852293 Castle Giant Chess Set

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#16 Post autor: nori »

kris kelvin pisze:Ale sam zestaw po początkowym zachwycie jednak mnie rozczarowuje. Za taką cenę Lego mogło wywalić wspaniały zestaw UCS z jakimś zamkiem i 3 tysiącami elementów. A tak...
Zestaw jest naprawdę piękny, ach i och, ale szkoda mi że za 200 dolców dostajemy to a nie zamek czy coś podobnego.
Gdzieś kiedyś ktoś wspominał że jest szansa na "zwykłe" zestawy właśnie w serii UCS. No cóż pozostaje nadzieja że po szachach, jakby nie było bardzo udanych, doczekamy się jakiegoś wspaniałego zamku, czy chociaż mniejszych zabudowań.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#17 Post autor: Qworg »

kris kelvin pisze: Zestaw jest naprawdę piękny, ach i och, ale szkoda mi że za 200 dolców dostajemy to a nie zamek czy coś podobnego.
Tylko że w zamku pewnie byłoby dużo elementów "zjunioryzowanych" typu ścianki z okienkami itp. (jakoś ostatnio nie lubię ich używać) a tak otrzymujemy spora liczbę powtarzalnych elementów (np. szare serki) które trudno dostać w większej ilości (poza BL).
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

kris kelvin

#18 Post autor: kris kelvin »

Worg pisze:
kris kelvin pisze: Zestaw jest naprawdę piękny, ach i och, ale szkoda mi że za 200 dolców dostajemy to a nie zamek czy coś podobnego.
Tylko że w zamku pewnie byłoby dużo elementów "zjunioryzowanych" typu ścianki z okienkami itp. (jakoś ostatnio nie lubię ich używać) a tak otrzymujemy spora liczbę powtarzalnych elementów (np. szare serki) które trudno dostać w większej ilości (poza BL).
Miałem na myśli jakiś zestaw UCS, przeznaczony dla bardziej dorosłych dzieci czyli mnie :D
Inne panelowe zamki mnie nie interesują.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#19 Post autor: Ither »

przy całej mojej niechęci dla orkowo-krasnoludzkich klimatów, muszę powiedzieć, że Giant Chess robi na mnie piorunujące wrażenie, szczególnie narożniki, trony i figurki wież podobają mi się piekielnie. Sama recenzja też bardzo ciekawa ;)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#20 Post autor: lugomina »

Swietna recenzja, dzieki nori :)

Tu powtórze za innymi - przesliczne szachy, szkoda tylko ze na pierwszy rzut oka takie drogie.
Ilosc broni, szkieletów i krasnali jest wrecz oszalamiajaca!
Czy ktos wyliczyl ile by kosztowalo
kupowanie wszystkich ludzików jako pojedyncze impulsy? Pomijajac ze impulsy nie maja tak pieknych akcesoriów... moze jednak ten zestaw nie jest az tak drogi jak sie nam wydaje?
Chociaz teraz Lego wypuscilo równiez tanie zestawy Battle Pack po piec wojowników z bronia:
castlowi: zestaw nr 852271
szkielety: zestaw nr 852272 + czarny pajak :)
- kazdy zestaw po 40 zl, co mi sie wydaje bardzo atrakcyjna cena.


Wracajac do szach, najbardziej zachwycila mnie nowa czarownica z twarza Clawdette! (tez czekam niecierpliwie na zestaw adwentowy!).

Ciekawia mnie tez koniki: czy one sie nie przewracaja?
Btw. swietny patent na konie Lego stajace deba :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#21 Post autor: Piterko »

Jak to możliwe że pominąłem tak wspaniałą rzecz? Nie dość, że to jest idealne źródło ludzików których teraz naprawdę nie sposób zdobyć (magowie/czarownica) to jeszcze te elementy upiększające. Patrząc przez prymat roku/dwóch stwierdzam, że pirackie szachy nie dorastają nawet do małego palca pięty nogi ogra. Szukałem na allegro ale coś widać nie do końca skutecznie. Ciotki w ameryce też nie mam, zostaje specjalne zamówienie... hm...
Ale nie wiem czy piraci nie dostaną drugiej szansy - tak wspaniałej jak ta Castlowa. Urzekły mnie te narożniki, dbałość o to by konie były w swojej "heroicznej" pozie, lewitujący, albo stojący na szczytach magowie, krasnoludy o różnych charakterach (ten z kryształem ma o co walczyć xD).

Ech gdyby Castle tak szybko nie znikały z półek to pewnie by była szansa a tak... jestem tylko oczarowany i nic więcej powiedzieć nie mogę.

ODPOWIEDZ