[MOC] Terran Battlecruiser Titow

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Terran Battlecruiser Titow

#1 Post autor: Jerac »

A więc skończyłem. Prawie równy miesiąc pracy, nie licząc paru dni czekania na części, 80 stud długości, 65 szerokości, około 5 kilo masy. Trzy duże zamówienia na BL, począwszy od zamówienia za ponad stówę tylko po to aby w ogóle móc zacząć, bo wcześniej ciemnoszarego nie miałem praktycznie wcale. A potem handelek z AFOLami, i niekończące się pytania z serii "czy ma ktoś może tą nieistniejącą część i sprzeda mi ją"... ale warto było. Zawsze, ale to zawsze - no może od premiery Starcrafta - chciałem zbudować z Lego battlecruisera. Takiego naprawdę dużego, tak dobrego jak się tylko da. Aż w końcu... po prostu się zebrałem w sobie i zacząłem.

Duży problem pojawił się na samym początku: Okazało się że pracownicy Blizzarda - producenta Starcrafta - nie za bardzo dogadują się między sobą, i w jednej grze, jeden statek, ma trzy całkiem różne zewnętrznie wersje. Inaczej wygląda w grze, inaczej na filmikach, jeszcze inaczej na innych filmikach, o konceptach nie wspomnę... i sobie jakby na złość wybrałem model z gry. Całe moje źródło informacji to był ten ogromny obrazek:
Obrazek
Dlaczego, skoro w filmikach w grze mogłem sobie obejrzeć dużo bardziej dopracowaną wersję? Bo ma ładniejsze proporcje, i jako jedyny ma uzbrojenie. Producent przeoczył ten detal, i sześćsetmetrowy okręt flagowy floty Terran... nie ma uzbrojenia. Przynajmniej na filmach.

Od samego początku założyłem że konstrukcja będzie oparta na bardzo solidnej ramie z technic bricków, i dzięki Ci Boże (obojętnie jaki) który nade mną czuwał, i kazał mi to zrobić jeszcze twardsze niż myślałem że trzeba. Dzięki temu w ogóle się trzyma... i da się go podnieść. Mimo to, wymaga podstawki - nie chcę ryzykować odkształcenia się technic bricków w skrzydłach, gdyby stał opierając się na nich.

Budowa - było ładnie i fajnie do momentu gdy pokazałem to co miałem paru osobom, i dostałem od każdej tą samą informację: Coś to naprawdę ssie. I to nie tylko dlatego że nie był dokończony... w tym miejscu wypada podziękować obu ekipom "testerów" którzy pomagali mnie naprowadzić na właściwy tor. Wtedy jeszcze byłem całkiem zaślepiony, wydawało mi się że to co zrobiłem jest piękne i nie widziałem żadnych wad. Z czasem minęło, dzięki Waszej pomocy, i mogłem dociągnąć model do końca patrząc już swoim chłodnym okiem. Dzięki!

Przejdźmy więc do rzeczy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

brickshelf, flickr.

Zdjęcia:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Podziękowania za pomoc przy budowaniu i za części należą się (w losowej kolejności):
Scratowi, Hippotamowi, Qworgowi, Longerowi, Filozofowi, rh, oraz kilku innym osobom. Jeśli o kimś zapomniałem to niech krzyczy! :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Terran Battlecruiser Titow

#2 Post autor: dmac »

Nigdy w życiu nie widziałem nawet sekundy tej gry i dlatego mam pełne prawo wypowiadać się o tym modelu :D .

Jest bardzo piękny. Jak to zwykle bywa w Twoich konstrukcjach, dobrze się trzeba przyjrzeć, żeby zauważyć, że jest z klocków. Podoba mi się dopasowanie dużych trójkątów w części rufowej - tworzą bardzo realistyczną bryłę kadłuba. Ładne te gąsienice na dyszach. Greebling mistrzowski.

A teraz w duchu świątecznej życzliwości: jeśli nie przywieziesz tego okrętu do Warszawy, zabiję Cię, a następnie nakopię do bani. Darz bór!
Ostatnio zmieniony 2009-12-30, 10:20 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Skomentuję krótko, bo inaczej nie umiem: Jerac, to jest wyj...ne. To znaczy byłoby, ale z tymi malutkimi figurkami Mutków to już czysty obłęd.
PS. A dużym zamówieniem na BL się nie przejmuj. Sam właśnie kupiłem ćwierć tysiąca ogniw gąsienicowych z myślą o czymś, co zbuduję może za pół roku ;)

kris kelvin

#4 Post autor: kris kelvin »

Nic nie napiszę...
Jak można w ogóle budować takie rzeczy? To jest możliwe?

Co to jest ten grebling???

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#5 Post autor: dmac »

kris kelvin pisze:
Co to jest ten grebling???
To te wszystkie drobne pierdółki, które przyczepia się do modelu [w modelach s-f najczęściej gdzieś w zagłębieniach kadłuba, otwartych włazach, przy podwoziu etc.] i nikt nie wie do czego służą, ale wyglądają jak elementy bardzo skomplikowanej i absolutnie niezbędnej maszynerii :) .
Ostatnio zmieniony 2009-12-30, 10:34 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Greebling panowie, greebling... żeby Technicowiec musiał Was poprawiać :P Po lewej, droga wycieczko, kostka bez greeblingu, po prawej z.

Obrazek

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

No... tego no, dziękuję :)
Dodałem nasze logo na głównym zdjęciu. Niestety na flickrze się nie da podmienić...?

dmac, owszem, to ma dojechać do wawy. Takie było zamierzenie ;>

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#8 Post autor: nori »

Nie grałem. A jak widzę to coś to żałuje. To jest piękne! Cudowne! Zapierające po prostu dech w piersiach! To co wyprawiasz ze szczegółami zakrawa już na jakieś maniactwo, a do tego połączenie skosów widoczne na tym zdjęciu jest kunsztem samym w sobie.
No i Ci przepiękni latający Zergowie. Mutaliski tak? Pokazałem zdjęcia znajomemu z pracy i właśnie mam wykład ze świata StarCrafta ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

Jeraca powinno się zamknąć!
W piwnicy!!


Pełnej klocków : o)
Zdrufko, Ciamek

JarekMarekJan

#10 Post autor: JarekMarekJan »

No po prostu oszałamiający... murowany kandydat na ogólnogalaktyczny MOC ostatnich dwóch stuleci przynajmniej (w tym obecnego oczywiście).
Czekam na inne modele ze Starcrafta :-)

Pozdrawiam, Jarek.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#11 Post autor: Robson »

Byłem, widziałem, oniemiałem !

Jestem inny bo w gre grałem i to sporo. Jednostka Battlecruisera jest jedna z największych w grze co też odwzorował świetnie Jerac. Zestaw w realu to nie to samo co na tych zdjęciach. Jest cudny, piekny, dopracowany, dopicowany, szczegółowy, wyśmienity, idealny.

Jerac teraz budujesz Carriera !! :D
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#12 Post autor: Adriel »

Wow, Mistrzowska robota. Właśnie przypomniały mnie się chwile kiedy grałem w tą gierkę, bez problemu poznałem mutaliski.

W SC2 też zachował się nasz Battlecruiser ;)
http://www.starcraft2.com/features/terr ... ruiser.xml
Robson pisze:Jerac teraz budujesz Carriera !! :D
Lepiej to:
Obrazek
To dopiero wyzwanie :)
Ostatnio zmieniony 2009-12-30, 11:36 przez Adriel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

Carrier a'la SCII:

Obrazek

Niestety narazie mnie to przerasta.

Robson: ale pierwsze co powiedziałeś u mnie to coś w stylu "ueee, to tylko statek, pff" :P
Ostatnio zmieniony 2009-12-30, 11:39 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#14 Post autor: Robson »

Jerac chodziło mi bardziej o odniesienie się do tego że wystawiasz go na MOC miesiąca.
I że to tylko statek, nie każdy się zna i może nie docenić tego.

Jerac ale tak serio to tylko statek :D he
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#15 Post autor: Scrat »

A co sobą reprezentują study? :D



(No świetny, choć mi się podobał przed poprawkami, w ogóle bym nie odróżnił pewnie tego sprzed i po poprawkach. No dobra, zauważyłem zmianę koloru :P)

ODPOWIEDZ