[MOC] Wild West Train

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Wild West Train

#1 Post autor: Ciamek »

Trochę to chyba nie pasuje do tego działu, ale bardzo chciałem się tu wepchać : o)

Oto mój pierwszy pociąg, w dodatku z dzikiego zachodu:
Obrazek

Nie mam żadnych zestawów z serii Trains i nie znam się zbytnio na pociągach. Zbudowałem go sobie w ramach relaksu na konkurs Simona. Nawet mi się to spodobało : o)

Lokomotywa niestety ma brązowa koła i nieruchome "pręty" napędowe (jak to się nazywa?).
W kabinie widać otwarty kocioł i parę jakiś bajerów. Dach jest zdejmowalny.
Tender ma otwieraną klapkę z przodu i dwie na górze.
Wagon ma zdejmowany dach.

Do pociągu zbudowałem stacyjkę i zbiornik na wodę.

Nie wiem jak to co zbudowałem pasuje do konkursu, ale jestem zadowolony z mojej pionierskiej (dla mnie) konstrukcji : oP

Proszę o niski wymiar kary.

Flickr (tylko kilka zdjęć): http://www.flickr.com/photos/pigletciam ... 058999713/
BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=416239

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Tisen »

Sam dziś ukończyłem bardzo przewrotnego MOCa na konkurs. Najlepsze było bieganie, gdy stwierdzałem ze przydał by mi sie jakiś klocek, ktory jest w jakimś zestawie, gdzieś w pawlaczu:) Dlatego bardzo doceniam twoją konstrukcję.
Podoba mi sie bardzo tender z pokrywami itp. Bardzo dobrym pomysłem była stacja także w wieżą.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Wg mnie lepszą pracą jest stacja. Same techniki dozwolone, duże panele. Zgodnie z regułami konkursu pasuje do zestawów firmowych LEGO z dzikiego zachodu. Przyczepiłbym się tylko do pani z parasolem (wiem, że wtedy LEGO wszystkim dawało spodnie, ) i pana z różową buzią.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Radar

Re: Wild West Train

#4 Post autor: Radar »

Ciamek pisze:Lokomotywa niestety ma brązowa koła i nieruchome "pręty" napędowe (jak to się nazywa?).
Te "pręty" nazywają się wiązary. Praca ładna, bardzo mi sie podoba

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Całkiem udany kolejowy debiut. Typowa dla Dzikiego Zachodu lokomotywa z wielgachnym kominem, ale ten stożek na górze to chyba już przesada. I bez niego komin jest duży.
W stacyjce świetnie oddałeś klimat legowych zestawów.
Mam nadzieję, że połknąłeś bakcyla i przy najbliższej okazji zaopatrzysz się w odpowiednie koła.

EDIT:
Nie jestem znawcą, ale miłośnikiem kolei, czyli, że lubię popatrzeć, choć nie zawsze wiem co oglądam. Twój MOC sprowokował mnie do pogrzebania w sieci i już wiem, że budując lokomotywę wzorowałeś się na 4-4-0. Wyszła Ci całkiem podobna, zwłaszcza biorąc poprawkę, że to nie miał być model, ale legowy zestaw.
Googlanie nasunęło mi myśl, że tender powinien chyba przewozić drewno zamiast węgla.

A, jeszcze jedno. Wyciągnąłem kolejowe części. Na razie tak, żeby popatrzeć.
Jeśli sprzeniewierzę się swemu artystycznemu credo, że "Konkursy są do bani", to będzie to twoja wina.
Ostatnio zmieniony 2010-01-11, 13:26 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

malinblue

#6 Post autor: malinblue »

Mimo, że nie preferuje parowych nad elektryki i diesle, to wyszło Ci całkiem ładnie. Wagon najbardziej mi się podoba, a dokładniej zastosowanie kół od drezyn.
Te koła w loko trzeba koniecznie wymienić, bo nawet jako steampunk tuatj nie pasują.
Co to za rodzaj sprzęgu?
Ostatnio zmieniony 2010-01-11, 18:36 przez malinblue, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

glaz_pimpur pisze:Przyczepiłbym się tylko do pani z parasolem (wiem, że wtedy LEGO wszystkim dawało spodnie, ) i pana z różową buzią.
Ta pani to emancypantka, czy tam sufrażystka, czy kto to tam jeszcze był ; o)
A pan, to sobie popił trochę i zaróżowił - myślicie ze po co są kubki w zestawie?
Radar pisze:Te "pręty" nazywają się wiązary
O, dzięki.
zgrredek pisze:Mam nadzieję, że połknąłeś bakcyla i przy najbliższej okazji zaopatrzysz się w odpowiednie koła.
Na razie wciąż będę się starał trzymać od pociągów z daleka. Umiejętności brak, a koszty duże.
Ale kiedyś chciałbym zbudować jakiś europejski pociąg (przed)wojenny. Najlepiej pancerny.
zgrredek pisze:Googlanie nasunęło mi myśl, że tender powinien chyba przewozić drewno zamiast węgla.
Hmm... jakoś węgiel fajniej się prezentuje : oP
Jeśli sprzeniewierzę się swemu artystycznemu credo, że "Konkursy są do bani", to będzie to twoja wina.
Trzymam kciuki ; o)
malinblue pisze:a dokładniej zastosowanie kół od drezyn
A to koła od drezyn - będę pamiętał ; o)
Koła, szyny i "sprzęg" pochodzą z Kopalni Krasnoludów. Jest to zwykły kulkowy zaczep. Dodatkowo wagon ma na końcu wolny "żeński" zaczep starego typu.

Dzięki za komentarze.

EDIT:
Aha, wzorowałem się na tym:
Obrazek
i na tym:
http://www.airfixrailways.co.uk/ARSwildWestAdvSet.htm
Ostatnio zmieniony 2010-01-11, 22:19 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Całkiem zgrabny pociąg. Próbowałem kiedyś zrobić podobny i użyłem takich samych kół jak Ty (bo też nie mam pociągowych). Ale wyszedł mi jakiś potworek i zarzuciłem, a tu proszę można :)
Ja zrobię na konkurs tylko stację kolejową bez pociągu, ale średnio to przypomina zestaw więc pewnie mnie zdyskwalifikują :D

malinblue

#9 Post autor: malinblue »

Zdejmij tą szarą część z komina na samej górze i sprzedaj z dworcem na allegro, pójdzie za milion baksów :D

I ponawiając pytanie, bo opuściłeś:P co to za sprzęgi?

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciamek »

malinblue pisze:I ponawiając pytanie, bo opuściłeś:P co to za sprzęgi?
Ciamek pisze:Koła, szyny i "sprzęg" pochodzą z Kopalni Krasnoludów. Jest to zwykły kulkowy zaczep. Dodatkowo wagon ma na końcu wolny "żeński" zaczep starego typu.
Chyba, że źle rozumiem słowo "sprzęg" ; o)
Ostatnio zmieniony 2010-01-13, 16:42 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

#11 Post autor: Mistakes »

Piękny pociąg, świetnie oddaje atmosferę dzikiego zachodu. Najfajniejsza jest wieżyczka na wodę ;)

ODPOWIEDZ