[MOC] Wild Wild Coal West

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Wild Wild Coal West

#1 Post autor: Tisen »

Witam,

Oto zajawki dwóch MOCów jakie razem z Lepszą Połówką wykonaliśmy na konkurs Simona.

Jak wylko pogoda pozwoli to sesję zdjęciową wykonamy w weekend. Minifigi to bardzo lużna wersja westernowych, gdyż ciążące nad nami fatum aukcji kończących się przed czasem, nie pozwoliło nam dostać w swoje łapki oryginalnych westernowych. Wychodzi na to ze elementem wiążącym jest węgiel:)


Przy okazji wyjadaczy prosimy o wyrozumiałość, gdyż sa to nasze pierwsze prace prezentowane na tym forum.

Na razie po zdjęciu:

Zestaw 1 - Coal Mine discussion

Może ciut przewrotnie, ale są szyny, jest wagonik... jest to forma "kolei".
Zestaw zawiera poza wjazdem do kopalni, wagonik ze złotym klockiem, oraz ognisko przy którym dwóch górników może dyskutować do kogo należą znaleziska.
Obrazek


Zestaw 2 – Water Tower and Coal cointainer

Obrazek

Zestaw do postawienia przy stacji, czy ogólnie torach.
W zestawie mamy wieżę na wodę, oraz skład węgla .

Pozdrawiamy
Michal i Karolina
Ostatnio zmieniony 2010-01-15, 11:47 przez Tisen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

O!
I o to chodziło! :)

Co do kopalni: Złoto po jakimś czasie będzie wiezione pociągiem, nie? ;)

W zbiorniku wymieniłbym zakończenie rury od wody na headlight bricka z round brickiem.

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Tisen »

Dzięki za miłe słowa. Postaram się rozszyfrować o jaki klocek chodzi, ale zgadzam się ze koncówka rury spustowej mogła by być bardziej naturalna.
Zastanawialiśmy się nad uzyciem "wyciągarki", ajk w pomocach drogowych, dźwigach czy farmie do podnoszenia tej rury, ale ten łańcuch nam bardziej przypadł do gustu.


Zetawy sa w sumie jeszcze w trakcie dopieszczania. Akutalnie gdyby nie to że żona także uwielbia LEGO by pewnie wnosiła o rozwód. Po całym mieszkaniu walaja się pudełka i tylko jest hasło :
- potrzebowałabym czarnej rączki!
- mhy... zestaw kosmiczny , tam gdzies były...

Docelowo w planach jest posortowanie wszystkich klocków w specjalnych pudełkach. Wtedy pewne czegóły moga sie jeszcze ciut zmienić. Ale to w weekend.
Ostatnio zmieniony 2010-01-15, 13:50 przez Tisen, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Tisen pisze:Dzięki za miłe słowa. Postaram się rozszyfrować o jaki klocek chodzi
to:
Obrazek + Obrazek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Baaardzo udany debiut.
Obydwie scenki są bardzo dobre. Udało się Wam uchwycić tę... "zestawowość". Szczególnie kopalnia mi się podoba.
Fajnie wygląda żółty kolor jako podłoże.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#6 Post autor: Piterko »

Ludziki z farmy wyglądają nawet lepiej niż te oryginalne, kowbojskie :D
Baaardzo zmyślne i muszę przyznać, że takiego użycia części z farmy bym się tak nie spodziewał. Teraz jeszcze dać bizony i już jest klimat. Podoba mi się to wejście do kopalni, jak i zbiornik na deszczówkę. Myślę, że wyróżnienie (co najmniej wyróżnienie) wam się należy.

Sensei

#7 Post autor: Sensei »

Zestawy wyglądają jakby były oficjalnymi setami z nowego westernu lego. Jak na mój gust są świetne, wszystko mi się podoba, minifigi również są super, dobrze że nie daliście klasycznych z westernu. Przy zestawie ze składem węgla można było się pokusić także o płotek przy którym stacjonowałby jakiś konik. Dobra robota!

rasch22

#8 Post autor: rasch22 »

NO szlag mnie zaraz tarfi :(
Co zacznę budowanie jakiegoś mojego pomysłu do konkursu to gdy jestem w połowie realizacji ktoś publikuje ten sam pomysł. Bardzo ładne wykonanie no i bawialność, bawialność, bawialność.

Sam nie wierze że to pisze ale powodzenia w konkursie :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

rasch22 pisze:Co zacznę budowanie jakiegoś mojego pomysłu do konkursu to gdy jestem w połowie realizacji ktoś publikuje ten sam pomysł.
Nie załamuj się. Ja właśnie skończyłem coś co Nexus skończył wcześniej. Będą dwa podobne. Jak chcesz być oryginalny zbuduj Dr Quinn.

rasch22

#10 Post autor: rasch22 »

zgrredek pisze:
rasch22 pisze:Co zacznę budowanie jakiegoś mojego pomysłu do konkursu to gdy jestem w połowie realizacji ktoś publikuje ten sam pomysł.
Nie załamuj się. Ja właśnie skończyłem coś co Nexus skończył wcześniej. Będą dwa podobne. Jak chcesz być oryginalny zbuduj Dr Quinn.
buhahahahhaa

...to samo mi wczoraj powiedziała moja żona ... :D
Może to też pomysł, kasa biletowa, telegram połączony z drukarnią :P :D

Nexus 7

#11 Post autor: Nexus 7 »

Piekne, zestawy az milo. Gratuluje.
Powiem szczerze - oba takie zetstawy natychmaist bym kupil.

efka
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-13, 23:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12 Post autor: efka »

Oba zestawy bardzo mi się podobają. Ludziki wyglądają dużo lepiej niż kowboje. W końcu gorączka złota ogarniała najczęściej takich farmerów, którzy często w pogoni za złotem porzucali swoje domy.

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Tisen »

Wielkie dzięki za miłe słowa.
Wczoraj do 2 w nocy siedzieliśmy i budowaliśmy , może nie konkursowe rzeczy, ale tez fajne ( zdjęcia niedługo). A weekend upłynął na segregowaniu klocków - bite dwa dni z LEGO w całym mieszkaniu.

Jednak miłe słowa potrafią dużo:)

Oba zestawy zostały zgłoszone na konkurs i juz się doczekać kolejnych tematów nie możemy

ODPOWIEDZ