[MOC] Hyperspeed Pursuit 2

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Hyperspeed Pursuit 2

#1 Post autor: Jerac »

Pomysł na serię Space Police III podobał mi się od samego początku, ale od samego początku uważałem że pojazdy policyjne nieco nie pasują do pojazdów "tych złych". Mógłbym gdzieś napisać dlaczego, albo jak to powinno wyglądać moim zdaniem, ale uznałem że najłatwiej będzie po prostu pokazać, jak ja to widzę. Plan był prosty: najpierw na rozgrzewkę zbudować latadło złych, a potem zaprojektować i zbudować elegancki śmigacz* policyjny.
Pozwolę sobie darować opis kłopotów jakie miałem przy budowaniu czarnego pojazdu. Powiedzmy że stwierdzenie "było ciężko" nie oddaje powagi sytuacji. Ził to przy tym banał, siadasz, budujesz, i już. Tak też zresztą poszedł biały - szybko, łatwo i przyjemnie, w oparciu o sprawdzone techniki i jeden drobny pomysł.

Oba pojazdy miały w zamierzeniu przypominać futurystyczne, latające samochody, zaplanowane do funkcjonowania w atmosferze, ale zdolne do lotów kosmicznych. Zarazem, miały być zupełnym przeciwieństwem siebie nawzajem. Skullwing, oparty na karoserii pewnego samochodu, do której dołączone zostały potężne silniki i uzbrojenie. Goshawk, smukły, zwarty, futurystyczny ale o spokojnych liniach, będący jednak czymś więcej niż widać na pierwszy rzut oka...

Obrazek

Skullwing:
Obrazek

Goshawk:
Obrazek

W tym modelu ukryty jest pewien haczyk. A nawet kilka:
Obrazek

Oba latadła są wytrzymałe i zbudowane "uczciwie", czyli nic nie wisi na fleksach czy naklejkach. Można nimi polatać po pokoju czy też trącić bez obawy że coś odpadnie. Mechanizm otwierania i wysuwania broni jest banalnie prosty, a przez to solidny.

Dodatkowo, w obu pojazdach można wymienić niektóre elementy, aby móc nimi bawić się tak samo jak oryginalnymi: Goshawkowi można wymienić moduł chowanej wyrzutni z tyłu na celę, a Skullwingowi miniguny na technic shootery.

* - chyba najlepsze spolszczenie słowa "speeder"?

Galeria BS, flickr.

Zdjęcia:

Goshawk w trybie "patrolowym": 1 2 3 4 5 6 7
Goshawk w trybie "pościgowym": 8 9 10
Skullwing: 11 12 13 14
Oba modele w konfiguracji "zabawowej", ze standardową celą i wyrzutniami: 15 16
Ostatnio zmieniony 2009-11-12, 09:06 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: szww »

Piekna robota, swietne sa te 9 lufowe dzialka no i doskonala kolorystyka Skullwinga, piekny NBT.

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#3 Post autor: Flymbex »

Jerac pisze:Oba latadła są wytrzymałe
Na takie też, wyglądają. Świetna robota, czarny taki fajny "spasiony" (jego widok przywołuje, na pierwszy rzut, oka tłustego owada), biały smukły. Cóż można pisać...
Nie znam SPIII dokładnie, ale z tego co widziałem w recenzjach i fotach to wstrzeliłeś się w klimat. Gratulacje.
Ostatnio zmieniony 2009-11-12, 06:37 przez Flymbex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Freeman555
Posty: 21
Rejestracja: 2009-10-29, 18:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#4 Post autor: Freeman555 »

Modele rewelacyjne! Takie LEGO'we i to w skali minifig.
Te żółte paski ( mnie się kojaży z bąkiem ), nadają wyrazistość modelowi [ nie tykaj mnie bo zestrzelę :D ]. Choć miniguny w kosmosie do mnie nieprzemawiają to i tak ładnie się prezentują.

Niewspomnę o jakości fotek bo są S.U.P.E.R.

EDIT: Link do 9 nie działa.
Ostatnio zmieniony 2009-11-12, 07:41 przez Freeman555, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#5 Post autor: Havoc »

No i tak powinny wyglądać 2 nowe modele SP 3 na 2010 rok :), a nie to co tam nam chcą zaserwować.
Żółte paski na czarnym skullwingu kojarzą mi się z mustangiem Ciamka.
Nie pasują mi tylko 2 rzeczy: żółte światła z przodu Goshawka, jakoś tak burzą całą kolorystykę. I logo Blacktrona na skullwingu. No chyba, że to jest pojazd Blacktrona a nie bliźniaków :)
PS systemy chowania broni rządzą :D

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Światła... ja wiem... może i masz rację, ale to drobiazg jest. Nie przeszkadza mi, ale od logo Blacktronu wara! :D Przecież cała seria jest pełna odwołań do starszych serii, i chciałem kontynuować ten trend.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#7 Post autor: Benny »

Oba pojazdy to jak dla mnie perfekcja. Sylwetki, kolorystyka w obydwu przypadkach, detale (miniguny!) - ownage, total ownage!

Skullwing osobiście zauroczył mnie chyba bardziej, z racji tego, że ogromnie podoba mi się styl pojazdów "tych złych" w SPIII, aczkolwiek przypuszczam, że gdybym dorwał w ręce Goshawka to chyba cały dzień bym tylko chował i wysuwał broń, wydając z siebie dźwięki w rodzaju "kszszszsz! bziu bziu bziu!" :c)

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

Jerac pisze:Przecież cała seria jest pełna odwołań do starszych serii, i chciałem kontynuować ten trend.
No racja racja, to chociaż zrób mniejsze ;) do przeczytania napisów 'spyrius rules' czy 'i love insectoids' była potrzebna lupa :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mikolaj »

Skullwing jest piękny! Jedyne co bym mu zmienił, to światła które kojarzą mi się z Enzo...
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#10 Post autor: Piterko »

A mi się podoba :D I bardzo fajny pomysł na ścigacz policyjny. Teraz tylko zbuduj zwierzątko w 5 minut i zaproponuj TLC ten zestaw... :D

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#11 Post autor: Bobofrutx »

Skullwing 'wersja B' jest świetny, chociaż typ 'A' też był fajny! Sylwetka kojarzy mi się z ford-em gt zwłaszcza maska :D i chyba o to ci chodziło? ;P
Policyjne latadło ze swoimi smukłościami też daje rade.
Ostatnio zmieniony 2009-11-12, 18:51 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12 Post autor: Qworg »

Goshawk jest świetny, nawet bez tych wysuwanych bajerów jest genialny. Jego sylwetka jest po prostu fenomenalna.
Skullwing: działka- świetne, przód kabiny- taki se tzn. taki zwykły, tył kabiny- świetny, silniki - świetne, działka - super, maska - sprzedaj klocki.... no dobra z maską przegiąłem, ale mi się po prostu nie podoba. Przednie światła, pomysł dobry ( a nawet więcej niż świetny), ale jakoś nie pasują, za mocno odstają od reszty. I te "zapadnięcia" w masce (to jest najbrzydsze), nie potrafię tego uzasadnić.... błeee i tyle :)
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

Akurat te zapadnięcia się (i ogólnie kształt) wynikają z tego że próbowałem zrobić to. Nie powiem żeby wyszło jakoś specjalnie... :D

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#14 Post autor: Hezar »

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!
Bez najmniejszych wątpliwości oba "latadła" mogłyby być nowymi zestawami "Space Police".
Pojazdy cieszą oko pięknymi sylwetkami, dopracowaniem i dbałością o szczegóły.
Jak dla mnie rewelacja.

Pozdrawiam (:

Mrutek

#15 Post autor: Mrutek »

Powiedz Jerac, co byś robił gdyby Lego wypuszczało doskonałe zestawy? ;-)
A tak zawsze można coś poprawić.
Gdybym miał wybierać to wybrałbym Twoją wersję, co nie znaczy, że oryginalna jest jakoś zła. Chociaż rzeczywiście oba pojazdy są w podobnym stylu.
Twój jest, chyba, z epoki Robocopa.

ODPOWIEDZ