[MOC] Chyba Taunus

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Chyba Taunus

#1 Post autor: Misterzumbi »

Koniec jak na razie... Nie mam wiecej pomyslow, w glowie Pustka.
Kilka tygodni temu taki gosciu "Lichtblau" zmeldowal ze buduje Taunusa. Dziobaka.
Kto jest z tej planety wie dokladnie ze mam swira na punkcie starych Fordow, specjalnie tych z roku 1980 wstecz i ze takowy wlasnie dziobak niejako dzieli sobie moj garaz z Granada i z czyms jeszcze.

No wiec dwa dni pozniej gosciu sle mi plik LDraw, otwieram i... Tak jak sie spodziewalem.
Tak sobie, jakos nie dziobakowato... Ale kilka super pomyslow mial, i co najwazniejsze cale Autko zbudowane z klockow w kolorze Lime ( :O ), to znaczy w kolorze najbadziej znanego firmowego auta niemiec. Wlasnie takim dziobakiem, wesja GXL z 1,6 litrowym silnikiem jezdzil w filmie Bang Boom Bang niejaki Keek.

Po krotce o filmie (co pozwoli moze zrozumiec zdjecia):

Keek to leniuch, nic nie robi poza paleniem trawy i odwiedzaniem swojego kumpla Kallego w wiezieniu, ktoremu wisi 200000 marek i podrzucaniu mu co jakis czas filmow dla doroslych robionych przez niejakiego Frankyego w piwnicy videoteki.
Pewnego dnia Kalle zamawia sobie na czarno Mercedesa SEC u kolesia z ktorym odsiadywal wyrok, Keek ma pojechac po auto zaplacic i postawic w garazu. Niestety, cala kase ktora dal mu Kalle, Keek przegral na wyscigach konnych i starcza mu akurat na tyle zeby kupic auto. Dwa dni pozniej Kalle uciaka z wiezienia, w filmie ktorego dal mu Keek wyjrzal swoja zone Manu, chce sie odegrac na Frankym i naturalnie chce swoja kase.
Keek nie ma naturalnie grosza przy duszy i namawia swojego najlepszego kumpla Andyego na napad w firmie niejakiego Kampmana, niestety w sejfie znajduja tylko papiery. Choeryk Andy w szale bijac wszystko co sie da kopie drzwi sejfu nie widzac ze Keek ma tam jescze soj palec i odcina mu kciuk...

Stad film idzie niejako z gorki, Goscie wyrywaja sejf Lancuchem i pedza do szefa Andyego Willego zeby pomogl im otworzyc szafe gdzie jest jescze Kciuk Keeka, goscie maja nadzieje ze da sie go przyszyc, po drodze naturalnie lapie ich Fotoradar z sejfem na holu, Willi nie jest zadowolony ze zadrapania od ciagniecia sejfu prowadza pod jego tanksztele i cala akcja filmu zmienia na szybkie tory...


Obojetne, kto zna niemiecki, na Youtube jest caly film w 10 czesciach...

Teraz do auta.

Podoba mi sie. Widze w nim moj samochod. jest kilka rzeczy ktore mnie denerwuja. Wedlug Planow na ktore nalozylem rysunek z L Draw dach powinien byc o pol studa bardziej w tyle, ale przednia szyba powinna byc tam gdzie jest, ma po prostu mniejszy kat niz Legowe slopy... Nie widzi mi sie do konca tylny zderzak. Przod okleilem chromowanymi paskami, ale daje slowo, bez wyglada calkiem przyzwoicie i dosc Taunusowo...

No nie wiem. Ocence sami. Na razie nie mam wiecej pomyslow jakby co tam poprawic, i dlatego zostanie tak. Mialem zrobic tez swojego, niestety, jedynym kolorem ktory by jako tako odzwierciedlal rzeczywistosc jest dark orange i po prostu niema wszystkich klockow w tym kolorze... W lime brakuje tylko tego Bracketa, ale widac ino kawaleczek dlatego pozwolilem sobie okleic ten kawaleczek naklejka...

Na zachete:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(Tasma klejaca dlatego ze Andy i Keek znajduja trupa w bagazniku :) )

Obrazek

(Klucze do prawdziwego)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Co robisz z tym kijem?"

"Takie zdjecie z sejfem na Holu to tak nie bardzo"

Obrazek

Galeria:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=406362

Zdjecia:

http://www.brickshelf.com/gallery/miste ... sen000.jpg

Od 000 do 026

Dobrej nocy zycze.
Ostatnio zmieniony 2009-10-22, 15:33 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#2 Post autor: TruckeR »

A mówiłeś, że się nie da .. fajny jest, dużo lepszy niż ten, którego zbudował Lichtblau. Ja bym tak nie umiał. W sumie, mógłby mi ktoś zasponsorować takiego prawdziwego.. :P
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Chyba Taunus

#3 Post autor: dmac »

Misterzumbi pisze:w glowie Pustka.
No ja się nie dziwię. Po tym, ile wysiłku włożyłeś w zrobienie lekko opadającej klapy bagażnika pewnie wiele szarej materii nie zostało pod czachą :D .

Powtórzę swoje zdanie o tym modelu: gdy zobaczyłem pierwszą wersję, nie rozpoznałem w niej Taunusa (ale ja się guzik znam na samochodach, więc to nic nie znaczy). Po przeróbkach musiałem przyznać, że tył jest rewelacyjny, ale przód też powinien opadać, co jest niewykonalne z klocków w tej skali. (Dodatkowo brakowało też słupków, co mocno zaburzało proporcje kabiny). Słupki już są, maski opadającej ku przodowi nie ma i nie będzie.
Sukces, czy nie?

Na więcej niż dwoje babka wróżyła.

Z jednej strony - raczej się nie da lepiej zrobić Taunusa tej wielkości.
Z drugiej strony - przód pasuje bardziej do kanciastych fur amerykańskich z lat sześćdziesiątych, nie do zgrabnego Taunusa.
Z trzeciej strony - fotka modelu naniesiona na schemat oryginału pokazuje, że dopasowanie jest wprost fenomenalne, jeśli nie liczyć tej nie opadającej maski i odrobiny przesunięcia, o którym pisał Adam.
Z czwartej strony - to tylko klocki, do cholery :) .

Dobranoc.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#4 Post autor: Misterzumbi »

To znaczy ze co?

Na razie zostanie jak jest... Pozyjemy uwidzimy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#5 Post autor: dmac »

Misterzumbi pisze:To znaczy ze co?
To znaczy, że zrobiłeś najlepiej jak się dało, a idealnie po prostu się nie da :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

Ano nieda. Ale poki co dostalem klika majli ze to co tam jest pokazane to rzeczywiscie Taunus :)...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Widząc przód nie mam wątpliwości, że to Taunus.
'Reddish brown' zamiast 'dark orange' nie wystarczyłby?

Znowu nie znam filmu, ale holowanie sejfu jest z********.

Ale Ci się ostatnio worek rozwiązał :)
Ostatnio zmieniony 2009-10-21, 18:44 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#8 Post autor: Mikolaj »

Bardzo dobry.
Ale ja wolę Cortinę. Kolor pomarańczowy, przednie lampy okrągłe i już mamy "Life on Mars" :D

Zrobiłeś mi ochoty na zbudowanie mojego ukochanego Capri.
Ostatnio zmieniony 2009-10-21, 13:46 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

Niestety, reddisch Brown nie specjalnie oddaje kolor mojego Auta:

Obrazek

Reddisch brown wyglada raczej jak pierwszy ktorym jezdzilem:

Obrazek
V1 pisze: Znowu nie zam filmu, ale holowanie sejfu jest [ocenzurowano].
Mysle ze znasz na tyle niemiecki zeby miec choc troche frajdy:

http://www.youtube.com/watch?v=ARkv-9ii ... playnext=1

Pod koniec tego Clipu jest wyrywanie sejfu, razem z ucietym kciukiem, zdjeciem z radaru i jajami u goscia z warsztatu:

http://www.youtube.com/watch?v=4AFv0LVA ... 18&index=5

Najlepsze w tym filmie to prolog. Idzie mniej wiecej tak:

" Jest ZA-JE-BI-STY! Mowie ci, muisz tylko delikatnie nacisnac gaz i BEEEENG - Szybkosc ponadswietlna...

To tak jak z kobita. Czasem mozna jezdzic takim modelem, a czasem siakim. Czasem sportowym, albo zabytkowym. Mozesz wypozyczyc samochod, obojetne... A moze czasem potrzebny jest Furgon? Na jakis wypad na weekend albo do przeprowadzki?
ALE. Potrzebujesz jeden pojazd ktory do ciebie pasuje. Pojazd ze stylem. Samochod z charakterem. Rozumiesz? Dziecko. Do kochania. Musisz je glaskac, pielegnowac, tankowac... Tez wrzucac pieniadze, takie dziecko chce zeby o nie dbac, ALE za to moze zostanie z toba do konca zycia. Twoja wlasnosc... "
Ostatnio zmieniony 2009-10-21, 14:35 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

Obrazek

Prawie se zdechl bym za klocki w tym kolorze...
Ostatnio zmieniony 2009-10-21, 14:08 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

TruckeR pisze:A mówiłeś, że się nie da ..
W takim razie, ja sie chyba juz nie wykrece z polo - klubowicze mnie juz od miesiaca molestuja, zebym zbudowal swoje xD
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#13 Post autor: pitrek02 »

Mister, gratuluję! Wielokrotnie próbowałem wybudować coś w podobnym stylu, ale nigdy mi jeszcze nie wyszło!
Pełny podziw!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Nie mogę już, jak do cholery wciskasz antenkę w clip!!???? On jest za mały!
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#15 Post autor: Misterzumbi »

Sa dwa rodzaje Antenek. Stare do polowy lat 80, poczatku 90tych maja troszke mniejsza srednice. Na zdjeciu sa nowe (wycieraczki) i wlasnie stary. Napewno masz, rozmontuj kilka (przede wszystkim biale i szare, czarne sa dosc rzadkie) i sprawdz. Bricklink nie rozroznia malych i duzych. Nie mam duzo tych starych, na sto antenek moze 2-5 sa wlasnie starym typem... Normalnie tak rozmontowywuje i przekladam.

A w jakim kolorze musisz miec?
Ostatnio zmieniony 2009-10-22, 15:28 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ