[MOC] Pociag z Dzikiego Zachodu

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

[MOC] Pociag z Dzikiego Zachodu

#1 Post autor: Nexus 7 »

Czwarta i ostatnia praca w tym etapie.

Bardzo sie staralem zrobic wszystko jak najkrotsze, zeby zmiescic pociag na stacji, ale niestety wyszedl za dlugi :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Detal:

Obrazek

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

Bardzo zgrabna rzecz i jak dla mnie najlepsza z Twoich westernowych prac na konkurs. Sam myślałem o jakimś podobnym pociągu żeby też go zmieścić na mojej stacji (tak oczywiście zbudowałem stację :D) ale z pociągami to mi jakoś nie po drodze, no i nie mam tych dużych kółek.
Faktycznie coś takiego mogłoby być zestawem firmowym.
Czyli jest dobrze.

Ten grill (?) z przodu lokomotywy najlepszy :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Wygląda jak ... zabawka. Czyli chyba właśnie tak powinien wyglądać zestaw.
Gdyby to miał być model to można by przyczepić się, że nie ma komunikacji między lokomotywą i tendrem. Ale skoro to zabawka to jest OK.
Ten "spychacz" z przodu faktycznie świetny.
No i na plus, że w tendrze jest drewno zamiast węgla.

Też zacząłem dłubać lokomotywę, ale zacząłem iść bardziej w kierunku modelu. Dlatego nie będę jej kończył na konkurs, tylko dokończę kiedyś w przyszłości.

rasch22

#4 Post autor: rasch22 »

Też zbudowałem pociąg ale chyba pójdzie do rozbiórki bez publikowania bo to żadna konkurencja dla twojego :(
co mi sie nie podoba to brak komunikacji z tenderem jak już zgredek wspomniał, za to wagon wymiata, taki prosty a taki ładny

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#5 Post autor: kle_on »

Kształtem i proporcjami wagon jest piękny, ale brak choćby jednego schodka, a mocowanie barierek juz mi się w ogóle nie podoba, głównie ze względu na ten naczepiony plate pod antenki.
Tender jest chyba dużo za krótki, gdyby chociaż go wydłużyć o łączenie z lokomotywą, to to już jego rozstaw osi by tak nie raził.
Lokomotywa kształtna, choć brak daszka na jej końcu znów psuje efekt. Przyznam, że bardzo zgrabnie wmontowałeś obudwe cylindrów, dodając tym same działające więzary, ale czy warto kosztem poruszania się po łukach? Skoro tak zrobiłeś to chyba warto i choć działające więzary to duży plus, to moim zdaniem bawialność z torami ograniczona.

I choć wiem, że konkurs ma swoje obostrzenia i gdybym nie widział Twoich poprzednich prac, stwierdziłbym że zgrabna konstrukcja, ale ponieważ wiem jakie cuda robisz, to przy tej pracy, choć to egoistyczne odczucie, czuje pewien niedosyt ;)

Awatar użytkownika
Toffik
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-16, 21:36
Lokalizacja: Wrocław / Głogów
brickshelf: Toffik

 

#6 Post autor: Toffik »

Detal z przodu faktycznie świetny, jednak cały czas nie mogę się pozbyć wrażenia, że większość dzieciaków przy jego budowie by szybko wymiękła ;)...
"Music never gets old. Just a little... dusty."

"Twój post został usunięty.
Powód: Niski poziom intelektualny postu."

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Mr.Z »

na pociągach się nie znam.
jeden tylko podobał mi się BAARDZO, mój kumpel z dzieciństwa miał taki w DDRowskim systemie PIKO. znalazłem zdjęcie w necie.

w Nexusowym robi wrażenie ten lemiesz-zderzak (jak to się właściwie nazywa?)
ale jeszcze lepszy byłby czerwony (te części-"łapki" chyba w takim kolorze nie występują, prawda?)

murzynek-maszynista fajny, tylko po co mu szufla do węgla?
Załączniki
Pociąg RB3.jpg

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#8 Post autor: TruckeR »

Mr.Z pisze:jeden tylko podobał mi się BAARDZO, mój kumpel z dzieciństwa miał taki w DDRowskim systemie PIKO. znalazłem zdjęcie w necie.
Robiąc całkowity offftop, pragnę zauważyć, że lokomotywa, którą pokazałeś to nasza Ol49, konstrukcja całkowicie polska i raczej wątpliwe jest, żeby ktokolwiek miał jej model (no, chyba, że z blach fototrawionych, za jedyne 5k zł) :)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#9 Post autor: Ither »

TruckeR pisze:
Mr.Z pisze:jeden tylko podobał mi się BAARDZO, mój kumpel z dzieciństwa miał taki w DDRowskim systemie PIKO. znalazłem zdjęcie w necie.
Robiąc całkowity offftop, pragnę zauważyć, że lokomotywa, którą pokazałeś to nasza Ol49, konstrukcja całkowicie polska i raczej wątpliwe jest, żeby ktokolwiek miał jej model (no, chyba, że z blach fototrawionych, za jedyne 5k zł) :)
Ale ja też taką miałem :(

Murzyn z łopatą. Prawidłowo.

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#10 Post autor: tobiasz »

Ither pisze:Murzyn z łopatą. Prawidłowo.
O to to, dokładnie, zgodnie z prawem :)

ODPOWIEDZ