[MOC] Crawler Carrier

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

[MOC] Crawler Carrier

#1 Post autor: makorol »

Nowy, duży model:
Wywrotka na podwoziu gąsienicowym
Obrazek

Od początku:

Zaczęło się od kupna nowych gąsienic. Chciałem je jakoś sensownie wykorzystać. Od dawna myślałem o wywrotce gąsienicowej, ale jest już bardzo dobry KRAB. Więc musiałbym się jakoś wyróżnić. W oko wpadły mi maszyny firmy Hitachi, które mają obrotową górną część. To jest to! Szybko zbudowałem prototyp, później zaczęły się schody. Gdy całość nabierała wagi zacząłem zauważać luzy w konstrukcji, wszystko się chybotało, rozwalało... trzeba było dużo poprawiać. Przykładowo: miałem już praktycznie gotowy model, kiedy stwierdziłem, ze rama z liftarmów jest zbyt giętka i musiałem przebudować konstrukcję na bricki. Teraz jest o wiele lepiej!


Obrazek


Ficzersy:
2 x PF XL - napęd
PF M - obrót
2 x PF M - podnoszenie skrzyni (przez aktywator)
2 x Światła PF
Switch - do włączania przednich świateł

Ogólnie wszystko działa dobrze. Nie idealnie, ale dobrze. Myślę, że model ulegnie jeszcze wielu poprawkom (mam zamiar zabrać go do Warszawy). Ale jestem zadowolony.
Główny problem jest ze sztywnością obrotnicy... nie mam tam miejsca na jakieś rolki, czy coś, więc trochę się to trzęsie.

Wygląd:

Tu jestem bardzo zadowolony. Nie wzorowałem się na żadnym konkretnym modelu hitachi. Budowałem z głowy. I chyba wyszło fajnie. Wywrotka jest zgrabna, gładka, proporcjonalna i w miarę szczegółowa. W każdym razie - mi się podoba.
Bardzo zadowolony jestem ze skrzyni - jest ładna praktycznie z każdej strony ;P
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria flickr: http://www.flickr.com/photos/makorol/se ... 984426755/
Galeria BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=414950

FILM:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jSEl9JMV-Zs[/youtube]
Pozdrawiam, Makorol.

Fistach

#2 Post autor: Fistach »

:O jednak cos czerwonego moze jednak byc ladne :)

Super wyszlo. Fajnie ze budowales z glowy ! Duzy + za to. Troszke nie podoba mi sie obudowa gasienic noi - ale to juz nie z Twojej winy - wala po oczach zolte kola do gasienic. Ciekawy paten z lancucha i gasienic na rure wydechowa.

Liczylem ze na filmie zobacze jak jedzie, obraca się i podnosi skrzynię jednocześnie:). Szkoda że skrzynia nie jest wytile'owana tylko ma odwrócone plate.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Fajna zabaweczka ;P Szybki jest, to na plus. Ale za to jak tak sobie majestatycznie pędzi po tym kocyku to widać jak się cała konstrukcja chyboce :D A i podoba mi się jego mordka ;D :P, facjata what ever. Taka sympatyczna jest xP
W Warszawie lub na najbliższej integracji chętnie się nim pobawię o ile go dotarasz ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Jedyne co mi sie nie podoba to żółte koła w gąsienicach, ale to jeszcze pół roku.. za to przód i tył bardzo mi się podoba :)

Patent na komin pierwszy raz widzec :D

Co funkcjonalności to nie ma się do czego przyczepić, no może pokazałbyś na filmie jak radzi sobie z jakims materiałem na skrzyni.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#5 Post autor: makorol »

Na żółte koła niestety nie mogę poradzić...
Bobofrutx pisze:widać jak się cała konstrukcja chyboce
Niestety. Póki co nie miałem pomysłu jak to usztywnić, może do Warszawy coś wymodzę. Takie są uroki obrotnicy ;)

Miło mi, że się Wam podoba. Zachęcam innych do wyrażania swojej opinii ;D
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ramzes »

Ładnie wykonany jak na robote z głowy, nawet bardzo ładnie:)
Sprawdzałeś jaki największy ładunek może być podnoszony na pace?
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#7 Post autor: Hezar »

ehm... jeśli można...
Szoferka wydaje się jakby nie pasować do całości.
Być może zamierzonym efektem był wygląd "klatki bezpieczeństwa", jednak moim zdaniem lepiej prezentowałaby się "obudowana".
Tyle czepiania się "na siłę", bo wywrotka prezentuje się naprawdę wybornie!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#8 Post autor: makorol »

Chodziło rzeczywiście o coś w rodzaju klatki bezpieczeństwa, tak jak w tej maszynie: http://www.hitachi-c-m.com/global/produ ... index.html , ktora była główną inspiracją.

Próbowałem zrobić bardziej obudowaną kabinę, ale nie wyglądało to najlepiej. Byłoby wtedy zbyt dużo czerwonego, wszystko by się zlewało.
Pozdrawiam, Makorol.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

makorol pisze:Chodziło rzeczywiście o coś w rodzaju klatki bezpieczeństwa, tak jak w tej maszynie: http://www.hitachi-c-m.com/global/produ ... index.html , ktora była główną inspiracją.

Próbowałem zrobić bardziej obudowaną kabinę, ale nie wyglądało to najlepiej. Byłoby wtedy zbyt dużo czerwonego, wszystko by się zlewało.
Po obejrzeniu pierwowzoru Hitachi wszystko stało się jasne ;^)

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#10 Post autor: makorol »

Nie był to pierwowzór, tylko inspiracja. Spodobał mi się ze względu na "mordę", która jest inna niż w większości wywrotek gąsienicowych.

EDIT: Znalazłem filmik na którym moża zobaczyć tego typu maszynę jak się obraca:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2jHo3Vxw3wI[/youtube]

I dodałem jedno nowe, "wyczesane" zdjęcie:
Obrazek

Zachęcam do komentowania MOCa ;D
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#11 Post autor: pitrek02 »

Bardzo fajnie wygląda! Tak zabawkowo. ;)
Mechanika jak zwykle działa przyzwoicie, więc czegóż chcieć więcej?

Gratuluję i pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#12 Post autor: Żbik »

Ładny model. Choć od razu nasuwa się myśl, że to wersja mini żółtego jeździdła V1...
makorol pisze:Bardzo zadowolony jestem ze skrzyni - jest ładna praktycznie z każdej strony ;P
A nie lepiej było ją zrobić w inwersji, czyli studami do góry i podłogę skrzyni wykaflować? Po takiej chropowatej, to ładunek może się słabo zsuwać.

Awatar użytkownika
DonArkada2
Posty: 169
Rejestracja: 2008-08-01, 21:52
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: DonArkada2

 

#13 Post autor: DonArkada2 »

Mi się podoba skrzynia, i ogólnie całość jest świetna.
Napęd jest świetny, prawie nie widać że to klocki. 9+/10
Kiedy iść spać?
Gdy budując coś źle zrobisz pomyślisz:
Wcisnę Ctrl+z to się cofnie i naprawi.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#14 Post autor: makorol »

Miło mi, że się podoba ;)
Żbik pisze:Choć od razu nasuwa się myśl, że to wersja mini żółtego jeździdła V1...
Może nie taka mini... Nie wiem, czy to dobrze, czy nie. Z jednej strony to, że model kojarzy się z genialnym KRABem mnie cieszy, z drugiej strony... odkąd V1 zrobił swój model chyba trudno się wybić w dziedzinie wywrotek gąsienicowych.
Żbik pisze:A nie lepiej było ją zrobić w inwersji, czyli studami do góry i podłogę skrzyni wykaflować?
No i właśnie. Po pierwsze: nie mialem wtedy tylu kafli (i tak wykorzystałem większość moich czerwonych), a nie miałem wtedy pieniędzy na zamówienie na BL.
Po drugie: Chciałem, żeby paka od spodu właśnie tak wyglądała, a najlepiej (przy użyciu moich klocków) wychodziło to w ten sposób. No i stwierdziłem, że skoro paka zwykle jest czymś wypełniona, to "podłoga" nie jest aż tak ważna.
Pozdrawiam, Makorol.

rh

#15 Post autor: rh »

makorol pisze:Zachęcam innych do wyrażania swojej opinii ;D
W końcu mam na to chwilę :)

I tak, co by nie mówić, wiele już powiedziano (urok braku czasu na komentowanie, ze wszyscy powiedzą). Jak do Wrocławia go nie zabierzesz to sam osobiście Cię poćwiartuję. Ma być i kropka :)

Piękny model, świetny jest. Pierwsze skojarzenie miałem co prawda z KRABem, ale widać, że to trochę inna konstrukcja. Masa świetnych patentów, a do tego, co lubię w tych konstrukcjach, że nie wybierasz rzeczy typowych, a szukasz ciekawych pojazdów. Wielki plus za to :)

ODPOWIEDZ