[MOC] Stacja kolei wąskotorowej

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

[MOC] Stacja kolei wąskotorowej

#1 Post autor: kle_on »

Obrazek
Stacja kolei wąskotorowej w czasach i miejscu nieznanym. Elektryczność i komputery już dostepne i powszechne, a lokomotywy parowe wciąż żywe...

Do cudów techniki stacji zdecydowanie nie zaliczam, a mimo to powstawała grubo ponad kwartał, a zaczęło się od lokomotywy, czyli bardziej niż banalnie ;)
Są rzeczy, z których jestem zadowolony, bo ich wcześniej nie widziałem, jak choćby mocowania zegarów czy okienka na poddaszu i takie, do których nie miałem już siły - jak ktoś mnie będzie chciał zbesztać za brak kamyczków przy torowiskach to nie mam zamiaru się uchylać.
Jak firma wypuści odcinki proste do łuków z Indiana Jones to kolejkę już tylko wystarczy zelektryfikować do pełni zabawy.
Galeria czeka na publikację...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Budynek stacji jest rewelacyjny. I kształt i kolorystyka. Wiata na peronie też świetna.
Na temat pociągów na razie trudno coś powiedzieć.
Jedyne "ale" jakie mam to:
- Przejście podziemne. Lepiej wyglądałoby bez niego. A jeśli już miałoby być to wejście jest za krótkie - po kilku schodach ludziki walą się w głowę.
- Za zielono. Zieleni jest tyle, jakby pociąg jeździł tamtędy raz na tydzień. A przecież na stacji jest spory ruch. Lepsze byłyby szare płyty.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#3 Post autor: Ither »

Rewelacyjna bryła i świetnie uchwycone 'życie' ;)
Mi się z kolei przejście podziemne bardzo podoba, jest troszkę umowne, ale pasuje tam jak ulał i oddaje jeszcze lepiej klimat peronu. Patrzę na to i myślę sobie "Jakie ładne Laskowice Pomorskie!".

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#4 Post autor: pitrek02 »

Świetne lokomotywki! Wyglądają uroczo!
Budynek również prezentuje się bardzo dobrze!

Jedyną rzeczą, do której mogę się doczepić, to brak trawki pomiędzy torem pierwszym i drugim. Przez to, pas ten wygląda dosyć średnio...
Myślałeś może nad dodaniem również jakichś kamyczków? Bo jak już Zgrredek zauważył, jest za bardzo zielono.

Pozdrawiam!

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Uwielbiam czytać, że coś powstawało np: kwartał. Podziw, podziw i jeszcze raz podziw. Dla mnie 3 dni to max. Nie ten charakter.
Najbardziej podobają mi się flexy i kafelki brązowe 1x2. Jak ja bym chciał coś takiego mieć...
Dobra żarty na bok. Fajne, fajne i jeszcze raz fajne. Zero woni bezdomnych, prostytutek-narkomanek leżących z gołymi tyłkami w poprzek przejścia, oraz zarzyganych żurków z krwawymi ślipiami. Są też kwiaty i wszystkie szyby w oknach. Normalna Sielanka jak za komuny. Jeśli prawdziwe dworce napawają mnie tylko i wyłącznie obrzydzeniem, to z klockowymi jest na szczęście inaczej. Podoba mi się Twoja praca.
Niestety 3 miesiące budowania trochę Cię chyba wyczerpały - sielanka wygląda na lekko niedokończoną. Jakoś nie kojarzę zieleni na dworcowych torach - jest po prostu usuwana. Przynajmniej kiedyś była. No chyba, że jakiś papier toaletowy wyleci z expresu. Szukałem też tego przejścia podziemnego, aż w końcu domyśliłem się , że chodzi o ten maciupki właz do piwnicy...
Moja ocena to 4+/6, z naciskiem na plus.

Awatar użytkownika
LvR
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-29, 21:56
Lokalizacja: k/Zielona Góra
brickshelf: LvR

 

#6 Post autor: LvR »

Rewelacyjny pomysł z pokazaniem gry w "trzy karty" :) Franek Dolas był by zadowolony :D

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7 Post autor: Qworg »

zgrredek pisze:- Za zielono. Zieleni jest tyle, jakby pociąg jeździł tamtędy raz na tydzień. A przecież na stacji jest spory ruch. Lepsze byłyby szare płyty.
Bo to właśnie ten jeden dzień w tygodniu w którym jeździ pociąg, stąd tylu ludzi :P. A tak na poważnie to świetnie dobrane kolory budynku, parter i pierwsze piętro wyglądają świetnie, dach już trochę słabiej. Ciekawy pomysł z "kanalarzem" (Norek ?:P) i z mimem.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Nexus 7

#8 Post autor: Nexus 7 »

No prosze! Szkoda ze nie skonczyles wczesniej, zrobilbys Krisowi konkurencje i wzielibysmy wszystkie trzy miejsca na podium w konkursie EB.
Budynek swietny, wiata rewelacyjna. Lokomotywki bardzo sympatyczne.
Niewykonczone torowisko rzeczywiscie troche razie w takiej pracy. Czy do kolejek waskotorowych robilo sie takie duze stacje? Pytam bo nie wiem.

Mam problem. Koncze wlasnie cos bardzo podobnego. Stacje kolejowa z dwoma peronami, przejsciem podziemnym, zurawiem do wody dla parowozow (wyszedl mi bardzo podobny :-) ), kawalkiem ulicy itd. Ze tez musiales mnie ubiec :-) Ja pokaze dopiero za 2-3 tygodnie.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Nexus 7 pisze:Czy do kolejek waskotorowych robilo sie takie duze stacje? Pytam bo nie wiem.
Nie wiem jak gdzie indziej. Na trasie Warszawa-Karczew największa była stacja w Otwocku:
Obrazek
I nie miała przejścia podziemnego.

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Nexus 7 pisze: i wzielibysmy wszystkie trzy miejsca na podium w konkursie EB.
To samo miałem napisać :D
Całość rewelacyjna. Budynek, prosty, ale bardzo solidny. Zbyt dużo ozdóbek i pierdółek psułoby efekt a tak jest fantastycznie. Ten daszek/wiata nad peronem też bardzo dobry. Jak robiłem swoją stację to myślałem o czymś bardzo podobnym.
No i kolejeczki, coś takiego właśnie chciałem budować, ale umiejętności coś nie te :)
Jedyny zgrzyt to ta zieleń płyt bazowych. To dla mnie zupełnie nie pasuje.
No i chyba nie muszę dodawać, że budynek w kolorze ciemnoczerwonym byłby boski.
W ogóle połączenie dark red i tan to świetna kombinacja kolorów. A już dark red i dark tan to kosmos.
Generalnie piękna scenka.

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#11 Post autor: kosci »

piekne, ma taki bajkowy klimat. Podobaja mi sie ujecia z 'ziemi'.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#12 Post autor: kle_on »

zgrredek pisze:- Przejście podziemne. Lepiej wyglądałoby bez niego. A jeśli już miałoby być to wejście jest za krótkie - po kilku schodach ludziki walą się w głowę.
Mrutek pisze:Szukałem też tego przejścia podziemnego, aż w końcu domyśliłem się , że chodzi o ten maciupki właz do piwnicy...
to prawda, ale nie chciałem robić po raz kolejny przejścia nad torami, zwłaszcza, że przejścia podziemne wcale nie są rzadkością, natomiast wydłużenie przejścia do 'normalnych' rozmiarów zajęłoby mi z 1/5 peronu - tak jak to ujął Ither jest raczej umowne niż funkcjonalne
zgrredek pisze:- Za zielono. Zieleni jest tyle, jakby pociąg jeździł tamtędy raz na tydzień.
Dziękuje, że ująłeś to tak delikatnie :)
Piotrek builder pisze:Myślałeś może nad dodaniem również jakichś kamyczków?
Mrutek pisze:Jakoś nie kojarzę zieleni na dworcowych torach - jest po prostu usuwana.
Nexus 7 pisze:Niewykonczone torowisko rzeczywiscie troche razie w takiej pracy
kris kelvin pisze:Jedyny zgrzyt to ta zieleń płyt bazowych. To dla mnie zupełnie nie pasuje.
bije się w piersi i przyznaję, że jest to szkolny błąd, podręcznikowy przykład jak można coś zepsuć..., ale błąd wynika raczej z faktu, że kolejne etapy/moduły powstawały ad hoc. Wpierw były tory, potem lokomotywa, później wiata, stacja, znowu stacja, peron i ulica. I choć marzy mi się perfekcja w stylu Karlgoro, ukłony w stronę Nexusa, to zdecydowanie nie jestem typem pokroju albo praca zapięta na ostatni guzik albo do szuflady.
Kiedy dotarło do mnie, że wysypanie sensownej ilości kamyczków to kolejne zamówienie to zdecydowałem, że w ten sposób i za pół roku pracy bym nie opublikował, bo błędów i pomysłów widzę/mam jeszcze trochę... . To też jeżeli mi ten fakt wybaczycie - to będę rad, jak nie - to tym lepiej ;)
Qworg pisze:"kanalarzem" (Norek ?:P)
a chodziło mi głowie dodanie butli z maską, a propos "norka"
Nexus 7 pisze:Czy do kolejek waskotorowych robilo sie takie duze stacje?
Myślę, że nie. Wąskotorówki występowały głównie w terenach ciężkich/trudnych, tam gdzie konie to za mała siła, a normalne składy to za duże koszta, a takie tereny z natury rzeczy są raczej rzadziej zaludnione. Czysta fantazja, choć jak pokazał zgrredek, czy w Żninie wyjątki potwierdzają regułę.

dziękuje Wam bardzo za konstruktywną krytykę i opinie, bo miło usłyszeć, że stacja na której najbardziej mi zależało nie jest taka straszna

Sorcerous Simon

#13 Post autor: Sorcerous Simon »

A dlaczego nie skorzystałeś ze starych torów do kolejki 12V/4,5V? Można je przecież zwęzić, instalując o 2 study od siebie. IMHO wyglądałoby to trochę bardziej realistycznie...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Sorcerous Simon pisze:Można je przecież zwęzić, instalując o 2 study od siebie.
Genialne w swej prostocie.
Sorcerous Simon gdzieś indziej pisze:Jak dotąd czytam sobie tylko i się nie udzielam, ale chyba powinienem, bo może mnie skreślą za brak aktywności?
Nie myśl sobie, że jedną celną uwagą zapewnisz sobie spokój od pisania na następnych kilka miesięcy.
Nie wiem czy czytałeś dokładnie regulamin, ale jest tam na końcu małym druczkiem, że wymagany jest przynajmniej jeden komentarz dziennie.

;o)

Sorcerous Simon

#15 Post autor: Sorcerous Simon »

Sorcerous Simon gdzieś indziej pisze:Jak dotąd czytam sobie tylko i się nie udzielam, ale chyba powinienem, bo może mnie skreślą za brak aktywności?
zgrredek pisze:Nie myśl sobie, że jedną celną uwagą zapewnisz sobie spokój od pisania na następnych kilka miesięcy.
Nie wiem czy czytałeś dokładnie regulamin, ale jest tam na końcu małym druczkiem, że wymagany jest przynajmniej jeden komentarz dziennie.

;o)
Myślę, że stać mnie na więcej celnych uwag, więc nie będzie tak źle. Cóż, po dyskusji z Krisem Kelvinem postanowiłem poudzielać się na forum. Przedstawię się oficjalnie jak dobrnę do 25 postów i będę mógł awatara dodać :)
Ostatnio zmieniony 2009-11-09, 13:52 przez Sorcerous Simon, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ