[MOC] Parowa wywrotka gąsienicowa

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] Parowa wywrotka gąsienicowa

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek

BTT 2009, zlecenie 2: Alternatywna rzeczywistość.

Mój wybór padł na wywrotkę o futurystycznym kształcie, zasilaną przez... silnik parowy. Ot, mała zmiana w historii odkryć. Są komputery, są roboty (tutaj jeden robi za palacza :D) ale silniki nadal są zasilane węglem.
Model zbudowany bez użycia zwykłych płytek i bricków, więc znowu premia ;)

Zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Wspomniany wcześniej palacz i operator:

Obrazek Obrazek

Paka jest podnoszona poprzez ślimak, a sam ślimak jest napędzany przez czarnego bevela znajdującego się za kabiną:

FILM

I tyle. Teraz jestem ciekaw co będzie w zleceniu 3...
Ostatnio zmieniony 2009-10-31, 22:59 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

Bardzo fajna kabina. Tak mi się podoba że aż 2x (a może i 3x) bardziej niż reszta pojazdu ;) I fajne kolory - mam trochę zielonych klocków może też coś się skleci kiedyś...

Szkoda że gąsienice nie są zabudowane - chyba wyglądałby sporo lepiej... ale jak na czas budowy to super wyszło :)

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#3 Post autor: Flymbex »

Kabina rzeczywiści ciekawa, nad resztą, moim zdaniem, trzeba by popracować. Fajne palenisko.
spacelord pisze: Szkoda że gąsienice nie są zabudowane - chyba wyglądałby sporo lepiej... ale jak na czas budowy to super wyszło :)
Zdecydowanie gąsienice do zabudowy, choć częściowej. Za bardzo przypominają pierwsze czołgi. http://pl.wikipedia.org/wiki/Mark_A
Gratulacje z powodu premii!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Flymbex pisze:nad resztą, moim zdaniem, trzeba by popracować.
Moim też. Ale do tej pracy trzeba by użyć zwykłych płytek ;)
spacelord pisze:Szkoda że gąsienice nie są zabudowane - chyba wyglądałby sporo lepiej... ale jak na czas budowy to super wyszło :)
Flymbex pisze:Zdecydowanie gąsienice do zabudowy, choć częściowej. Za bardzo przypominają pierwsze czołgi.
Do tego też musiałbym użyć płytek ;)

Swoją drogą, mam nawet szkic od którego się zaczęło :D

Obrazek

rh

#5 Post autor: rh »

Ciiicho tu ...
Bo ktoś marudzi :p

Hm, w pierwszej chwili coś jak deja vu :D w kolejnej chwili, no dobra, to coś nowego, może trochę mniej szpanerskiego. W trzeciej chwili, ej to nawet fajne jest. W czwartej chwili: czy on robi tylko wywrotki?

No tak mniej więcej wyglądała historia pierwszego wrażenia na temat tego czegoś :D

Co się podoba:
- kabina,
- kolory,
- pomysłowość szkicu,
- to gotowe coś z wywrotki nawet tu ładnie pasuje.

Co nie podoba:
- w środkowym module powinien być dźwig, to wtedy by był prawdziwy Longer_future_dreams_vehicle.

Chociaż silnik parowy w przyszłości, to raczej nie jest nowe osiągnięcie, ale brak współczesnych.

Weź temu czemuś dodaj kolejne moduły :D

Hippotam

#6 Post autor: Hippotam »

OK, mam chwilę słabości więc będzie moment szczerości.

Nie podoba mi się to jako praca na BTT. Nie zaskakuje.

Wiem jak bardzo chcesz wygrac w tym roku, ale wydaje mi się że nie tędy droga. Wygląda to tak, jakbyś budował to co zawsze, tylko trochę zmieniając prace, tak aby się wpasowały w reguły konkursu. Ale ani odrobinę więcej.

Sama praca jest OK, choć widac że składana w jedną noc. Mam zastrzeżenia do przodu z flexów a'la wczesne RockRaiders. Nie kupuje tego. Potrafisz lepiej.

rh

#7 Post autor: rh »

rh pisze:Hm, w pierwszej chwili coś jak deja vu
Hippotam pisze:Nie zaskakuje
Hippotam pisze:Wygląda to tak, jakbyś budował to co zawsze, tylko trochę zmieniając prace
Widać nie tylko ja mam takie wrażenie, a to szczególnie było widać przy nieekologicznym pojeździe.

Troszkę wlazłeś w granice ... wtórności. A każdy doskonale wie, ze potrafisz więcej i ciekawiej. Ucieknij od realizmu bardziej:) No ale zostaje jeszcze problem czasu ...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

rh pisze:Hm, w pierwszej chwili coś jak deja vu :D
Jaaasne, bo zielone i ma 3 moduły.
rh pisze:może trochę mniej szpanerskiego.
Na airtanki miejsca brak :P
rh pisze:trzeciej chwili, ej to nawet fajne jest.
:]
rh pisze:W czwartej chwili: czy on robi tylko wywrotki?
Hmm... to jest moja... 3 wywrotka jaką zbudowałem w ogóle?
Hippotam pisze:Nie podoba mi się to jako praca na BTT. Nie zaskakuje.
Zaskakuje. Zdążyłem to zbudować przed deadlinem, więc zaskoczenie jest ;)
Hippotam pisze:Wiem jak bardzo chcesz wygrac w tym roku, ale wydaje mi się że nie tędy droga.
Nie zależy mi na pierwszym miejscu. Teraz to raczej walka ze zleceniami i moim wolnym czasem...
rh pisze:Troszkę wlazłeś w granice ... wtórności. A każdy doskonale wie, ze potrafisz więcej i ciekawiej. Ucieknij od realizmu bardziej:) No ale zostaje jeszcze problem czasu ...
A raczej nie potrafię wyjść ze swojego, hmm, "zakresu zainteresowań".
Po prostu wolę budować rzeczy które istnieją w rzeczywistości. Np L 580 miał za sobą masę zdjęć i PDFów, a ta wywrotka tylko jeden szkic i ogólne założenie zbudowania jej bez normalnych płytek i bricków.

A w BTT startuję, bo wymusza opuszczenie bezpiecznych rejonów ;)
Jak widać z różnym skutkiem...
Obecny przykład: Zbudowałbym miniaturkę prawdziwej maszyny do przewożenia bloków stali, o której pewnie nikt tutaj nie słyszał (zlecenie 3), ale jestem ograniczony wymiarami narzuconymi przez J&N Kompany™.
Dlatego muszę kombinować i zbudować coś zupełnie innego, by zrobić pojazd zgodny z wytycznymi... Ciekawe czy też będzie budowany w ostatniej chwili?

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9 Post autor: ImpreSariO »

M_longer pisze:Zbudowałbym miniaturkę prawdziwej maszyny do przewożenia bloków stali, o której pewnie nikt tutaj nie słyszał (zlecenie 3), ale jestem ograniczony wymiarami narzuconymi przez J&N Kompany™.
Dlatego muszę kombinować i zbudować coś zupełnie innego, by zrobić pojazd zgodny z wytycznymi...
Jeśli się nie mylę te wymiary narzucone prze J&N to najprawdopodobniej wymiary pewnego bardzo dobrego MOCa. On sam już nasuwa rozwiązanie do tego zadania. Może nie jest to najbardziej pakowny rodzaj pojazdu ale jeśli chodzi o stronę wizualną to można się popisać a do tego zrobić coś co naprawdę istnieje.

ODPOWIEDZ