7567 Traveller

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

7567 Traveller

#1 Post autor: bartek_mi »

7567 Traveller

Obrazek

Rok produkcji: 2010
Liczba elementów: 21 (wg s@H), spis
Figurki: 1
Seria: CITY
Cena: 12.99 PLN (hipermarket), 11.99 PLN (S@H)


Opis wg LEGO

Travel all over the world!

It’s time for another fun and exciting trip, starting at the LEGO CITY airport! Load the suitcases onto the baggage trolley, grab your camera and shoulder bag, and you’re all ready to go on a new adventure! Includes 1 minifigure.
* Set includes Traveller minigure and baggage trolley!
* His bags are packed and he's ready to go!
* Ages 5+.


I wolne tlumaczenie...

Podróżuj dookoła świata!

Nadszedł czas na kolejna ekscytującą podróż, która rozpocznie się na lotnisku LEGO CITY. Zapakuj walizki na wózek, złap aparat i torbę, i jesteś przygotowany na nową przygodę.
* Zestaw zawiera figurkę podróżnika i wózek na bagaż!
* Walizki podróżnego są spakowane i jest gotowy do drogi
* Zestaw dla dzieci starszych niż 5 lat.


Obrazek

Pudełko

Pudełko to standard impulsowy - karton z rozrywanym lewym bokiem. Front przedstawia model na tle lotniska. U góry kartonika znajduje się fotografia minifiga w skali 1:1, na spodzie kod kreskowy. Pozostałe boki pokrywają napisy informacyjne na temat firmy, ryzyka połknięcia i zadławienia się elemenatmi i adresem LEGO Service.

Instrukcja
Instrukcję stanowi maleńka, wielokrotnie złożona kartka formatem zbliżona do A5.
Z jednej strony zawiera reklamę serii CITY - pół strony zajmuje lotnisko (scenka z życia + pudełka zestawów 3177, 3178, 3180, 3181, 3182 czyli nowości CITY na ten rok), drugie pół strażacy (scenka z życia + pudełka zestawów 7241, 7942, 739, 7208, 7202).

Część "właściwą" można podzielić na 3 etapy (dużo powiedziane gdy chodzi o kilkanaście klocków :) )
1. w 5 krokach budujemy wózek
2. w 3 krokach budujemy ekran rozkładu lotów
3. minifig

Klocki

Obrazek

Elementów jest niewiele ale są one dość ciekawe.
Zestaw jest tanim źródłem maleńkich kółek i pasujących do nich "uchwytów".
Do tego żółty serek o wymiarach 1x2 (był już w Gallardo) oraz słynny następca "pralki" czyli brick 1x1 with stud.
Jak na impuls 2 nowinki - tego jeszcze chyba nie było.
Ciekawe jest też to, że ekran (czyli tile 2x2) jest nadrukowany.

Dodatkowy element to jeden okrągły, czarny plate 1x1.

Obrazek
Clou programu stanowi ludzik w czerwonej kurtce z logo classic space. Tors ma błyszczące elementy. Miejmy nadzieję, że nie będą się wycierały. Tors wystąpił już między innymi w innym popularnym zestawie czyli zeszłorocznym 8401.
Mordka też nie jest bardzo pospolita - występowała w dość kosztownych zestawach (emerald night, city corner czy kalendarz adwentowy CITY)
Do tego torba, aparat (wg mnie rarytas - ostatnio pojawił się w zestawie z 2008 ale był to kalendarz adwentowy, oraz w 2009 roku w jakże "popularnej" serii Agents...), 2 walizki, nowe włosy (w tym kolorze wystąpiły w zestawach serii agents, znanym 7635 czyli pojeździe 4x4 z przyczepką na konia, oraz w średniowiecznej wiosce 10193, kalendarzu adwentowym CITY 7687, a także w zestawie SW z 2007 roku 7660).
Czy można chcieć więcej od impulsu?

Podsumowanie
Wydaje mi się, że zestaw wart swojej ceny. Na najbliższych zakupach w markecie polecam wrzucić go do koszyka :)

Plusy:
+ klocki (nowe elementy)
+ minifig (tors, włosy)
+ akcesoria (aparat, torba)
Minusy
- brak
Ostatnio zmieniony 2010-01-16, 09:38 przez bartek_mi, łącznie zmieniany 5 razy.

pfolti
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-19, 22:00
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: pfolti

 

#2 Post autor: pfolti »

Bardzo fajny zestawik :) Też go nabyłem w sieci Tesco i nie omieszkam nabyć jeszcze kilku podróżników tylko trzeba poczekać aż ceny się ustatkują ;) Co do zawartości to faktycznie kilka klocuszków ale każdy przydatny ;) do tego 2 walizki i lustrzanka :D Polecam zakup !

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#3 Post autor: kenobi8 »

Fajna recenzja,
Fajny zestawik z przydatnymi elementami.
Tylko czekać jak pojawi się u mnie w sklepach.
bartek_mi pisze:nowe włosy (w tym kolorze wystąpiły tylko w 3 zestawach)
Oj, a jeszcze np. 7635 4WD with Horse Trailer ?

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#4 Post autor: bartek_mi »

kenobi8 pisze: Oj, a jeszcze np. 7635 4WD with Horse Trailer ?
a dzieki - juz poprawiam. tak to jest jak sie na peerona patrzy... BL nie klamie :) (7635 dawno temu rozebrany wiec juz zapomnialem :) )
Ostatnio zmieniony 2010-01-14, 16:36 przez bartek_mi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

#5 Post autor: Kasia »

Też właśnie chciałam napisać recenzję tego zestawu :) Kupiłam go sobie dzisiaj w nagrodę za napisanie (miejmy nadzieję również zdanie) dzisiejszego egzaminu z prawa konsumenckiego. Jak dla mnie najciekawszymi elementami są aparat fotograficzny oraz torba na ramię (bo nigdy takich nie miałam), oczywiście walizki i długo oczekiwany brick 1x1 with stud. Cieszy mnie również fakt, ze tile 2x2 ma nadruk a nie naklejkę. Nie podoba mi się tylko idea podwójnego serka. Wolałabym, żeby były 2 pojedyncze + wtedy jeden byłby gratis jako część zapasowa. Nie mniej jednak zestaw jest rewelacyjny i z pewnością wart jest tych 11,99 zł, które za niego dziś dałam ;)

rh

#6 Post autor: rh »

bartek_mi pisze:Clue programu
Nie żebym się czepiał, ale tu mamy czasami językowych purystów i sugerowałbym "gwóźdź programu" :)

Zestaw bardzo przyjemny, tylko żałuję, że dzisiaj na niego w tesco nie trafiłem :( Jak na takie maleństwo, co prawda zostało to już powiedziane, ale sam wciąż jestem pod wrażeniem, mamy bardzo dużo ciekawych elementów. Zostaje tylko czekać na świniowatego impulsa ...
11,99 zł, które za niego dziś dałam ;)
Ooo, a gdzie za tyle? :)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#7 Post autor: nori »

Niebywałe, nadruk zamiast naklejki...
Ludzik przepiękny, głównie za sprawą rewelacyjnego torsu, czyżby sprytny pomysł na podprogową reklamę Space Police? ;)
bartek_mi pisze:Clue programu
Jak już się czepiać, to chyba chodzi o "clou". ;)
Ostatnio zmieniony 2010-01-14, 18:31 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

#8 Post autor: Mistakes »

Mały, ale bardzo interesujący zestaw. Z pewnością przy okazji zakupie go i poszerzę kolekcje o te kilka ciekawych elementów.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#9 Post autor: bartek_mi »

nori pisze:chyba chodzi o "clou". ;)
nawet na pewno :)

lordofdragonss

#10 Post autor: lordofdragonss »

Dokładnie- ja ten zestaw kupuje dla samego aparatu, torby i walizek- to one są najciekawsze! Wiecej takich impulsów!

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7567 - Traveller

#11 Post autor: Tisen »

bartek_mi pisze:
Dodatkowy element to jeden okrągły, czarny plate 1x1.
To nie dodatkowy klocek, tylko teleobiektyw!

Radar

#12 Post autor: Radar »

Tylko żeby udało mi się go trafić na moim końcu Polski. Najbardziej spodobała mi się ta torba na ramię, ale jeszcze kusi to logo Space... Widzę będę musiał częściej odwiedzać sklep jedynego porządnego dostawcy LEGO w Świnoujściu.

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#13 Post autor: V3speer »

O, i pralka nowa jest.

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#14 Post autor: Lipek79 »

Radar pisze:Tylko żeby udało mi się go trafić na moim końcu Polski.
U nas na końcu Polski jest, zajrzyj na przykład do Duetu. To będzie chyba mój pierwszy zakupiony impuls, mały i sympatyczny i po prostu trzeba go mieć :).

Radar

#15 Post autor: Radar »

Lipek79 pisze:U nas na końcu Polski jest
O widzę, że nie jestem jedynym AFOLem ze Świnoujścia ;)
Sorki za offtop

EDIT:
Lipek79 pisze:U nas na końcu Polski jest, zajrzyj na przykład do Duetu.
Zajrzałem i kupiłem ;) Od razu katalog 2010 dodany do zestawu ;)
Ostatnio zmieniony 2010-01-16, 14:26 przez Radar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ