[MOC] Spóźniony pociąg.

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Spóźniony pociąg.

#1 Post autor: zgrredek »

Jak już się zdecydowałem, że zbuduję coś na konkurs, to zanim skończyłem okazało się, że Nexus zbudował już coś podobnego. Wychodzi na to, że ilość motywów kojarząca się z westernem jest dość ograniczona.

W czasach kiedy powstała seria Western użyto by do tego zestawu jakiejś wypukłej płyty bazowej. Kolorystyka byłaby oczywiście piaskowa, ale ja wszystkie piaskowe klocki "zamurowałem" w kościele. Zamurowałem również żółte, które uznałem za nieprzydatne i pełnią rolę wypełnień wewnętrznych. Zostały mi tylko szare, które zostawiłem do zbudowania kamienicy.
W zestawie jest sęp. Zbudowałem go prawie dwa lata temu, ale nie było okazji, żeby go wykorzystać. Wtedy Lego nie robiło ptaszków z klocków, więc pewnie zrobiliby całkiem nowego.

Pierwsze trzy zdjęcia są konkursowe. Czwarte poza konkursem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Brickshelf
Flickr

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#2 Post autor: REX »

Dla mnie ten sęp jest rewelacyjny.
Odpowiednia perspektywa i jest bardzo realistyczny.

Czy pióra to "fryzura" ? a jeśli nie, to co to jest ?
To "coś" tworzy świetny "garb" siedzącego sępa.

Radar

#3 Post autor: Radar »

Świetny ;) Ujęcie bandytów grających z nudów w karty jest świetne, powtórzę się, ale ten sęp jest naprawdę rewelacyjny.

REX, te pióra to na pewno fryzura.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

REX pisze:Czy pióra to "fryzura" ? a jeśli nie, to co to jest ?
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=40239

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#5 Post autor: REX »

M_longer pisze:
REX pisze:Czy pióra to "fryzura" ? a jeśli nie, to co to jest ?
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=40239
Wielkie dzięki.
Jeszcze zbyt wielu "klocków" nie widziałem, dlatego pytam i pewnie jeszcze długo będę pytał.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Musiałem otworzyć sobie pracę Nexusa i porównać:) I tak na plus dla Ciebie jest woda, mostek i oczywiście sęp. Z drugiej strony jak ma być zestaw to Nexus świetnie wykorzystał duże panele skał. TLG nie pozwoliłoby sobie na tak dużą marnotrawność szarych brików. A tam i kryjówka się zmieściła i tym samym podniosła poziom bawialności.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Nexus 7

#7 Post autor: Nexus 7 »

Piekna rzecz. Bardziej AFOL-owa niz zestawowa. Sep fantastyczny, pozwole sobie skopiowac na wlasne potrzeby.
glaz_pimpur pisze:Musiałem otworzyć sobie pracę Nexusa i porównać:)
Zapowiada sie bardzo ciekawy konkurs :-)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

glaz_pimpur pisze:TLG nie pozwoliłoby sobie na tak dużą marnotrawność szarych brików.
W tych skałach jest pięć BURPów, tylko nie rzucają się w oczy. Zresztą jak pisałem wcześniej, w latach dziewięćdziesiątych prawdopodobnie zrobiliby wszystko na wybrzuszonej płycie.

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Tisen »

Faktycznie, taki detal jak sęp wymiata. Bardzo mi się ta scena podoba. Dużo się dzieje . Myślę że ze taki zestaw tez by się nadał. Można sie bawić i bawić, a to w napad, a to katastrofę pociągu:)

rasch22

#10 Post autor: rasch22 »

Ja cię :)
Genialnie wygląda, sęp wymiata a i realność scenki super :)

ładnie ładnie :)

ODPOWIEDZ