[MOC] Przedwojenny tramwaj warszawski

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Przedwojenny tramwaj warszawski

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Ten MOC już długo mi chodził po głowie. Najpierw będąc jeszcze w czasie wakacji we Wrocławiu zobaczyłem i zachwyciłem się zabytkowymi tramwajami typu LH Standard. Później Longer sprzedał mi 4 kółka do kolejek. A teraz etap czwarty BTT, do którego tramwaj pasuje zmobilizował mnie do wykończenia siebie i przy okazji MOCa. Klocki pozwoliły mi na malowanie warszawskie chociaż niewiele mi brakowało do zrobienia odcienia pastelowo-zielonego, takiego jak jeździ po Wrocku. Zdaje sobie sprawę, że Moc daleko odbiega od oryginału ale wystarczająco mi się podoba, żeby zaprezentować go na forum

Obrazek

I galeria: na flikrze.
BTW: Flikr to jest drugi powód dla którego umieściłem MOCa na forum. BS co chwila leży, więc musiałem się przełamać i zobaczyć czy uda mi się wkleić zdjęcia stamtąd tutaj. Po wielu trudach udało się:) Wielki szacun dla tych co uważają Flikra za stronę przyjazną oszołomom;)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

łiskers

#2 Post autor: łiskers »

Bardzo ładnie wykonany przedni i tylny pomost. Z tej strony również Twój model prezentuje się najlepiej.
IMO słupki okienne są za wysokie. Podwozie za nisko, to nie jest lowrider! Ten tile 1x2 z rysunkiem psuje efekt.
Ponieważ to jest jednak miniaturka, oceniam trama na 4+. Fajny jest ;)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Słupki faktycznie wydają się za długie, ale gdyby były na 3, to może byłyby za krótkie. Poza tym wszystko mi się w nim podoba. Szkoda, że w KZ nie będzie linii tramwajowej.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#4 Post autor: kle_on »

przy tej wysokości okien długość do ogólnej wysokości chyba szwankuje co najmniej o jedno okno, wykończenie przodu/tyłu ma świetne krzywizny
glaz_pimpur pisze:odcienia pastelowo-zielonego, takiego jak jeździ po Wrocku
Jaś i Baba Jaga (LH Standard) mają malowanie biało-czerwone, a pastelowo-żółto-zielony to chyba w Poznaniu? bo we Wrocławiu to po szynach mkną niebieskie :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

łiskers pisze:słupki okienne są za wysokie
zgrredek pisze:Słupki faktycznie wydają się za długie
Macie rację. Poprawiłbym, ale brakuje mi tilesów2x1 w kolorze pastelowo-żółtym
kle_on pisze:szwankuje co najmniej o jedno okno
Wyszedłem z założenia, że te słupki między oknami są i tak strasznie szerokie, więc przestałem się przejmować ile okien być powinno. Chciałem tylko utrzymać raczej mniej wiecej stosunek koloru żółtego (słupki) do pustego (okna).
kle_on pisze:Jaś i Baba Jaga (LH Standard) mają malowanie biało-czerwone, a pastelowo-żółto-zielony to chyba w Poznaniu? bo we Wrocławiu to po szynach mkną niebieskie :)
Musze Cię rozczarować: Jeździłem po Wrocławiu tramwajem o wdzięcznej nazwie "Juliusz":)
Dzięki za miłe słowa a także za krytkę:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

łiskers

#6 Post autor: łiskers »

Uzupełnię Waszą wiedzę o kilku wrocławskich zabytkowych tramwajach:

#1+2 "Jaś i Małgosia" to skład Berolin (wóz motorowy + doczepa), malowanie kremowo-czerwone;
#1209 "Baba Jaga" - Linke Hofmann Standard, malowanie kremowo-czerwone;
#1217 "Juliusz" - Linke Hofmann Standard, malowanie jasno-zimnozielone* [link].

*)To najlepsze określenie tego koloru wg. znajomego artysty.
Ostatnio zmieniony 2009-12-01, 18:49 przez łiskers, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

łiskers pisze:1217 "Juliusz" - Linke Hofmann Standard, malowanie jasno-zimnozielone
O to to to to to! O ten kolor tramwaju mi właśnie chodziło:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

łiskers pisze:#1217 "Juliusz" - Linke Hofmann Standard, malowanie jasno-zimnozielone* [link].
O, tego nie widziałem...

Przyjemny model. Dałbym mu tile na dach, tam gdzie wystają study i spróbował dolną cześć pantografu zrobić również z robot armów.


(naliczyłem 4 obce słowa w jednym zdaniu)
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ