[MOC] Nyski

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Nyski

#1 Post autor: Misterzumbi »

Nawazylem sobie zupy i musialem zjesc... Wlasciwie to tylko zbior idei i pomyslow jakby tu:

a) Poprawic Vaueinsowa Suke

albo:

b) zbudowac gorzej i utrudnic sobie zycie...

Brakuje rejestracji i paru dupereli, ale widze to auto jako niejaki WIP, i bede do niego wracal do czasu wystawy w Warszawie na ktora napewno je przywloke.
Niestety, o ile jestem zadowolony z wyrzezbionego tylka, to nie udlao mi sie wyelimowac wszystkich "Nienysowych" czesci. Glowinie denerwuja mnie jescze detale ktorych nijak nie potrafie ominac. szyba przednia, wycieraczki (z czy bez?), mordka...

Szyba w przedzie to najwiekszy problem, o ile twierdze ze w szybach "prostych" mozna uzyc patentu z flexami to Nysowa ma takie nagiecie ze musi tam cos byc. Moze Jerac, krol klockowych szyb, cos tam wymysli... Niewiem czy wycieraczki dodaja cos czy raczej zabieraja, porownajcie sami... Mordka. Im wiecej patrze na zdjecia tym bardziej dochodze do wniosku ze nad grillem powinien byc "okap" (jak w zielonej), poprawilem nieco przod przez nowy zderzak ktory jest blizej auta i przez wywalenie plytki 1x6 i zamontowanie serkow na minifigowych raczkach. Wieksze kola boczne szyby, troche inny dach... No niewiem... Kolory do bani, bardzo chcialem jasnoniebieska, ale brakuje dwoch klockow ktorych nieda sie ominac, dlatego kubraczek na przedzie (glownie zeby pokazac Idee, mozliwe ze zrobie z klockow jak w Starach V1), ale itak jest zbyt "happy" na PRLowskie realia, zielona z kolei wkurza bo przypomina mi niemieckie medy... Moze jaka reklama na boku rozluznila by nieco kolory. Choc zielona zbudowalem tylko dlatego ze akurat mialem ten 1x4 curved brick czy jak mu tam pod reka. Kolory w te czy wewte, na miniaturkach i z 3/4 katow to wedlug mnie jednoznacznie Nysa, ale naogladalem sie tego grata przez te pare dni i moge sie mylic... Ocencie sami. Na razie oddaje pileczke Karwikowi, zobaczymy co mu wyjdzie, a noz widelec malymi kroczkami dotrzemy do perfekcyjnej (czy najlepszej z mozliwych) Nysy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=419531

zdjecia od 000 do 015

Odstrzal!
Ostatnio zmieniony 2010-02-05, 19:47 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#2 Post autor: Kubrick »

Misterzumbi pisze:dlatego kubraczek na przedzie
Ja sie nie poczuwam :P
A vogle, to sie takie cos nazywa 'BRA' ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

Nie robi mi, masz krytykowac, wymyslac jak zrobic lepiej a nie sie madrzyc!
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#4 Post autor: Kubrick »

Misterzumbi pisze:masz krytykowac
Ale brzydkie nyski :P
Te wycieraczki - chyba jednak lepiej, jak ich nie ma. Zdaja mi sie zbyt duze i psuja troche efekt.
I czemu z tylu nie przekombinowales jakiejs szyby? Mysle, ze kosztem zaokraglenia, mozna by to przekombinowac - studa wyzej zaczac zaokraglenie, zrodkowe 2 klocki wywalic, wpasowac tam szybke i na gorze skonczyc serkami.

Edyta mowi tez, ze Kierownica nie powinna byc pionowo, tylko jak w normalnym osobowym. Tu by nawet zwykla kierownica city pasowala.
Ostatnio zmieniony 2010-02-05, 17:49 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Z szybą jest lepsza niż u V1. Ale te serki po bokach z tyłu to mi nie pasują, ale oczywiście nie wiem jak zrobić to lepiej.
Cały Lugpol buduje swoją Nyskę? Czysty socjalizm :)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#6 Post autor: Pietruch »

Mister, zrób wszystkim na złość i wrzuć pracę na MOC miesiąca. :P
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

To nadal w przynajmniej 50% model Karwika, to jakze to tak wstawaic na MOC miesiaca?

Pozatym nadal twierdze ze mam calkiem inne mozliwosci niz wiekszosc Lugpolowiczow, zeby zbudowac jasnoniebieska nie musialem ani razu zamawiac na Bricklinku (choc jumperplateow zostalo mi sie dokladnie jeden...), dlatego uwazam ze bylo by nie fair wstawiac takich gratow do jakiegokolwiek konkursu. Ogladajcie, cieszcie sie, kombinujcie. Tyle moge wam dac.

Tylnej sciany bezserkowej nieda sie zbudowac (jak narazie, niedawno twierdzilem ze w ogole sie nieda Nysy zbudowac), i szybe da, ale nie wszystkie ja mialy i nie mialem jescze czasu zeby tam majstrowac. Poki co chodzilo o bryle i juz.
Wycieraczki w prawdziwej sa ogromne, ale mowie, niewiem dokladnie czy cos daja czy bardzo psuja, musze jescze pomyslec... Co jescze ciekawego... Kiera jest jaka jest, w srodku na dzien dzisiejszy panuje pustka, wstawilem zeby nie zapomniec.
Ostatnio zmieniony 2010-02-05, 18:59 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#8 Post autor: Webster »

Zamiast serków z tyłu daj te slope'y tyle że jeden klocek wcześniej. A w błękitnej z przodu daj brązowe curved top x4 z normalnym grillem 1x2. Ogólnie fajnie wygląda z szybami.
Ostatnio zmieniony 2010-02-05, 18:57 przez Webster, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

Webster pisze:Zamiast serków z tyłu daj te slope'y tyle że jeden klocek wcześniej.
O właśnie.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

Webster pisze:Zamiast serków z tyłu daj te slope'y tyle że jeden klocek wcześniej. A w błękitnej z przodu daj brązowe curved top x4 z normalnym grillem 1x2. Ogólnie fajnie wygląda z szybami.
Tam sa wlasnie te, ale:

- ten OKAP!
- grill z grilla jest fe, ja wiem ze on jest tylko nieznacznie trapezowy, ale jednak na tyle ze warto to zaznaczyc.

A w tyle mialem tak zrobione jak mowisz, ale to zaokraglenie jest na tyle wazne ze po prostu musi tam byc, jak zbuduje jak mowisz to jeno z profilu wyglada jako tako. A ze zdecydowanej wiekszosci winklow wyglada jakby se w majtki nawalila...
Poki co to wymyslam czy nie zrobic rantow dachu z tych curvedtopbrickow...

Tutej sie podziwac:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-02-05, 19:09 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#11 Post autor: Webster »

Wrzuć fotkę z tym slopem zobaczymy co na to reszta, bo moim zdaniem przez te serki nyska wygląda trochę jak w pancerzu. Może lepiej mniej pójść w krągłości a bardziej w prostotę?
Ostatnio zmieniony 2010-02-05, 19:08 przez Webster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#12 Post autor: Misterzumbi »

Tez tak myslalem, probowalem zroznicowac wysokosc, znaczy te po bokach troche nizej, te w srodku bardziej wystawione, ale ani tak ani siak nie wyglada porzadnie... Jezeli nie znudzi mi sie sprobuje jutro zmontowac milicyjna, wtedy bede myslal co i jak.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#13 Post autor: Kubrick »

OK, okap nawet fajnie, ale ponizej grilla mysle, ze niepotrzebnie jest cofniety ten kawalek - ja bym go tam widzial na rowno z grillem.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#14 Post autor: TruckeR »

A ja bym zamiast serkowego grilla dał np. odwróconą czarną płytkę 1x2 (tzn bezstudową stronę do zewnątrz). To może ładniej oddawałoby przód Nysy (jakoś nie jestem przekonany do obecnego). Reszta b. mi się podoba i ja zostawiłbym tak jak jest (b. dobre koła, ładny skos z tyłu), ale ja tam się nie znam :)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

A wg mnie przednia szyba jest jak najbardziej w porządku, te drobne naklejeczki tu i ówdzie w zupełności wystarczają. Natomiast nie jestem przekonany do wycieraczek.

Światła przednie dałbym o plytkę do przodu. W oryginale są wklęśnięte, to prawda, ale... hm, no po prostu przetestowałbym to.

Co do tyłu, drażnią mnie te serki po bokach. Nawet nie chodzi o to że nie pasują, ale przez nie (i tą całą headlightową robótkę po bokach) samochodzik wygląda jak zbudowany z cegieł. Test zmrużeniowy to jedno, ale tekstura to drugie.
Chyba jednak dałbym te skosy 1x4 na całą szerokość, tylko środkowe 4 wysunięte o plytkę. Chociaż jak piszesz że testowałeś i ni...

A, co by się stalo jakby górne dwa serki z tyłu - narożne, powiedzmy - dać o plytkę wyżej?

ODPOWIEDZ