8258 Crane Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

8258 Crane Truck

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek
Recenzja 8258 Crane Truck

Dane techniczne
Seria: TECHNIC
Rok produkcji: 2009
Waga zestawu (brutto): 3570g
Liczba klocków: 1877
Spis części: Bricklink
Cena: MSRP: 150.00$, Allegro: ok. 490 PLN

8258. Model flagowy na rok 2009. Masa nowych części, skomplikowana i zwarta budowa. Jeden z lepszych zestawów jakie zostały kiedykolwiek wyprodukowane. Jego autorem jest Uwe Wabra, człowiek który zaprojektował 8285. Małą ciekawostką jest identyczna liczba części w obu zestawach - 1877.

Opakowanie i instrukcja
Opisywane tutaj pudło to wersja przeznaczona na rynek amerykański. Różni się kilkoma szczegółami od wersji europejskiej (na przykład podana liczba części):
Obrazek Obrazek
Pudło jest po prostu ogromne. Dla porównania zdjęcia z pudełkami z innych zestawów:
Obrazek Obrazek Obrazek
Standardowy dla tej wielkości zestawu rozkład elementów graficznych na pudle:
Po lewej stronie podany numer zestawu, wiek odbiorcy (11-16... zawsze mnie to bawi. Chyba tylko 8455 miał fajne oznaczenia; w zależności od wersji: 11-99 lat lub po prostu 11+), nazwa, logo 2in1, oraz informacja mówiąca że jest to "Building Toy".
Po prawej stronie pomarańczowy, PeeFowy pasek z wielkim logiem Power Functions, wyszczególnionymi funkcjami zestawu oraz informacją jakie elementy elektryczne wchodzą w skład zestawu. Opisywany front pudełka jest podnoszony. Po uniesieniu widać zdjęcia całego zestawu, wraz z dużo bardziej dokładnym opisem graficznym poszczególnych funkcji:
Obrazek
Z tyłu pudełka znajdziemy znany już PeeFowy pasek, na którym miejsce modelu głównego zajęła przyczepka ze zwyżką, która jest częścią modelu alternatywnego. Sam model alternatywny to pickup z przyczepką, "Duty Wrecker". Instrukcje potrzebne do jego zbudowania są dostępne wyłącznie online, o czym informuje stosowny obrazek wraz z opisem.

Po bokach pudełka znajdziemy:
Informacje o elementach PF (na 3 bokach)
Pomarańczowy pasek PeeFowy (na 2 bokach)
Zdjęcie modelu głównego (na 3 bokach)
Informację pokazująca dobitnie że Technic jest lepszy niż Castle (to niestety odpadło na etapie projektowania, a szkoda)
Zdjęcie koła 62.4 w skali 1:1 (na jednym boku)
Informację o konieczności zakupu baterii oraz to że zestaw wymaga 6 paluszków AA (każde na jednym boku)
Logo 2en1 (na jednym boku)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Instrukcje:

Cztery książeczki, zawierająca standardowe elementy takie jak spis części na końcu, "ważne informacje dotyczące baterii", przypomnienie o tym że powinno się budować na stole, a nie na dywanie (Zawsze wydaje mi się że to trawa a nie dywan...) i trochę reklam. Model składamy postępując zgodnie ze wskazówkami zawartymi w 187 krokach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Książeczki 1 i 3 kończą się na ostatniej stronie informacją o konieczności wykorzystania kolejnych książeczek, książeczka nr 2 zawiera taką informację na stronie przedostatniej.:
Obrazek

I teraz coś ciekawego:

Do zestawu oprócz instrukcji jest dodawana cieniutka książeczka pokazująca BARDZO dokładnie poszczególne funkcje modelu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Klocki
Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się szczelnie wypełniona przestrzeń:
Obrazek
Woreczki po wyjęciu z pudełka:
Obrazek

I teraz duży zgrzyt numer jeden (tak, będzie więcej): Do mojego 8258 nie zapakowano jednego worka z drobnicą. O takiego:

Obrazek
Duży zgrzyt numer dwa: Pod te wszystkie worki wrzucono arkusz z naklejkami. Gdy otworzyłem pudło naklejki były w trakcie integrowania się z powierzchnią worków. Udało mi się je jakoś odratować, ale większość była albo przyklejona do worków, albo częściowo odklejona od arkusza. Lego Service olało moje zgłoszenie w sprawie brakujących części (musiałem wypełniać ten [piiii] formularz, a nie można wpisywać ilości klocków, dlatego każde zwiększenie ilości elementów o jeden to przeładowanie strony i podwyższanie mojego ciśnienia...). Prośbę o nowy arkusz naklejek też zignorowano. Grrr...

Po odratowaniu arkusz wyglądał tak:

Obrazek
Dość interesującym dodatkiem jest część naklejek z imionami. Podejrzewam że są to imiona designerów Technic ;)
Niestety nie ma tam prawie żadnych polskich imion, ale na upartego da się to obejść. O tym troszkę dalej ;)

Zestaw składa się z 1877 części. Poznajcie 682 z nich!
Obrazek
Tak jest, jedna trzecia zestawu to piny i bushe... Urok konstrukcji liftarmowych - wymagają kosmicznych ilości pinów.

Wraz z pojawieniem się 8258 zyskaliśmy dostęp do szeregu nowych części ułatwiających budowę konstrukcji z liftarmów. Pierwsze z nich to ramki: Jedna z nich to liftarmowy odpowiednik ramki 6x8, jednak z wymiarami nieparzystymi (5x7). Druga to zupełnie nowy kształt; ramka H. Obie te ramki pozwalają na znaczące usztywnienie konstrukcji liftarmowych, które z natury są dość podatne na uginanie/wyginanie. Pozwalają też przenosić napęd na nowy dyferencjał 3L bez obawy o przeskakujące zęby.

Tych ramek jest 8:

Obrazek Obrazek Obrazek

A tych 3:

Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejna część wypierająca stary odpowiednik to rack 1x13. Są zaprojektowane do współpracy z double bevelem 12. W zestawi otrzymujemy 7sztuk:
Obrazek

Następny "nowy" element to felgi. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak normalne felgi 62,.4,jednak te z 8258 mają krótsze wejście na axla, a jego kształt to "+" a nie jak dotychczas "x". Moje boje o dodanie ich do bazy na BL przyniosły częściowy skutek. Owszem, figurują w bazie BL, ale w spisie części ich już nie ma...

Obrazek

I małe porównanie. Po prawej stronie standardowe felgi 62.4, po lewej te z 8258:

Obrazek

W tym zestawie po raz pierwszy pojawiają się nowe skośne panele Technic, a znane do tej pory panele płaskie i zaokrąglone pojawiają się tu w kolorze czerwonym.
Bardzo, ale to bardzo mi się podobają ze względu na to że w porównaniu z wersjami z lat poprzednich nie maja zbędnych dziur. Eleganckie, płaskie i jednolite powierzchnie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnim nowym elementem są Light Bluish Gray Technic, Axle and Pin Connector Perpendicular Triple. Wersja rozwojowa znanego od lat Axle and Pin Connector Perpendicular
:

Obrazek

Obrazek

Modele
Model główny to czteroosiowy ciągnik siodłowy z dwoma osiami skrętnymi i zmotoryzowanym HDSem i podporami.

Z racji tego że w tym zestawie występuje "błąd fabryczny" - z12 znajdujące się w obejmach kątowych są w niektórych przypadkach mielone przez XLa, na zdjęciach widać małą modyfikację, polegającą na zabezpieczeniu z12 bushami przed przesuwaniem się po osi. Pomysł na tą modyfikację zaproponował Designer Han

Korzystając z instrukcji nr 1 budujemy skrzynię rozdzielczą wraz z przednimi osiami. Po raz drugi w historii wykorzystano jeden silnik do napędzania czterech funkcji. (pierwszym zestawem dającym taką możliwość był 8480.

Nowa definicja słowa skomplikowane: skrzynia rozdzielcza z 8258. Po raz pierwszy wykorzystano obejmy kątowe od siłowników śrubowych do kątowego przekazywania napędu. Do tej pory były wykorzystywane tylko razem z siłownikami. Osobiście nie przypominam sobie zestawu który byłby bardziej skomplikowany. Po jednej stronie mamy dwie dźwignie, każda przełącza dwie funkcje, obie mogą być załączone na raz. Po drugiej stronie znajduje się switch PF który steruje XLem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Instrukcja nr 2 pozwala dokończyć podwozie wraz z podporami.
Gdy po raz pierwszy pojawiły się informacje o 8258, miałem nadzieję że będzie mieć z tyłu bliźniaki, oraz dwa dyferencjały. Niestety, ze względu na sposób przekazania napędu do tylnych podpór na bliźniaki nie ma miejsca, a w miejscu w którym mógłby znajdować się drugi dyferencjał został umieszczony PF XL:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Instrukcja nr 3 pozwala na zbudowanie kabiny oraz podstawy HDSa wraz z wyprowadzonym siłownikiem śrubowym. I teraz kolejna rzecz która pojawia się po raz pierwszy w zestawie technic. Przez obrotnicę poprowadzono napęd dla dwóch siłowników, wykorzystując pustego driving ringa wraz z extension driving ringami. Było to już wykorzystywane w prototypach zestawów, jednak oficjalnie pojawiło się dopiero w 8258.

Jak widać użyłem naklejek. Dlaczego? Bo mi się podobają, a bez nich model wyglądał bardzo łyso...
Pewnie zwrócicie uwagę na to że w kabinie pojawiła się naklejka z imieniem Marek. Nie było jej na arkuszu, ale odpowiednie poprawki istniejących naklejek dały całkiem interesujący efekt ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

Instrukcja nr 4 pozwala dokończyć budowę całości. Dlatego przejdźmy teraz do opisu złożonego modelu:

Widok ogólny:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ciężarówka prezentuje się bardzo okazale. Dzięki wykorzystaniu nowych paneli kabina jest zwarta i nie ma dziur. No... powiedzmy że otwory w liftarmach się nie liczą :D
Niestety, drzwi to tylko atrapa i się nie otwierają. Ale to dobrze, bo gdyby się otwierały byłoby widać że kabina to... też atrapa. Nie ma podłogi, a "siedzenia" to 3 lifty na krzyż:

Obrazek
Projektant mógł tam dać jakiś panel, by chociaż częściowo zakryć tą dziurę.

Widać to zwłaszcza wtedy gdy uniesie się kabinę (bardzo miły dodatek, dodaje realizmu, pozwala też zobaczyć jak pracuje atrapa V8. Fajnie, nie?)
Za kabiną znajduje się battery box. Jego wyciąganie jest nieco kłopotliwe, bo najpierw trzeba zdjąć maskownice, potem wyjąc 4 piny i używając siły wyciągnąć go pod kątem:

Obrazek

Przez mocowanie boxa poprowadzono oś którą steruje się skrętem przednich kół. Z racji tego że skrętne są dwie osie, każda skręca pod innym kątem.
Za boxem znajduje sie HDS, ale o nim nieco dalej. Zejdźmy ciut niżej do skrzyni rozdzielczej:

Naklejki informujące o poszczególnych funkcjach są czytelne i bardzo pomocne.

Obrazek Obrazek
Lewa dźwignia steruje ruchem ramienia HDsa, prawa odpowiada za ruch podpór i obrót HDSa.

Z racji tego że może się zdarzyć że zasilanie od silnika zostanie odłączone za późno, napęd do wysuwania podpór, podnoszenia trzeciej sekcji HDSu i jego obrotu jest zabezpieczony przez sprzęgła. Jedynym zabezpieczeniem podnoszenia drugiej sekcji ramienia jest wewnętrzne zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe w siłowniku.
No to po kolei:

Cztery podpory wysuwają się jednocześnie. Każda na jednakową długość. Przednie podpory w stanie złożonym znajdują się bardzo blisko ziemi (około 1 bricka prześwitu). Po rozłożeniu elegancko blokują się, zapewniając stabilność. Niestety tylne podpory nie mają możliwości zablokowania się, a jedyne co je trzyma przy ziemi to opór stawiany przez piny... Efekt jest taki że przy lekkim naciśnięciu podpory z góry składa się i pozostaje w takiej pozycji, nie udając już że podpierała cokolwiek.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Główna atrakcją w tym zestawie jest zmotoryzowany HDS. Ma dwie sekcje podnoszone silnikiem, obrót również jest zasilany XLem (lepszy byłby na korbkę... jest BARDZO powolny) oraz wyciągarkę i wydłużanie trzeciej sekcji, które obsługuje się ręcznie.

Jak dla mnie dużą wadą jest użycie siłowników śrubowych do rozkładania ramienia. O ile druga sekcja podnosi się bez problemu, to już przy rozkładaniu trzeciej silnik wyraźnie się męczy (nawet na świeżych bateriach!). Wydaje mi się że jest to spowodowane przez multum zębatek którymi jest dostarczany napęd, oraz tym że siłownik musi sobie radzić z odwróceniem ramienia o prawie 180 stopni.

Wygląda to tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Napęd do trzeciej sekcji jest przekazywany przez obejmę kątową i dużą ilość zębatek (w tym sprzęgło):
Obrazek
Wyciągarka ma prosty mechanizm zapadkowy, który zapobiega samoczynnemu rozwijaniu się liny.

Obrazek

Wysuwanie trzeciej sekcji odbywa się ręcznie, widać tu dobrze jak nowy rack 1x13 pasuje do double bevela:
Obrazek

Jeszcze zbliżenie na przekazywanie napędu powyżej obrotnicy:

Obrazek

I widok od spodu:
Obrazek

Wszystkie funkcje modelu prezentuje ten filmik zrobiony przez Setechnic'a"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pFw3UoniYCE[/youtube]

Podsumowanie
Czy zestaw jest wart zakupu? Jest. Może być znakomitym zestawem na start, ponieważ zawiera uniwersalne części, oraz bardzo fajne koła. Może być też znakomitym zestawem do uzupełnienia własnej kolekcji elementów.
Jednak patrząc na niego pod kątem bawialności mam wątpliwości. Owszem, zmotoryzowane funkcje dużo dają, ale z drugiej strony siłownik męczący się z podnoszeniem samego ramienia już jest dużym minusem. Wymienione wyżej tylne podpory również nieco ujmują z ostatecznej oceny. A biorąc pod uwagę że zestaw kierowany jest do dzieci, możliwość trwałego unieruchomienia (nie ma zapasowych z12) też obniża jego końcową ocenę.
Jednak nie będzie aż tak źle ;)

Oceniłbym 8258 na 4+ w sześciostopniowej skali. Nie jest pozbawiony wad, jednak można się w nim zakochać od pierwszego wejrzenia. No i jest czerwony :D


Za
  • Części
  • Wygląd
  • Bawialność?
Przeciw
  • Częściowe niedopracowanie (podpory, podnoszenie ramienia i możliwość unieruchomienia napędu)
  • Dostałem niekompletny zestaw!
  • Cena?
No to co? Czekamy na kolejnego flagowca :)

Wielkie podziękowania dla Karola, bez którego nie miałbym tego zestawu tak szybko i tak tanio :)


[url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=147042#147042]Recenzja modelu alternatywnego[/url]
Ostatnio zmieniony 2010-05-27, 21:33 przez M_longer, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Recka tego zestawu miała ukazać się już dawno, bo na początku października, ale trochę się przedłużyło :D Zestaw
miałem kilka dni wcześniej od Longera, ale ze względu na brak mojego czasu zaszczyt napisania recenzji przypadł
Longerowi.

Zestaw nabyłem za 465zł i mimo iż nie jest to jakaś super okazja do dnia dzisiejszego jestem zadowolony z takiej
ceny i jego zakupu.


Jeśli chodzi o pudło, to spostrzegawcze oko zauważy na nim błąd. Zwróćcie uwagę na siodło, które jest odchylone do
przodu, a nie do tyłu jak jest poprawnie. Ciekawą informacją (tylko na amerykańskiej wersji pudła) jest krótka
notka, że zestaw jest przeznaczony dla doświadczonych budowniczych.

Obrazek
*

U mnie był pełny komplet, a naklejki w niemal idealnym stanie, ale być może ze względu na fakt, że zestaw przebył
dużo mniejszą drogę. Ciekawym dodatkiem jakim otrzymujemy jest 9 dodatkowych naklejek z imieniem kierowcy,
podstawowa to oczywiście WABRA. U mnie ani jedna naklejka nie spoczęła na ciężarówce i bardzo mi się tak podoba
całość.

Ilość nowych części jak na jeden model jest naprawdę powalająca. Nowe ramki liftarmowe z pewnością ułatwią wielu
osobom (w tym mnie) budowę mocy na liftarmach. Do tego dochodzą nowe panele, które z pewnością będzie można częściej
wykorzystać, niż to było do tej pory, głownie ze względu, że nie są tak "pogięte".

Niemal od pierwszego ujrzenia zestawu powiedziałem sobie, że będzie mój. Słowa dotrzymałem i w 2 miesiące od premiery
już go składałem. Trochę mi to zajęło bo 9h, ale jest to mój pierwszy i jedyny naprawdę duży zestaw. O funkcjach nie
będę się rozpisywał, bo zrobił już to Kolega wyżej. Ale gdyby zliczyć wszystkie funkcje, nawet te najmniejsze to
pokazuje nam się ciekawa liczba, bo aż 10, a gdy doliczymy ruchome siodło i otwierane burty to aż 12. Wiele osób
twierdziło, że zestaw flagowy bez sterowania IR nie może być, nic bardziej mylnego. Model jest naprawdę bardzo
bawialny, a do tego znakomicie prezentuje się na biurku.

Zestaw dla mnie jest prawie doskonały, prawie, bo ma jedną mała wadę. Chodzi tu o siłownik w trzeciej sekcji
ramienia. Jest tak zamontowany, że podczas pracy słychać, że silnik się męczy, szczególnie jest to widoczne przy
słabych akumulatorkach, kiedy to ta część ramienia bardzo powoli się porusza.

Na BSie pojawiło się kilka modyfikacji dotyczących głównie wzmocnienia kątowych z12 w obejmach. Które to powodowały przeskakiwanie zębatek. Osobiście zastosowałem jedną taką modyfikacje (tak profilaktycznie :D ) w pierwszej obejmie od silnika (już w trakcie budowy) i wszystko gra w porządku, więc tak się zastanawiam czy dawanie wszystkich modyfikacji ma sens.
Za kabiną znajduje się battery box. Jego wyciąganie jest nieco kłopotliwe, bo najpierw trzeba zdjąć maskownice, potem wyjąc 4 piny i używając siły wyciągnąć go pod kątem:
Istnieje prostszy sposób: jak zdejmiemy panele i wysuniemy piny to wystarczy box lekko obrócić w pionie i elegancko wychodzi do góry :)

Poniżej kilka zdjęć modelu bez naklejek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Jak dla mnie to 8258 jest swego rodzaju 8868 ery
liftarmów.


Cóż na koniec można powiedzieć? Naprawdę polecam ten zestaw, jeśli się wahacie nad jego zakupem, to mogę śmiało
powiedzieć, że nie będziecie rozczarowani :)


* - zdjęcie Longera.[/quote]
Ostatnio zmieniony 2010-05-02, 21:44 przez Bricksley, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Karol pisze:Na BSie pojawiło się kilka modyfikacji dotyczących głównie wzmocnienia kątowych z12 w obejmach. Które to powodowały przeskakiwanie zębatek. Osobiście zastosowałem jedną taką modyfikacje (tak profilaktycznie :D ) w pierwszej obejmie od silnika (już w trakcie budowy) i wszystko gra w porządku, więc tak się zastanawiam czy dawanie wszystkich modyfikacji ma sens.
Z pewnością 8258 prezentuje się dużo lepiej na bliźniakach niż pojedynczych kołach, a profilaktyka to nie jest zła rzecz ;)
Też dałem wzmocnienia na każdej obejmie i obeszło się bez zgrzytów.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#4 Post autor: Pietruch »

M_longer pisze:Przeciw


* Częściowe niedopracowanie (podpory, podnoszenie ramienia i możliwość unieruchomienia napędu)
* Dostałem niekompletny zestaw!
* Cena?
Sflaczała konstrukcja. ;)

Nareszcie recenzja tego zestawu, może jakoś przekona mnie do zakupu, dzięki.
Ostatnio zmieniony 2009-12-31, 23:11 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Pietruch pisze:może jakoś przekona mnie do zakupu, dzięki.
BAWIŁEŚ SIĘ NIM. W tym miejscu wielkie podziękowania dla Henia, który pozwolił nam pobawić się swoim 8258 w Gdyni i nie przeszkadzało mu że czasem zestaw był średnio kompletny...
- ej, pokaż tą ramkę nową
-zaraz, muszę rozpołowić podwozie.

:D

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#6 Post autor: Hasky128 »

Kupiłem ten zestaw już jakiś czas temu. Niczego nie brakowało, wszystkie woreczki na miejscu. Naklejki miałem wsunięte w instrukcję, więc także dotarły do mnie w nienaruszonym stanie.
Po zbudowaniu modelu nie zauważyłem żadnych problemów opisywanych przez innych.
Nic nie przeskakiwało, a ramię całkiem sprawnie się rozwijało.
Bardzo dobry dawca części, który zapewnił mi kolejną partię liftarmów, 8 kół na które polowałem od dawien dawna (pasują idealnie do większości pojazdów, w tym czerwonych autobusów) oraz 6 silnik do kolekcji. Na dodatek całkiem spory zestaw paneli, które są bardzo estetyczne i dodatkowo mogą wspomóc sztywność konstrukcji.

Podsumowując, gdybym miał zbędne fundusze, przeznaczyłbym je na kolejną ciężarówkę:)
...

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#7 Post autor: Pietruch »

M_longer pisze:BAWIŁEŚ SIĘ NIM
Tak, ale nie przekonało mnie to do zakupu. Możliwe że ta cena odpycha. Sam nie wiem...
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#8 Post autor: stpman »

Z tego co tutaj czytam, to ten zestaw to jedna wielka kpina.
LEGO chwali się jakością, a tym czasem sprzedaje drogi zestaw pełen wad.
Dla mnie nie do pomyślenia jest, iż zawodowy projektant popełnia tak istotny błąd (AFOL da sobie z nim radę, ale 11letnie dziecko?), który może unieruchomić HDS. Ale z tego co widzę podpory też nie są idealne, oszczędzono 50centów na kilku liftarmach w kabinie?
Kiedyś niedopomyślenia. Nie mówiąc o tym, że brakło jednego woreczka!

Aczkolwiek sama ciężarówka ładna, no i te kola:)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mrosik »

Absolutny nr 1 na liście moich zakupów w 2010. Szkoda, że ma takie niedoróbki...
8285 był znacznie lepiej dopracowany, no i miał bliźniaki z tyłu.
Dzięki za długo oczekiwaną recenzję.

Edit: Czy dobrze pamiętam, że 8297 też miał jakieś niedoróbki?
Ostatnio zmieniony 2010-01-01, 22:35 przez Mrosik, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ten zestaw na przedpremierowych fotkach, pojawił się na pierwszej pozycji mojej przyszłej listy zakupów.
Gdy jednak ciężarówka wreszcie ujrzała światło dzienne, a w sieci pojawiły się filmy, zdjęcia i opisy, czar prysł jak bańka mydlana.
Powyższa recenzja tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że 8258 nie będzie raczej moją własnością (nigdy nie mów nigdy).
Sam model jest jak najbardziej godny uwagi: mnóstwo przydatnych części, wygląd i funkcje, jednak z drugiej strony rażące niedociągnięcia i w sumie dość wysoka cena, która jakoś opornie trzyma się jednakowego poziomu.
Niezła recenzja, może pokusisz się jeszcze o uzupełnienie jej o model alternatywny?

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

Hezar pisze:Powyższa recenzja tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że 8258 nie będzie raczej moją własnością (nigdy nie mów nigdy).
Ja tak mówiłem/myślałem o 8265. No i hm... kupiłem tą ładowarkę :)
Hezar pisze:Niezła recenzja, może pokusisz się jeszcze o uzupełnienie jej o model alternatywny?
Dzięki. Na razie nie, bo praktycznie wszystkie ramki z tego zestawu mam w podwoziu powstającej właśnie ciężarówki...
o-------ooo

Nexus 7

#12 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo techniczna :-) recenzja. Wlasnie dostalem to cudo pod choinke i z duza przyjemnoscia zlozylem. Jako kompletny laik dowiedzialem sie z recenzji paru nowych rzeczy na temat modelu. (Co oznacza skrot HDS?)
Z mojego punktu widzenia jest to najladniejszy model Technic, a znam dosc dobrze wiekszosc duzych ciezarowek. Do tego stopnia, ze po raz pierwszy zdecydowalem sie uzyc naklejek (imie kierowcy: Pierre :-) ). Zabawa jest moze rzeczywiscie dosc ograniczona, a silnik zdaje sie za slaby. Estetycznie jest to jednak piekny model i koniec. Dwie przednie skretne osie wprawily mnie w techniczna ekstaze (i to bez uzycia czerwonego axle'a!).

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#13 Post autor: Kubrick »

Nexus 7 pisze:Co oznacza skrot HDS?
Hydrauliczny Dzwig Samochodowy
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

rh

#14 Post autor: rh »

M_longer pisze:Chyba tylko 8455 miał fajne oznaczenia
Nie. Nie pamiętam, który to był rok - 1990 albo 1991, ale jakoś tamte okolice. Niemiecki katalog, oznaczenie Model Team: 9 - 99 lat ;)
M_longer pisze:Informację pokazująca dobitnie że Technic jest lepszy niż Castle (to niestety odpadło na etapie projektowania, a szkoda)
A i tak najlepsze są city i model team. Litości, takie coś w recenzji?

No tyle marudzenia :)

Zestaw ciekawy, chociaż te niedoróbki to jednak przegięcie pokazujące podejście firmy do klienta. Miło że dali tak potężną ilość zestaw świetny, ale oczywiście z punktu widzenia technicowca. Z mojego punktu widzenia jest w nim parę ciekawych części, szczególnie nowe ramki i łączniki prostopadłe. Sam osobiście go na pewno nie kupię, ale widać, że się wysilili ... tylko szkoda, że zabrakło ostatniego szlifu ...

Dzięki za dwie świetne recenzje :)

Awatar użytkownika
Henio
Posty: 56
Rejestracja: 2008-10-07, 19:04
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Henio

 

#15 Post autor: Henio »

M_longer pisze:W tym miejscu wielkie podziękowania dla Henia
No właśnie, muszę cię przeprosic Longer za to że nie dotrzymałem słowa mówiąc, że napiszę recenzję 8258 jak najszybciej. Niestety, stale odkładałem reckę, aż w końcu zrezygnowałem (tak jestem leniem). Jednak, po przeczytaniu twojej recenzji, myślę że moja recenzja nie dorastałaby do niej w żadnym stopniu. W sumie to cieszę się, że nie zabrałem się za pisanie. Dobrze że wykonał to ktoś profesjonalnie tak jak ty.
W Garażu : Ciekawe..

ODPOWIEDZ