7595 Army Men on Patrol

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

7595 Army Men on Patrol

#1 Post autor: Nexus 7 »

czyli orgia zielonosci

Rok produkcji: 2010
Ilość elementów: 90
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 19 x 14 x 6 cm
Figurki: 4
Seria: Toy Story
Ceny: 12.99 USD w Toys R US (czyli w S@H powinno byc taniej, ~$10)
BrickLink

Pierwszy i chyba najwazniejszy zestaw z nowej serii Toy Story.

Pudelko

Obrazek

Logo Disney i Toy Story zajmuja wiecej miejsca niz logo producenta :-) Ech, takie sa przyjemnosci robienia produktow licencyjnych. Oprocz tego zupelny standard.

Instrukcja

Rowniez typowa, 16 stron, landscape. Na koncu zapowiedz kolejnych trzech zestawow. 7593 (statek kosmiczny) byl juz w sklepie.

Obrazek

Klocki

2 woreczki. Orgia zielonosci. Na 90 elementow 77 jest zielonych.

Obrazek

Jest pare nowosci, glowna to chyba bracket 2 x 2 w kolorze zielonym.

Model

Jeep przyzwoity. Z punktu widzenia AFOLa nie ma sie moze czym zachwycac, ale z perspektywy glownego odbiorcy tej zabawki to fajny samochodzik.

Obrazek

ZOLNIERZYKI!!!

To o nie w koncu chodzi w tym zestawie. Cztery minifigi-zolnierze.

Obrazek

Jeden rodzaj munduru, jeden rodzaj glowki. Nowy helm, jeden z nadrukiem Zielonego Krzyza :-) Figurki sa wierne filmowi (z tego co rozumiem, sam nie widzialem) czyli cale zielone.

Obrazek

Mnostwo, nadal zielonych, akcesoriow. Kazdy z zolnierzykow ma zajete obie rece, medyk ma na plecach plecak, a tu jeszcze trzeba nosze taszczyc.

Kolejna nowosc, wymuszona filmem, to podstawki. W sumie pomysl calkeim niezly, szczegolnie ze kolor zielony akurat tu pasuje. Podstawka ma wymiary zblizone do plate 2 x 4, da sie spokojnie przyczepic do plyty bazowej.

Obrazek

Najciekawsze

Czyli co sie da zrobic z zolnierzykow.

Obrazek

Podsumowanie

ZOLNIERZYKI! To powinno wystarczyc za podsumowanie. Jedyny minus jaki widze to helm sanitariusza, w proporcjach 1 : 3 do zwyklych helmow robi sie troche zbedny.
Zamierzam sie zaopatrzyc w kilka takich zestawow.
Ostatnio zmieniony 2010-01-11, 19:56 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: szww »

ty to masz szczescie, ze jestes w stanie dostac ten zestawik przed swietami... juz sie nie moge doczekac jak bede mogl zamowic to cudo - jak narazie moj najmocniejszy kandydat do miana najlepszego zestawu 2010 roku :D

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

O Ty!!! O TY!!!! OOO TYYY!!!!!
Nie mam nic więcej do dodania!
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#4 Post autor: greenblue »

OOOOO!!!!! też chcę. będzie ok 50 zł pewnie na allegro. ale poczekamy, poczekamy...
Żołnierzyki - to (prawie) cały mój komentarz. Jeep też jest interesujący.

Jedno bardzo istotne pytanie... to jest standardowy zielony??? bo jakoś mi wygląda na nowy odcień...

Edit: chyba standardowy, ale w tym natłoku zieleni jakoś inaczej wygląda... albo oczy już nie te
Ostatnio zmieniony 2009-12-15, 00:33 przez greenblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#5 Post autor: nori »

Przepiękne zielone akcesoria, lornetki, krótkofalówki, broń i przede wszystkim plecak. Wiem, może mało praktyczny kolor, ale wygląda to rewelacyjnie. I jeszcze te podstawki. Kiedyś, jeszcze w czasach przedLegowych, pamiętam jak polowało się na takie plastikowe żołnierzyki. Były w dwóch skalach (bodajże 72 i 32?), a do tego zawsze śmieszyły mnie dodatkowe akcesoria w postaci czołgów czy jeepów które miały jakąś swoją indywidualną skalę. Wystarczy nadmienić że jeep był większy od czołgu...
Wspomnienia ;)

I teraz takie coś w lego, do tego w formie rewelacyjnych minifigurek...
Swoją drogą to TLG w ciekawy i w sumie prosty sposób obeszło (jeżeli tak można powiedzieć) swoją obietnicę o niewypuszczanie zabawek militarnych.
Zresztą mniejsza o to, zestaw jest świetny, czekam z wielką niecierpliwością kiedy będzie dostępny też i u nas.
Dzięki za recenzję!
Ostatnio zmieniony 2009-12-15, 08:42 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

greenblue pisze:to jest standardowy zielony???
Jak najbardziej.

Jeszcze jeden zolnierz na zachete:

Obrazek

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#7 Post autor: lugomina »

Cudowne i przesliczne!
Dzieki Nexusie za recenzje a jeszcze bardziej za wojaków z normalnymi twarzami :)

ZIELOOOONYYY.. HELMYYYYY.... LAPKI.. mundurryyyy... akcesoria... kafle i podstawkiiiii *wyje jak zombie wyja braaains* ;)

no to bede musiala kupic conajmniej 3 zestawy. Chociazby dla samych lapek zielonych, plecaków-kostek i kafli. Ale sobie wojo zrobie :-)
Ostatnio zmieniony 2009-12-15, 04:51 przez lugomina, łącznie zmieniany 3 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

rh

#8 Post autor: rh »

Ciamek pisze:O Ty!!! O TY!!!! OOO TYYY!!!!!
Nie mam nic więcej do dodania!
No prawie się zgodzę. Jednak niesprawiedliwym jest żyć w Europie, gdzie większość rzeczy pojawia się z sporym opóźnieniem względem Stanów.

A zestawik genialny ... dokładnie, trzeba będzie zakupić kilka i tyle. Wielkie dzięki za recenzję :)
Ostatnio zmieniony 2009-12-15, 07:20 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

No Panie Nexus, toś Pan nam narobił "smaka"...

Pozdrawiam (:

Fistach

#10 Post autor: Fistach »

Nexus 7 pisze:ZOLNIERZYKI! To powinno wystarczyc za podsumowanie. Jedyny minus jaki widze to helm sanitariusza, w proporcjach 1 : 3 do zwyklych helmow robi sie troche zbedny.
genialne. Biorę od razu 3 komplety jak tylko się pokażą. Ja mam zamiar zostawić sobie jednego medyka a z dwóch pozostałych jakoś delikatnie zetrę nadruk.

Ciekawe czy lego zauważy jakie jest zapotrzebowanie na militaria.
Ostatnio zmieniony 2009-12-15, 07:59 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

guzik80
Posty: 37
Rejestracja: 2008-10-09, 23:41
Lokalizacja: łódź
brickshelf: guzik80

 

#11 Post autor: guzik80 »

czuję się jak pięciolatek który zaraz się rozbeczy, bo "kolega ma a ja jeszcze nie":)))

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#12 Post autor: groblas »

Rewelacja. Czyli to będzie zestaw pod tytułem: "muszę go mieć w każdych ilościach" i jak tu zbierać na kamienice :D

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ramzes »

Kurde, aż mnie naszłą ochota na oglądniecie tego filmu z czasów dzieciństwa:)
A zestaw sam w sobie świetny, wkrótce trzeba będzie kupić - powtarzając jednym tchem za innymi!
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Mrutek

#14 Post autor: Mrutek »

Nędzna podróbka wyrobów takich firm jak Brick, Ligao czy Sluban. I do tego, z pewnością złośliwie, zrobili hełmy Vietkongu made in China , a nie US Army. Postarali się też żeby bluza nie przypominała czegokolwiek prawdziwego. Dobrze chociaż, że krzyż można zetrzeć. Chęć zysku kolejny raz wygrała z moralnością. Kolejny przykład, że nie ma co się przeciwstawiać naturze.
Już widzę , te dioramki, z żołnierzykiem z miotaczem ognia w środku, a wokół leżące (poprzypalane) czarne kościotrupy... Poezja.
A teraz serio: Jak powiedział Kazio, kiedy pierwszy raz dosiadł Izabell: YES! YES! YES!
Farciarz z Ciebie...
Ostatnio zmieniony 2009-12-15, 11:21 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#15 Post autor: Fistach »

Mrutek pisze:Nędzna podróbka wyrobów takich firm jak Brick, Ligao czy Sluban. I do tego, z pewnością złośliwie, zrobili hełmy Vietkongu made in China , a nie US Army. Postarali się też żeby bluza nie przypominała czegokolwiek prawdziwego. Dobrze chociaż, że krzyż można zetrzeć. Chęć zysku kolejny raz wygrała z moralnością. Kolejny przykład, że nie ma co się przeciwstawiać naturze.
Już widzę , te dioramki, z żołnierzykiem z miotaczem ognia w środku, a wokół leżące (poprzypalane) czarne kościotrupy... Poezja.
przez chwilę myślałem ze mowisz serio;d

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bYXE7wa2qcQ[/youtube]
Code red :O
Recon plan C - Execute !

hahah genialne :)

ODPOWIEDZ