7594 Woody's Roundup!

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

7594 Woody's Roundup!

#1 Post autor: nori »

Obrazek

7594 Woody’s Roundup!

Miasteczko z Dzikiego Zachodu, czyli kolejny zestaw z licencjonowanej linii „Toy Story”. Jego niezaprzeczalnym atutem są aż cztery figurki czyli cała ferajna Woodego.

Rok produkcji: 2010 (2009)
Ilość elementów: 502
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 48 x 28 x 7 cm
Figurki: 4: Woody, Jessie, Bullseye i Stinky Pete
Seria: Toy Story
Ceny: 49.99 USD, 39.99 GBP, 59.99 EUR (Germany), 259.95 PLN

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

1) Pudełko

Praktycznie wszystkie superlatywy występujące w recenzji [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=11124]„7593 Buzz’s Star Command Spaceship”[/URL] dotyczące pudełka oraz instrukcji mają w niniejszym zestawie także rację bytu. Tutaj również ożna zauważyć bardzo pogodną i dopracowaną szatę graficzną. Oczywiście na przedniej ściance nie mogło zabraknąć obowiązkowych logotypów „Toy Story” i „Disney”. Warto przyjrzeć się dokładniej, gdzie „wykonano” zdjęcie zestawu – toż to pokój Andyego, a w tle wyraźnie widać budynki miasteczka z Dzikiego Zachodu wykonane z kartonowych pudeł!

Obrazek

Tył pudełka także prezentuje się bardzo ładnie, pokazano wszystkie najważniejsze funkcje zestawu oraz figurki, jednocześnie układ graficzny sprawia wrażenie nienachalnego i estetycznego.

Obrazek

2) Instrukcja

Obrazek

Aż dwie książeczki w formacie 21x20 cm. Pierwsza ma 60 stron, druga 48.

Obrazek

Po obowiązkowych ostrzeżeniach, następują plany budowy figurek – tym razem są o wiele mniej rozbudowane niż instrukcja budowy Buzza czy Zurga.

Obrazek

Obrazek

Cały zestaw kończymy budować na stronie 41 drugiej instrukcji,

Obrazek

pozostałe strony poświęcono na ukazanie funkcjonalności modelu, dopracowane reklamy pozostałych zestawów (analogicznie jak w instrukcji „7593 Buzz’s Star Command Spaceship”) oraz indeks elementów.

Obrazek

Obrazek

3) Elementy

W pudełku znajdziemy cztery ponumerowane woreczki, dodatkowy woreczek zawierający oryginalne części figurek, oraz parę płytek luzem.

Obrazek

Zwróćcie uwagę że w woreczku z ludzikami są tylko nowe elementy, czyli koń, główki, torsy z większymi ramionami oraz dłuższe nogi. Jako że Pete wykorzystuje znane już wcześniej nóżki i tors (tors oczywiście ma nowy nadruk), elementy te znajdziemy osobno. Warto zauważyć, że ponownie otrzymujemy ludziki już złożone (oprócz figurki Pete rzecz jasna).

Obrazek

Nieodzowny w takich zestawach mały arkusik naklejek, warto nadmienić, że naklejki nie łączą ze sobą żadnych klocków, stosowana jest zasada jedna naklejka = jeden klocek. Najlepiej widać to na napisie „Shefiff” który jest podzielony na dwie części.

Obrazek

Parę co ciekawszych elementów które można znaleźć w zestawie:

Obrazek

Skan naklejek w rozdzielczości 300 dpi (968x708px, 73KB):

Obrazek

4) Ludziki

Obrazek

Obrazek

Wreszcie przechodzimy do tego co najważniejsze – rewelacyjnych figurek opartych na nie mniej rewelacyjnej animacji.
Panie i Panowie, przed Państwem wesoły „Gang Chudego”:

Obrazek

Obrazek

Bullseye, czyli w polskiej wersji Mustang, uczuciowy koń Woodego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cały Mustang jest nierozbieralnym elementem, niestety siodło nie jest zdejmowane. Grzywa i ogon wykonane są z nieco innego plastiku niż reszta, bardziej miękkiego, rzekłbym – gumowatego. Koń posiada ruchome nogi, dzięki czemu może np.: stanąć dęba ;)

Obrazek

Woody czyli Chudy, główna postać obydwu części „Toy Story”. Jak widać składa się z trzech części, główki połączonej na stałe z kapeluszem, klasycznego torsu, jednak wyposażonego w dłuższe ramiona, oraz nowych nóżek.

Obrazek

Jessie (jej pełne „imię” brzmi Jessie the Yodeling Cowgirl), podobnie jak Chudy składa się z trzech elementów: główki ponownie z przyczepionym na stałe kapeluszem, torsu z nowymi ramionami oraz większych nóżek.

Obrazek

Obrazek

Stinky Pete the Prospector, czyli krótko: Pit. Tym razem otrzymujemy tylko nową główkę (podobnie jak wcześniejsze, na stałe połączoną z kapeluszem), tors posiada już standardowe ramiona, uzupełnieniem są króciutkie nóżki.

Obrazek

Woody jest głównym bohaterem wokół którego rozgrywają się wydarzenia z obydwu części animacji, Bullseye, Jessie i Pete pojawili się tylko w drugiej części. Oczywiście wielkimi krokami zbliża się trzecia część „Toy Story” i zapewne postacie te, przynajmniej w większości, powrócą.

Oto porównanie nowych, dłuższych ramion:

Obrazek

oraz trzech rodzajów nóżek:

Obrazek

Zastosowanie nowych wariacji klasycznych elementów w ludzikach, tj. dłuższych ramion i nóg wydaje mi się cokolwiek dyskusyjne, szczególnie że postacie Woodego i Jesse są naprawdę w takim przypadku wysokie. Jako że klocki to jednak pójście na pewną umowność, wydaje mi się że normalne nóżki i rączki w zupełności spełniłyby swoje zadanie. Co jednak nie zmienia faktu, że figurki bohaterów „Toy Story” są po prostu świetne.

5) Zestaw

Budowę zaczynamy od malutkiego kaktusa, to zaledwie parę elementów na krzyż:

Obrazek

Jako że w zestawie znajdziemy konia, należy mu zapewnić spokojne miejsce gdzie ugasi pragnienie po wielkich wojażach z Chudym (w końcu przeskoczenie kanionu to nie lada wyczyn ;) )

Obrazek

Skrzynia z wprost mnóstwem wyposażenia:

Obrazek

I wreszcie powstaje pierwsza zabudowa, czyli mała kopalnia.

Obrazek

Obrazek

Kopalnia wygląda bardzo ładnie, mimo sporej ilości uproszczeń. Ciekawostką jest że ma otwartą górę – możemy wrzucać tam okrągłe cegiełki (na zdjęciu widać je przyczepione z boku) które symulują spadające skały.

W przypadku omawiania zabudowań, warto wspomnieć że w animacji widzimy miasteczko oraz kopalnię głównie na ekranie telewizora, są one tłem dla wydarzeń z serialu traktującego o przygodach Szeryfa Chudego.

Obrazek

Obrazek

Kolejny budynek, a raczej jego podstawa. Wydawać by się mogło, szczególnie po wyglądzie drzwi, że to Saloon, jednak napis nad wejściem oznajmia że to tu właśnie mieści się biuro Szeryfa (ściślej rzecz biorąc napis znajdzie się na nadbudówce i stanowi go naklejka, której standardowo nie zdecydowałem się przykleić).
Zauważcie po boku dziwną konstrukcję, jest to niby wyrzutnia która ma za zadanie „wystrzeliwanie” figurek. Dokładniej zostało to zobrazowane na tylniej stronie pudełka. Jednak wykonanie tej wyrzutni oraz samo jej działanie pozostawia wiele do życzenia, spokojnie można było obejść się bez tego, robionego na siłę, usprawnienia.

Obrazek

Obrazek

Nadbudówka utrzymana w ładnej kolorystyce z niebieskimi (Medium Blue) okienkami. Jako wyposażenie wnętrza zastosowano stylizowany sejf.

Obrazek

Obrazek

Sam sejf wygląda całkiem ładnie, posiada otwierane drzwi i zawartość reprezentowaną przez trzy banknoty.

Obrazek

Nadbudówka łączy się bez problemu z podstawą:

Obrazek

Skoro mamy biuro szeryfa, absolutnie nie mogło zabraknąć, nieodzownego na Dzikim Zachodzie, więzienia.

Obrazek

Ktoś przewidujący umieścił w ścianie tajemnicze pokrętło, po którego użyciu, tylnia ściana więzienia wylatuje z hukiem! (to oczywiście klocki, więc huk należy dostarczyć we własnym zakresie ;) )

Obrazek

Obrazek

Więzienie łączymy z biurem Szeryfa, dokładamy kopalnię i oto przed Państwem całe miasteczko w pełnej okazałości:

Obrazek

Oczywiście absolutnie nie może zabraknąć naszych bohaterów:

Obrazek

A ci co tu robią?

Obrazek

Koń potrafi stanąć dęba, tylko dlaczego na dachu więzienia?

Obrazek

Zurg i Buzz zrobili sobie małą przerwkę (kto pamięta, gdzie była „przerwka”?) i dali się zmusić do wspólnego zdjęcia.

Obrazek

6) Podsumowanie

Rewelacyjne figurki, nienaganny wygląd, piękna kolorystyka, spora bawialność, dopracowana szata graficzna pudełka i instrukcji. Czego chcieć więcej? Tak zgadza się podobne zdanie pojawiło się w opisie „7593 Buzz’s Star Command Spaceship”, ale i tu ma jak najbardziej rację bytu. Może pozytywne wrażenia z zestawu potęgowane są tym, że po raz pierwszy stykam się z figurkami, podkreślam: rewelacyjnymi figurkami, co jednak nie zmienia faktu że zestaw jest jak najbardziej wart zainteresowania.
Polecam!

Ogromne podziękowania dla Nexusa, za pomoc w szybkim zdobyciu zestawu ;)
Ostatnio zmieniony 2010-02-01, 19:22 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#2 Post autor: Legofan »

Jak zwykle recenzja wg mnie bezbłędna. Kiedy zestaw będzie już w sklepach to na pewno go kupię.
Mi najbardziej podoba się Mustang z figurek, jest śliczny! Czy mógłbyś zrobić zdjęcie Mustanga ze zwykłym konikiem? Jeżeli nie jest to możliwe to proszę napisz na ile jest wysoki.

Pozdrawiam! :)

rh

#3 Post autor: rh »

Recenzja świetna ;)

Co na plus:
- sporo ciekawych części,
- ładne ludziki,
- ogólnie sam wygląd zestawu nie budzi większych zastrzeżeń.

Co na minus:
- cena ...
- tego, kto wymyślił, by te kapelusze były na sztywno przymocowane do główek to powiesić to chyba mało ...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

nori pisze:(kto pamięta, gdzie była „przerwka”?)
Stewardesa na końcu filmu chciała mieć "przerwkę", żeby móc już przestać się uśmiechać. Nie zagniesz mnie - oglądałem z pięć razy. I jak będzie okazja to znów sobie obejrzę.
Zestaw bardzo fajny i ma sporo ciekawych klocków w ciekawych kolorach (niebieskie okna, brązowe okiennice). Dłuższe ręce i nogi dają nowe możliwości, ale nie aż tak wielkie, bo o ile nogi Chudego są dość uniwersalne, to już nogi Jessie trudno wykorzystać z powodu "krowiego" nadruku. No i te dłuższe ręce są tylko fioletowe, białe i żółte. Ale skoro LEGO ma już te dłuższe nogi i ręce to może zacznie wykorzystywać je również w innych zestawach?
Sklejanie główek i kapeluszy to faktycznie kiepski pomysł.
Co do Mustanga to zatrzymali się w pół drogi. Jak już robili ruchome nogi, to mogli zrobić tak, żeby każda ruszała się osobno, a nie parami.
No i szkoda, że nie ma w zestawach innych ciekawych postaci.

lordofdragonss

#5 Post autor: lordofdragonss »

Ja dodał bym do plusów:

-Powrót do Westernu!
Ostatnio zmieniony 2010-02-02, 09:22 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#6 Post autor: nori »

lordofdragonss pisze:Ja dodał bym do plusów: -Powrót do Westernu!
Oj tak, to jeden z powodów dla których zainteresowałem się tym zestawem, chociaż styl jednak jest nieco inny od klasycznych budynków z serii Western, jednak wiadomo - w końcu to model oparty na bajce. I tak dobrze, że nie zrobili budynków "pseudo" kartonowych ;)
zgrredek pisze:Stewardesa na końcu filmu chciała mieć "przerwkę", żeby móc już przestać się uśmiechać.
Zgadza się ;)
Lightnings Rider pisze:Czy mógłbyś zrobić zdjęcie Mustanga ze zwykłym konikiem?
Proszę bardzo:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#7 Post autor: Legofan »

Wielkie dzięki :) Można powiedzieć, że wielkością jest prawie taki sam jak zwykły.

mat
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-17, 15:13
Lokalizacja: Polkowice

#8 Post autor: mat »

Dzięki za dobrą recenzję, zawsze miło się je czyta. :)
Czy ktoś wie jak będzie z dostępnością zestawów toy story w tesco i tym podobnych sklepach?

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

Jestem właśnie "just after". Zestaw jest rewelacyjny nie tylko ze względu na figurki. To także świetny dawca tak bardzo przez AFOLi lubianych klocków drewno- i skałopodbnych.
Samych tile'ów dkbrown 4x1 jest tu 35! Do tego dorzucić trzeba 5 szarych serków 2x1, 6 serków 1x1 dkbrown, piękne okna i trochę tanów na dokładkę.
Druga sprawa to bawialność. Okazuje się, że najbardziej bawialnym ludkiem jest Śmierdzący Pit. Na Pita lecą w kopalni kamienie, Pit idzie do więzienia i Pit przez tylną ścianę ucieka z więzienia, Pit się katapultuje (po co, czemu, za co?). Co robi Jessie przy sejfie nie wiem; przecież to Pit mógłby go okradać. A Chudy tylko "Wio koniku!";(
Na minus zaliczyłbym kaktusa - Nexus już pokazał, że prostymi "technikami dozwolonymi" da się zrobić ładniejszy. Wypadająca ściana z tyłu sejfu mogłaby być chyba o plate'a wyższa. Brakowało mi też baseplate'a żeby to wszystko ładnie ustawić, ale rozumiem, że to by podniosło cenę zestawu o jakieś 2 dychy. Na szczęście mam swojego i ten problem z głowy. Teraz niecierpliwie czekam, aż za jakiś miesiąc dziecko się znudzi zestawem i czeka go jakże miła rozbiórka:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ