jeszcze bardziej "antyekologicznie".
Może i tak ;)

Myślałem że to zadanie było dziwne. Jednak obecne bije to na głowę...

rh

#4 Post autor: rh »

M_longer pisze:Jednak obecne bije to na głowę...
Obecne jest niesamowite. Aczkolwiek trudne jak diabli i liczy się pomysłowość.
M_longer pisze:A tutaj coś dla Jeraca i Nexusa:

A żeby wam się to zadanie czkawka odbiło :>
Za takie coś powinna być premia -2 punkty:P

Hmm, tak się zastanawiam. Czy w tym wszystkim kontrargumentem na nieeokologiczność nie byłby fakt, że po lądzie praktycznie nie ma innego sposobu na transport czegoś takiego?

A sam model ... no standardowo świetny, chociaż w pierwszej chwili przeżyłem deja vu, bo podobne to do tego, co pokazałeś rok temu. CO nie zmienia faktu, że i tak mi się podoba, ale ... oczekiwałem jednak od Ciebie czegoś więcej ;)

Wookashek

#5 Post autor: Wookashek »

Jestem pełen podziwu odnośnie ilości kółek. Brawo!

Jednak nachodzi mnie myśl - czy nie prościej byłoby gdyby te gąsienice poholować bezpośrednio, a nie pakować na lawetę?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Hurraaa, coś do narzekania!
Co z tego, że są 4 silniki, skoro nigdzie tu nie ma pojazdu 4-silnikowego ! Nie należy Ci się premia !
Przewożenie trzech gąsienic jest nielogiczne, bo co to - jedna zapasowa? są na świecie koparki o trzech gąsienicach?
Boki gąsienic są niewykończone - to razi szczególnie w porównaniu z resztą.
Bardzo mi się podobają błotniki w ciężarówkach.
Kółek to żeś sobie nazbierał :)
\/1 ______________

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#7 Post autor: spacelord »

Takie ciężarówki popychające z tyłu to zadziała? Jest takie coś w rzeczywistości?
A co do ciężarówek to coś podobne do siebie... i nawet mało czerwone (tylko pasek? )...
Jak masz tyle kółek mógłbyś kiedyś zbudować wielkie czerwone 100-kołowe coś ;)
I dlaczego ciężarówka z przodu ma napis 'Long Vehicle' a nie 'Longer Vehicle' ??

rh

#8 Post autor: rh »

spacelord pisze:Takie ciężarówki popychające z tyłu to zadziała? Jest takie coś w rzeczywistości?
Tak, jest.

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

V1 pisze:Hurraaa, coś do narzekania!
Co z tego, że są 4 silniki, skoro nigdzie tu nie ma pojazdu 4-silnikowego ! Nie należy Ci się premia !
Przewożenie trzech gąsienic jest nielogiczne, bo co to - jedna zapasowa? są na świecie koparki o trzech gąsienicach?
Boki gąsienic są niewykończone - to razi szczególnie w porównaniu z resztą.
Bardzo mi się podobają błotniki w ciężarówkach.
Kółek to żeś sobie nazbierał :)
Na Ciebie zawsze można liczyć :D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

V1 pisze:Co z tego, że są 4 silniki, skoro nigdzie tu nie ma pojazdu 4-silnikowego ! Nie należy Ci się premia !
Serio? :]
Nexus 7 pisze:M_longer napisał/a:
A ja widzę to inaczej: W sumie 5 modułów, 4 moduły mają po jednym silniku. Może być?


Po dodatkowych wyjasnieniach na pw, MOZE BYC, pod warunkiem ze w tym zadaniu nie zadasz juz zadnych pytan :-)
V1 pisze:Przewożenie trzech gąsienic jest nielogiczne, bo co to - jedna zapasowa? są na świecie koparki o trzech gąsienicach?
Jest logiczne :)
Ta gąsienica to jedna całość, a pochodzi z takiej koparki (i nie, nie wiem czy w rzeczywistości te gąsienice transportuje się w taki sposób. Mam nadzieje że tak ;) ):

Obrazek
V1 pisze:Boki gąsienic są niewykończone - to razi szczególnie w porównaniu z resztą.
Tak. Ale jak już pisałem miałem mało czasu i budowałem to na ostatnią chwilę, najmniej uwagi przykładając do ładunku...
V1 pisze:Kółek to żeś sobie nazbierał :)
I tak za mało ;)
spacelord pisze:A co do ciężarówek to coś podobne do siebie... i nawet mało czerwone (tylko pasek? )...
One są identyczne :D
Tylko czerwona się różni detalami i kolorem.
I tak, tylko czerwony pasek. Dlaczego? Mammoet ;)

Obrazek

Brakuje tych czerwonych pasków za drzwiami, ale nie zdążyłem dociąć naklejek :/
spacelord pisze:I dlaczego ciężarówka z przodu ma napis 'Long Vehicle' a nie 'Longer Vehicle' ??
A to pytanie do projektanta tej naklejki ;)

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#11 Post autor: Webster »

Nie ma to jak porządne gabaryty. Fajne że są aż cztery ciągniki i wszystkie Scanie. Przydałby się jeszcze pilot ale to szczegół ;)

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Tisen »

Teraz wypada zbudowac taki "kombajn odkrywkowy" jak kilka postów wyżej. Z szarych kloców ścinę wyrobiska, kilka cięzarówek...i wtedy miesiąc z zycia przepada.
Ostatnio zmieniony 2009-11-27, 12:30 przez Tisen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#13 Post autor: Flymbex »

Tisen pisze:Teraz wypada zbudowac taki dzwig jak kilka postów wyżej.
Tzn. chodzi o ten kombajn odkrywkowy, zwany czasem koparką do prac odkrywkowych?
Ostatnio zmieniony 2009-11-27, 11:25 przez Flymbex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Tisen pisze:i wtedy miesiąc z zycia przepada.
I miesięczna pensja, bo tanie by to nie było. Aha, to wyżej nazywa koparka czerpakowa, a nie kombajn. Dla mnie kombajn, który robi coś w wyrobisku wygląda nieco inaczej ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#15 Post autor: Flymbex »

M_longer pisze:a nie kombajn. Dla mnie kombajn, który robi coś w wyrobisku wygląda nieco inaczej ;)
Nie. Nazwa jest wymienna. Jeżeli jest stosowany do prac odkrywkowych to jest to kombajn (bo oprócz funkcji zabierania urobku, jest tam zrealizowana cało odstawa i często obróbka wstępna urobku) albo koparka odkrywkowa albo koparka czerpakowa - excavator. A wyrobiskiem jest wtedy dziura. Podobna maszyna może też pełnić funkcję zwałoładowarki. Zmodyfikowany wtedy jest najczęściej sposób poruszania. Co do bycia kombajnem to mamy: rolnicze (żbożowe, buraczane itp.) górnicze ścianowe (silniki organów np: 2 x 350 kW, posuw regulowany falownikiem po szynie systemu EICOTRACK) i przodkowe górnicze (coś takiego pokazałeś tylko w mini wersji a dokładniej jest mały ale nie służy do drążenia wyrobisk tylko do wydobycia systemem nieścianowym) np.: Alpine AM-75, sama moc silnika organu urabiającego to 200kW). Mamy też kombajny - skanero-drukarki itd :)
Określenie kombajn mówi nam o wielofunkcyjności danej maszyny.
Obrazek
ALPINE MINNER AM-75 z opuszczonym organem :) Przekrój drążonych za pomocą tej głowicy wyrobisk chodnikowych jest naprawdę duży.
Ostatnio zmieniony 2009-11-28, 14:01 przez Flymbex, łącznie zmieniany 7 razy.

ODPOWIEDZ