[MOC] Training Of The Dragon Hunter

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

[MOC] Training Of The Dragon Hunter

#1 Post autor: pitrek02 »

Cześć

Chciałbym Wam przedstawić moja jedyną pracę na CCCVII: Trening Łowcy Smoków.
Scenki powstały w ok. trzy tygodnie. W odróżnieniu od ubiegłorocznych, nie posiadają pfów, zębatek czy jakichś działających mechanizmów. Starałem się trochę nawiązać do "ducha" prac z pierwszych edycji tego prestiżowego konkursu. Stąd między innymi liczne study.

Troszkę może o smoku, bo on jest chyba najważniejszą częścią tej pracy. Był wzorowany w znacznej mierze na Smaugu z 'Hobbita' Tolkiena. W odróżnieniu od moich poprzednich potworków, ten jest zbudowany trochę inaczej. Połączenia między częściami tułowia są tym razem stałe, zbudowane z bardziej tradycyjnych części. Konstrukcja ogona, jednakże nie została zmieniona.
Zdecydowanie, najbardziej zadowolony jestem ze skrzydeł, nóg i głowy, to one moim zdaniem, najlepiej oddają charakter tego smoka.

Czas na zdjęcia.

Obrazek

Pierwsza scenka (Hard practice from childhood), przedstawia trening młodego rycerza. Początkowo miał on strzelać z łuku, jednakże wydało mi się to za bardzo oklepane i zdecydowałem, że będzie on rzucał dzidami (czy czymś w tym rodzaju).

Obrazek

Scenka druga (Training with real dragon), przedstawia trening (można powiedzieć - praktyczny) już z prawdziwym smokiem. Chciałem, by ta scenka rozśmieszała. Czy mi się udało, ocenicie sami. Przedstawia ona scenę "ratunkową". Tak, to dobre określenie. Jak napisałem w poście poniżej, nie wiadomo skąd się wziął smok. Nasz bohater musi go po prostu wyciągnąć, a jak widać nie jest mu z tego powodu do śmiechu. ;)

Obrazek

Trzecia scenka (Final test) przedstawia ostatni sprawdzian naszego bohatera, walkę z ogromnym smokiem. W tej pracy, chciałem wyraźnie zaznaczyć kontrast pomiędzy dobrem i złem. Stąd między innymi spalenizna oraz stare zniszczone mury od strony potworka i zieleń, wyrastająca spod kopyt konia od strony rycerza.

Galerie:
BS
Flickr

To by było chyba na tyle...

Czas się wreszcie wyspać! ;)
Pozdrawiam!

PS: Chciałbym podziękować Crisesowi za inspiracje, Jeracowi za pomoc w obróbce zdjęć, koledze Konradowi za zrobienie bardzo fajnych zdjęć oraz Filozofowi za wszystkie porady! :)
Ostatnio zmieniony 2010-01-01, 15:24 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Smok jest świetny - bardzo dobrze wygląda.
Druga scenka jest zabawna, ale chyba do końca jej nie rozumiem. Smoczek się schował w domu i domownicy muszą uciekać? Czy go tam "trener" specjalnie umieścił?
Fajna dzidzia : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: groblas »

Fakt smok zrobiony rewelacyjnie. Powodzenia w konkursie.
Zaczęło się od Camouflaged Outpost i nadal kocham ta serie !!!

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#4 Post autor: pitrek02 »

Ciamek pisze:Smoczek się schował w domu i domownicy muszą uciekać?
Schował się, lub skradł się. Tego nie wiadomo. ;) Rycerz musi go tylko po prostu wyciągnąć z domku, aby nie doprowadzić do katastrofy. :)

Dziękuję za komentarze, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#5 Post autor: V3speer »

Muchomor!

Smok naprawdę świetny.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

Smok jak smok, ale jego wersja drewniana mi się strasznie podoba:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#7 Post autor: makorol »

Bardzo mi się podoba, szczególnie druga i trzecia scenka. Świetnie wyszedł ten kontrast między "dobrem a złem" No i wyczesany smok.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#8 Post autor: pitrek02 »

makorol pisze:Świetnie wyszedł ten kontrast między "dobrem a złem"
Ciesze się bardzo. :)
Bardzo mi na tym zależało!

Dziękuję za komentarze i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

#9 Post autor: Darecki »

Smok jest świetny ;) Ogólnie nie siedzę w tego typu pracach, ale całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Druga scenka ma to "coś" w sobie, chyba przez tego biednego rycerza. Jego postawa jest genialna. Psychiczna jak i fizyczna :) Scenka pierwsza też zbytnio nie ustępuje - widać po celności że rycerz miał trudne początki..
It's just a ride...

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#10 Post autor: Robson »

Fajne drzewka :)
Cb1100RR

kris kelvin

#11 Post autor: kris kelvin »

Całość prezentuje siębardzo przyzwoicie :)
A smok jest fantastyczny. Jak będę w końcu robił tego Nazgula nad którym już się zastanawiam rok, to pewnie skradnę kilka pomysłów :D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Każda scenka jest fajna, ale trzecia najbardziej mi się podoba.

rvnlord
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-17, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

#13 Post autor: rvnlord »

Normalnie jak zobaczyłem tę 3 scenkę to mi przypomniałeś o finale 2 sezonu Merlina.
(jak ktoś ogląda to o ten odcinek mi chodzi: 19-12-2009 - Merlin [02x13] The Last Dragonlord - 45:45)
Jak Artur myślał, że zabił smoka xD
Ostatnio zmieniony 2010-01-03, 20:47 przez rvnlord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#14 Post autor: pitrek02 »

kris kelvin pisze:Jak będę w końcu robił tego Nazgula nad którym już się zastanawiam rok, to pewnie skradnę kilka pomysłów :D
Nazgul to duże wyzwanie, gratuluję odwagi. :)
W każdym bądź razie, jakbyś miał jakieś pytania to z chęcią pomogę. :)

Dziękuję za przychylne komentarze i pozdrawiam!

rh

#15 Post autor: rh »

1. scenka.
Prosta, sympatyczna, w sumie wodotrysków to tam nie ma. Widać, że młodzieniec się zaczyna przyuczać do trudnej sztuki. I śnieg! Proste i fajne :)

2. scenka
Smoczek w domu - świetne. Podoba mi się koncepcja otwartej ściany, co by można było zobaczyć, co się w środku dzieje.
Aczkolwiek i tak zastanawia mnie, jak oni uciekli z tego domu?, czy byli w nim wcześniej?, czy to ich rycerz uratował (ale znowu jak miał to zrobić skoro jest na zewnątrz?)? Fabularnie mam problemy, ale pomysł udany :) świetne wykorzystanie małego smoczka :)

3. scenka.
Ciekawa jabłonka, podoba mi się spalony grunt. Smok - bardzo ładny :) ale Ty je lubisz, co chwila coś ze smokiem.


W sumie praca o tyle ciekawa jak na Ciebie, że nie jest zbytnio przekombinowana. Proste i przyjemne. I tyle :)

ODPOWIEDZ