[MOC] Space Marine

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

[MOC] Space Marine

#1 Post autor: Havoc »

Za imperatora! Po dobrze przyjętym Batmanie poszedłem o krok dalej w kierunku 'rzeźby'.
Przedstawiam popiersie Kosmicznego Marine z zakonu Krwawych Kruków. Zastosowałem się do zaleceń i tym razem zrobiłem 'kamienną' podstawkę. Sam marine nie jest postacią jedyną w swoim rodzaju jak Batman. Jest to jeden z wielu w służbie imperatora :)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Podobnie jak ci w grze, tak i ten ma 'świecące' oczy. Nie widać tego dobrze na zdjęciach robionych w dzień, także zrobiłem fotkę jak było ciemno (stąd też nienajlepsza jakość), ale efekt widać wyraźnie :)

Tu się włącza (po zdjęciu osłonki):
Obrazek

A taki jest efekt:
Obrazek

Reszta fotek w GALERII

PS wiem, że w przeciwieństwie do Batmana, ta postać nie jest tak dobrze znana, a więc, jeśli ktoś chciałby wiedzieć dokładniej kim jest ten czerwony kolo :) to tu są linki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmiczni_Marines

Filmik (można w nim zobaczyć także Dreadnoughta, którego model wielokrotnie tworzył Jerac)
http://www.youtube.com/watch?v=PX2v_cTG3K8
Ostatnio zmieniony 2010-10-22, 12:03 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#2 Post autor: aro_kal »

Na Boga. Nawet tu mnie prześladują. Od wielu tygodni jestem "utknięty" nad malowaniem figurek do space hulk'a. Gdy tylko widzę te czerwone machy, od razu przekłada mi się to na jakieś 16 godzin malowania jednej kanalii. Wiem, że to nie to forum, ale jeszcze tylko zostało mi trzech. Straciłem już do nich serce. Najchętniej spaliłbym. A Ty dolewasz oliwy do ognia. Dziś, najpóźniej jutro, skończę kolejnego...

Wyszło Ci naprawdę ładnie, bo przecież po to publikowałeś zdjęcia, by ktoś to oceniał, a nie pisał jak to go już mierzi malowanie plastikowych żołnierzyków. To taka figurka do gabinetu prezesa :-)

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: groblas »

O nieśmiertelny imperatorze !!!! Cudo !!!! Po prostu rewelacja. Brawo za pomysł i wykonanie. mnie tez czeka malowanie piechoty do bretki i mojej ukochanej inkwizycji. Aro_kal tez wiem co to malowanie i wiem ze przy tym można nieźle oszaleć. Mnie cho**** bierze po 1,5 godziny a poza tym przez was będę musiał wyjąć figurki z szafy i je pomalować a niech was. Powtórzę jeszcze raz REWELACJA.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Nie wiem o co chodzi, ale fajnie wygląda : o)
Zwłaszcza ta kratka na mordce.

A jak by tak mu dorobić miejscami wstawki dkred? Albo i dktan, DBG...?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

JA też nie wiem o co chodzi. Może zdjęcie oryginału dla porównania?

Ale i tak ptaszek na torsie wyszedł rewelacyjnie. Zwłaszcza krzywizna ptasiej głowy i dzioba.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#6 Post autor: Ither »

Obrazek

no jak widać, otwór gębowy bardziej w trójkąt byś mógł zrobić ;)

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Ptaszek rewelacyjny aczkolwiek inny niż w orginale :D
Jak dobrze pójdzie to sam coś w tej tematyce zrobię niedługo. W innej skali rzecz jasna.
Aha podstawę to bym dał w innym kolorze, jasnoszary jakośmi nie pasuje.
Ostatnio zmieniony 2009-12-02, 14:18 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

TOP! Fantastyczny! Godlo wymiata.
Ostatnio zmieniony 2009-12-02, 14:18 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Havoc

#9 Post autor: Havoc »

kris kelvin pisze:Ptaszek rewelacyjny aczkolwiek inny niż w orginale :D
Mieli różne :)
Ither pisze:no jak widać, otwór gębowy bardziej w trójkąt byś mógł zrobić ;)
To jest model na podstawie artworka robiony, naprawdę tak nie wyglądali, obejrzyj intro z Dawn Of War 2 ;)
zgrredek pisze:JA też nie wiem o co chodzi. Może zdjęcie oryginału dla porównania?
Zdjęcie wstawione przez Ither'a jest mylące. Polecam wpisać po prostu Space Marine w googlach i wejść w 'obrazy'. Albo obejrzeć filmik z youtube który podlinkowałem ;)
kris kelvin pisze:Aha podstawę to bym dał w innym kolorze, jasnoszary jakośmi nie pasuje.
A w jakim? Bo chciałem, żeby wyglądało na kamień.
Misterzumbi pisze:TOP! Fantastyczny! Godlo wymiata.
Dzięki! :D

Nexus 7

#10 Post autor: Nexus 7 »

Havoc pisze:kris kelvin napisał/a:
Ptaszek rewelacyjny aczkolwiek inny niż w orginale :D

Mieli różne :)
Orzel Imperialny ma dwie glowy. Jedna ma oko otwarte, druga zamkniete. Tak jak wszystko w tym swiecie ma to gleboko symboliczne znaczenie.
Przyjete jest ze Imperialni Space Marines na piersi nosza albo symbol zakonu albo Imperialnego orla.

kris kelvin

#11 Post autor: kris kelvin »

Nexus 7 pisze: Przyjete jest ze Imperialni Space Marines na piersi nosza albo symbol zakonu albo Imperialnego orla.
Czyli rozwalaj Havoc i rób od nowa :D

Ciemnoszary na dole bym wolał, ale to kwestia dustu.

Havoc

#12 Post autor: Havoc »

Nexus 7 pisze:Czyli rozwalaj Havoc i rób od nowa :D
Dlaczego? Toż to symbol zakonu:
http://farm4.static.flickr.com/3409/326 ... e246_b.jpg

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#13 Post autor: aro_kal »

Zmiana tematu na chwilę.

UPS! Nexus... zapomniałem że pracujesz w tej firmie, która robi piękne figurki, niezłe gry i ma tak wszawą politykę, że aż ciarki przechodzą. Odbija się Wasza polityka na pozycji gier w rankingu na BoardGameGeek. Zatem fani nie są zadowoleni.

Ech, nie powinienem, ale tak już wyszło. Przepraszam, ze musicie czytać moje gorzkie żale.

Nexus 7

#14 Post autor: Nexus 7 »

Havoc pisze:Dlaczego? Toż to symbol zakonu:
No to wszystko w porzadku.

REKLAMA

Jesli ktos mialby ochote zobaczyc takie zbroje na zywo i byl w okolicach Nottingham to zapraszam do Warhammer World. W muzeum jest tez sporo interesujacych "artefaktow": bronie Eldarow, czaszka Tyranida, "dzialajacy" helm terminatora, scena sekcji Skinka itd. Wszystko to w skali 1:1.

KONIEC REKLAMY
Ostatnio zmieniony 2009-12-02, 17:24 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

A ja pół roku prawie męczę się nad zrobieniem marina w skali minifig... co tu pisać, świetny jest i tyle. I Duży. Wiesz co, zrób całego, o!

ODPOWIEDZ