[MOC] SCC-332 Buress-class Frigate

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

[MOC] SCC-332 Buress-class Frigate

#1 Post autor: martinbb »

SCC-332 Buress-class Frigate

Obrazek

OPIS:
"Buress" to jeden z najstarszych okrętów we flocie. Używane były wcześniej jako fregaty medyczne, celne.
Jednakże flota potrzebowała odpowiednio większych jednostek do patrolowania spokojniejszych regionów.
Wykorzystano ostatnie 12 sztuk tego typu fregat - po przebudowie uzbrojenia, wymianie tarcz i silników wcielono je do floty.
Mimo dużych rozmiarów "Buress" nie ma zbytnich szans w potyczce z nowoczesną jednostką liniową, nawet pokroju kanonierki.
Jednakże jej rozmiary oraz to że zazwyczaj wchodzi w skład większej grupy pozwala odstraszyć co po niektórych piratów ;)

DANE::
Długość - 320 metrów (64 study)
Załoga - 350
Uzbrojenie - 5 ciężkich dział turbo-plazmowych, 2 wieżyczki przeciw myśliwcom, 14 wyrzutni ciężkich torped przeciw okrętowych
Hangar - brak, opcjonalnie 5 myśliwców na zewnętrznych śluzach

GALERIA:
Ogólne 1 2 3 4 5
Detale 6 7


Zdjęcia dostępne na flickr lub BS (po poderacji)

Czekam na opinie!
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#2 Post autor: groblas »

Jestem za tym aby podesłać twoje modele do firmy robiącej gry lego i niech zrobią Homeworld'a wersje lego :D Jak dla mnie bym kupił to od razu w ciemno. Konstrukcja wygląda zgrabnie i bez zbędnych elementów. No i proszę zauważyć element patriotyczny polska szachownice na kadłubie.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#3 Post autor: pit »

Podoba mi się; zwłaszcza nietypowy kształt (chociaż nie wiem, czy można w tej dziedzinie powiedzieć o czymś, że ma typowy kształt...).
Odkąd zrobiłem jeden pojazd tego typu, tym bardziej jestem w stanie docenić :)
Zawsze mnie intrygowało, dlaczego przeważnie w pojazdach medycznych jest tyle anten z przodu? I co to właściwie jest?

Mrutek

#4 Post autor: Mrutek »

pit pisze:Zawsze mnie intrygowało, dlaczego przeważnie w pojazdach medycznych jest tyle anten z przodu? I co to właściwie jest?
Tego nie wie nawet ten, co to wymyślił (dla efektu).
Nie podoba mi się :
szpara przez cała długość, zbyt masywne działa oraz "malowanie" bez jakiegoś wyraźnego celu, choć gustowne ;). Ups - przyszło mi do głowy, że jest to zapewne malowanie rozpoznawcze (kod paskowy).
Nie jest jakiś odkrywczy, ale podoba mi się. Czekam na następne. Mam nadzieję, że ten lub inny trafi na wystawę w Warszawie.

crises

#5 Post autor: crises »

pit pisze:Zawsze mnie intrygowało, dlaczego przeważnie w pojazdach medycznych jest tyle anten z przodu? I co to właściwie jest?
To są pewnie termometry i strzykawki :]

Na pierwszy rzut oka widać kto ten model zbudował. Ma styl i jakość, do których nas przyzwyczaiłeś. Mi zarówno kształt jak i kolorystyka bardzo się podobają. Środkowa sekcja najlepsza. Brakuje mi jedynie lepszego widoku silników.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#6 Post autor: martinbb »

Ale ona nie jest medyczna! Ni ma krzyża! ;)
Zamysł był taki by jej środkowa część była właśnie smukła.
Ta chmara anten, czujników występować musi, bo gdzieś te detale trzeba włożyć. No i na większości filmów SF się takie widuje ;)

crises - no co poradzić, takie już mam zdolności.Moje okręty mają kształt jakbym je ciosał z siekiery ;) Ten typ tak ma.
Inspired by NavySEALs

crises

#7 Post autor: crises »

martinbb pisze:Moje okręty mają kształt jakbym je ciosał z siekiery ;) Ten typ tak ma.
To ciosanie siekierą to dla mnie zaleta. Przynajmniej widać, że to kawał kosmicznego żelastwa, które jak trzeba do skopie d***, a jak przelatujesz obok, to się możesz zdrzemnąć, obudzić i jeszcze końca widać nie będzie.

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

pit pisze:Zawsze mnie intrygowało, dlaczego przeważnie w pojazdach medycznych jest tyle anten z przodu? I co to właściwie jest?
I ta jedna rzecz mi się nie podoba. Zawsze ta chmara anten z przodu :D
Reszta jest na naprawdę światowym poziomie.
No i to uzbrojenie to nie takie słabe, da radę chyba nie tylko słabym piratom :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Powiem szczerze - pierwszy okręt jaki ostatnio zbudowałeś nie przemawiał do mnie, ale chyba zaczynasz się rozkręcać. Nie myślałeś może żeby zbudować jakąś flotę, albo nawet całą walkę?

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#10 Post autor: martinbb »

Brak klocków :(

PS. Pracuje nad czymś w mikroskali ale w ilości 4-5 okrętów na raz ;) (szczegóły na flickr'u ;))

PS2. O szatanie. 666 postów.
Ostatnio zmieniony 2009-12-10, 21:55 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

AhmeD

#11 Post autor: AhmeD »

A mi się skojarzyło z frakcją TEC w Sins of a Solar Empire - bez silenia się na smukłość i elegancję tak powszechną w SF
(nie przepadam za lśniącymi obłymi wytworami obcych), za to maksimum skuteczności.
Poproszę tylko o fotkę od tyłu - w całej galerii nie widać silników a to przecież ważny element, o czym boleśnie przekonało się już bardzo wielu gwiezdnych pilotów :P
Praca ogólnie bardzo fajna.

ODPOWIEDZ