[MOC] Zamek Zakonu Rycerzy Czarnego Sokoła

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Zamek Zakonu Rycerzy Czarnego Sokoła

#1 Post autor: kris kelvin »

Co tu dużo pisać. Jak chcecie coś wiedzieć to pytajcie :D
Moja praca na CCC VII - w kategorii Zamku z cegły, więc proszę nie sarkać, że znowu dark red. Tym razem nie tylko chciałem ale i musiałem :D

Podziękowania dla Kaczora za obróbkę zdjęć i dla Kryzysa za banerki :)
Raz
Obrazek
Dwa
Obrazek
Trzy
Obrazek



To chyba wszystko.
Flickr
Brickshelf
Ostatnio zmieniony 2009-12-08, 08:48 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

kris kelvin pisze:To chyba wszystko.
Podlinkuj jakieś zdjęcia sensowne!

Tu masz generator kodu na forum:
http://ciamek.110mb.com/flickr
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#3 Post autor: kris kelvin »

A nie widzisz zdjęć ?

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Kris! Sam zamek śliczny. Podobają mi się zwłaszcza drewniane nadbudowy i brama. Na pewno zgarniesz jakąś nagrodę na CCC. Ale... nie wierzę, że takie ukształtowanie terenu, zwłaszcza tak stromą droga pod górkę do bramy oraz wypukły mostek, którego przejazd wozem stanowi challenge sam w sobie. Ludzie w średniowieczu i tak nie mieli łatwo a ty im jeszcze takie kłody rzucasz pod nogi.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Pierwsze wrażenie robi bardzo dobre. Można by nawet powiedzieć, że zatyka z wrażenia, chyba głównie przez ilość bordowych kafli.
Ale po ochłonięciu i bliższych oględzinach zaraz widać kilka rzeczy nieprzemyślanych.
Np droga - podniósłbym ją o trzy klocki i wtedy mostek nie musiałby być taki garbaty. Doprawdy nie wiem jak konie czy rycerze dadzą radę wdrapać się nań. No chyba, że potraktować to jako dodatkową linię obrony. No i pierwsza wersja mostku bardziej mi się podobała - był lżejszy, mniej masywny.
Zamek bardzo ładny. Ma ładną bryłę, a cegły dodają mu uroku. Jednak narożniki chyba lepiej wyglądałyby w kolorze bordowym. Teraz wyglądają jak z drewna, a przez to całość jakby była z muru pruskiego, który nie był jakąś bardzo solidną konstrukcją, więc na mury obronne raczej się nie nadawał.

lolas

#6 Post autor: lolas »

Kategoria wrecz stworzona dla Ciebie.

O ksztalcie skaly pewnie nie wolno juz nic mowic? Wiem, wiem, nic nie mowie....
Czy woz daje rade przetoczyc sie tym mostkiem? Bo wyglada jakby mostek byl zbyt wygiety i woz powinien zawisnac na nim...
Fajne jest to, ze zamek ma duzo drewnianych fragmentow. Te laczniki wiez prezentuja sie bardzo dobrze. Ladne drzewka no i jedyna sluszna woda z tile ;-)

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

glaz_pimpur pisze:Ale... nie wierzę, że takie ukształtowanie terenu, zwłaszcza tak stromą droga pod górkę do bramy oraz wypukły mostek, którego przejazd wozem stanowi challenge sam w sobie. Ludzie w średniowieczu i tak nie mieli łatwo a ty im jeszcze takie kłody rzucasz pod nogi.
To musisz uwierzyć ! ! !
Ja uwierzyłem i patrz - wyszło :D
Wóz po mostku przejedzie spokojnie, robiłem próbę.
Mostek zdał egzamin ! ! !
zgrredek pisze: Ale po ochłonięciu i bliższych oględzinach zaraz widać kilka rzeczy nieprzemyślanych.
Np droga - podniósłbym ją o trzy klocki i wtedy mostek nie musiałby być taki garbaty. Doprawdy nie wiem jak konie czy rycerze dadzą radę wdrapać się nań. No chyba, że potraktować to jako dodatkową linię obrony. No i pierwsza wersja mostku bardziej mi się podobała - był lżejszy, mniej masywny.
Zamek bardzo ładny. Ma ładną bryłę, a cegły dodają mu uroku. Jednak narożniki chyba lepiej wyglądałyby w kolorze bordowym. Teraz wyglądają jak z drewna, a przez to całość jakby była z muru pruskiego, który nie był jakąś bardzo solidną konstrukcją, więc na mury obronne raczej się nie nadawał.
No więc tak, nie miałem ani tylu ciemnoczerwonych klocków na narożniki, ani mi się to nie podobało jak zrobiłem na próbę zastanawiając sięczy nie dokupić. Czarny wyglądał ponuro jak powiedziała żona, a ciemnoszary paskudnie. Został więc brązowy. Narożniki musiałem dać ze względu na konstrukcję muru ze światełek.
Owszem droga pod górę jest stroma, ale ciemnoszare klocki mi się skończyły i mogłem albo obniżyć całość, albo powiększyć cały teren, żeby spadek był łagodniejszy, albo zostawić jak jest. Oczywiście z lenistwa zostawiłem jak jest.
lolas pisze: O ksztalcie skaly pewnie nie wolno juz nic mowic? Wiem, wiem, nic nie mowie....
Czy woz daje rade przetoczyc sie tym mostkiem? Bo wyglada jakby mostek byl zbyt wygiety i woz powinien zawisnac na nim...
Fajne jest to, ze zamek ma duzo drewnianych fragmentow. Te laczniki wiez prezentuja sie bardzo dobrze. Ladne drzewka no i jedyna sluszna woda z tile ;-)
Ależ można. Wiem, że się wam skała nie podoba, ale niestety podoba się mi :D
Wóz daje radęprzejechać jak najbardziej.
No i przynajmniej Ty nie marudzisz na moją płaską wodę :D


No i uwaga generalna. Nie należy traktować tego zamku jako jakiegoś historycznego odwzorowania. Bardziej podchodzi pod kategorię fantasy. Któż bowiem buduje zamek z cegły w górach???

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

kris kelvin pisze:Któż bowiem buduje zamek z cegły w górach???
Już nie chciałem się nad Tobą znęcać.

Zresztą jury i tak nie wie o tym. W końcu to Amerykanie.
Ostatnio zmieniony 2009-12-08, 10:10 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

kris kelvin pisze:A nie widzisz zdjęć ?
Widzę, ale malutkie. Chodziło mi o linki. O, coś takiego

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Sam zamek prezentuje się wspaniale i nie ma się co czepiać : o)
Natomiast otoczenie, jak już inni napisali, trochę dziwnie wygląda - skała, podjazd, mostek.

Ja bym na na Twoją pracę z czystym sumieniem głosował ; o)

zgrredek pisze:W końcu to Amerykanie.
I Australijczy(k/cy)...
Ostatnio zmieniony 2009-12-08, 11:29 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Ciamek pisze:
kris kelvin pisze:A nie widzisz zdjęć ?
Widzę, ale malutkie. Chodziło mi o linki.
No to chwała Bogu bo myślałem, że coś sknociłem.
Ciamku, najważniejsze że zdjęcia widać, nie wymagaj ode mnie obsługi jeszcze jakichś "generatorów". To ponad moje siły.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

Chciałem tylko pomóc. Żebyś miał profesjonalnego posta z prezentacją MOCa ; o)

Mi najbardziej podoba się to zdjęcie <3
http://farm3.static.flickr.com/2734/416 ... f11b_o.jpg
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Tisen »

Czy mogę sie poczepiac? Mogę:)

Może nie mam doświadczenia w budowaniu MOCów, zamków itp - ale przejrzałem sobie Twoją galerie i jest tam sporo fenomenalnych prac , z mnóstwem detali, wieloma smaczkami.

Tu jak dla mnie tego brak. Zresztą widać to po komentarzach, gdzie ludzie nie zachwycają się tym, czy tamtym, a jedynie kąten nachylenia mostu.


Brakuje mi smaczków, czegoś co sprawia ze zatrzymujesz wzrok i chesz jeszcze.

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

Tisen pisze: Tu jak dla mnie tego brak. Zresztą widać to po komentarzach, gdzie ludzie nie zachwycają się tym, czy tamtym, a jedynie kąten nachylenia mostu.
Nawet mostu nie lubią (wyszeptał ponuro...)

Cóż, raz uda się zbudować coś lepiej, a raz coś gorzej i niech ta "złota myśl' a la Forrest Gump będzie podsumowaniem :D

Ja generalnie miałem z budowania tego MOC-a dużą radochę i efekt końcowy mnie zadowala jak najbardziej, a że jest to kolejny już podobny mój MOC to i trudno się dziwić pewnemu znużeniu.
Kolejny też pewnie będzie podobny (wycedził ponuro i poszedł zapalić...)

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#14 Post autor: groblas »

A mnie się tam podoba. Wygląda prosto i normalnie bez żadnych udziwnień no może mostek :D Od razu skojarzył mi się z zamkami krzyżackimi może po grunwaldzie zrobicie scenkę oblężenia zamku przez Polaków .A moim marzeniem było by zbudowanie zamku w Kwidzyniu bo bardzo fajnie wygląda :D może poddałem pomysł bo na razie nie mam możliwości aby go zbudować :D

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#15 Post autor: nori »

Ciemnoczerwony w połączeniu z brązem wygląda wprost przewspaniale. A w twoim wykonaniu to aż zatyka dech w piersi. A po bliższym przyjrzeniu się, stwierdzam że podoba mi się to ustrojstwo jeszcze bardziej. Łącznie z podjazdem i jakąś taką symetrycznością ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ