8683 Minifigures Series 1

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

8683 Minifigures Series 1

#1 Post autor: misiek »

8683 Minifigures Series 1
minifigures.lego.com
Spis ludzików, numeracja wg instrukcji, nazwy wg oficjalnej strony LEGO:

01 - Tribal Hunter - [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=146049#146049]nori[/URL]
02 - Cheerleader - nori
03 - Caveman - nori
04 - Circus Clown - lugomina
05 - Zombie - misiek, nori
06 - Skater - lugomina
07 - Robot - Backbone
08 - Demolition Dummy - nori
09 - Magician - nori
10 - Super Wrestler - Havoc
11 - Nurse - nori
12 - Ninja - Kirysowaty
13 - Spaceman - misiek, nori
14 - Forestman - nori
15 - Deep Sea Diver - misiek
16 - Cowboy - nori

Zdjęcia:
oficjalne:

Obrazek Obrazek
opakowanie:
Obrazek Obrazek
instrukcja:
Obrazek Obrazek
_____________________________________________________________________________

Obrazek
Recenzja 8683 LEGO Minifigures

Dane techniczne
Seria: LEGO Minifigures seria 1
Rok produkcji: 2010
Liczba figurek: 1
Spis cześci: narazie brak
Cena: Polskie sklepy: 7 PLN (dostępne od czerwca), Allegro: 14 PLN

Opakowanie i instrukcja

Figurki zapakowane są w woreczki ze sztywnej, zadrukowanej folii, uniemożliwiającej zobaczenie co jest w środku.
Z przodu zdjęcie grupki figurek dostępnych w pierwszej serii. Z tyłu z kolei, ostrzeżenia oraz dwa kody kreskowe. Jeden standardowy paskowy, taki sam na każdym
opakowaniu, oraz drugi (też paskowy) mogący oznaczać to, co jest w środku.

Obrazek

Wymiary woreczka:
90x115mm

Po otwarciu woreczka ukazuje się nam ludzik w częściach, czarna podstawka, oraz kartecza w rozmiarze A5. A na niej z jednej strony instrukcja składania,
wspólna dla wszystkich minifigów, z drugiej strony spis kolekcji pierwszej serii.
Obrazek Obrazek

Modele

NUREK

Obrazek

W zestawie otrzymujemy nową główkę, nowy tors, oraz butlę tlenową w kolorze pomarańczowym, dostępną tylko z tym ludzikiem. Do tego standardowe płetwy, nóżki
i kask z szybką i rurką. Do zastawu dołączone jest także czarny tile 3x4 z 4 studami po środku-jako podstawka (całkowicie nie przydatna gdy nurek ma założone płetwy)

Obrazek

Sympatyczny osobnik podobny do tych z zestawów nurków z serii Divers. Niestety, figurka nie posiada żadnego dodatkowego wyposażenia w rękach, to spory minus.

Wynik macania:
Postanowiłem przed otwarciem każdego woreczka, wymacać co jest w środku, patrząc na zdjęcie kolekcji.
I co nastepuje:

W pierwszym woreczku wymacałem płetwę, czyli już wiem-nurek :D

ZOMBI

Obrazek

Z woreczka wsypała się czarna łopata, udko kurczaka i tradycyjnie, podstawka. Do tego piękny poszarpany garnitur DBG, spodnie DBG z rozdarciami i przepiękna
przestraszona jasnoszara główka. Wszystkie elementy są unikatowe dla tego zestawu.

Obrazek

Uroczy zombiak. Gdy poznał Menela, okazało się, że w mgnieniu oka stali się najlepszymi przyjaciółmi. Nie przypomina swoich braci z horrorów, ani tych z Włatców Móch. Pocieszny umarlak, w sam raz do cmentarnych scenek.

I co ciekawe, TLG stworzyło nową łopatę. W porównaniu do tej starego typu, trzonek jest ścięty prosto (w starej zaokrąglony) a boki modułu załadowczego są troszkę cieńsze.
Obrazek


Wynik macania:
W drugim woreczku domacałem się maczugi-myślę jaskiniowiec. Otwieram woreczek i co? wylatuje łopata. Szybkie spojrzenie na zdjęcie serii. Łopata=zombi.
Maczugę pomysliłem z udkiem kurczaka.

SPACEMAN

Obrazek

Na niedawnej Trójmiejskiej integracji pojawił się u nas astronauta :)
Piękna biala figurka, posiadający wszytko nowe :) nowy rodzaj kasku, który pojawia się też w nowej serii SP3, z przydymioną szybką, której niestety nie można podnieść do góry. Kolejnym ciekawym elementem jest biały tors z nadrukiem rurek, oraz logiem Classic Space. Do zestawu dołączono białe nogi, z nadrukiem z przodu. Główka to także nowy wzór.
Obrazek

Jako, że w kosmosie trzeba mieć porządną broń, Lego zaproponowało nam nowy rodzaj kosmicznego pistoletu, który dla mnie wygląda jak pistolet do robienia baniek :)
Obrazek
Jak broń w kosmosie, to tylko laserowa. Dlatego projektanci dodali do zestawu kolejną nową część, jaką jest tradycyjny bar ale o dlugości 3 studów, jak narazie element ten, w kolorze trans-light blue, występuje tylko wraz z astronautą.
Obrazek

Figurka będzie ozdobą kolekcji, z racji nowość wszystkich elementów oraz uroczej buźki z grymasem. Jak każda inna, z kolekcji minifigów cieszy oko i duszę, gdyż jeszcze niema ich w oficjalnej sprzedaży.
Podziękowania dla Michała (Axel76) za udostępnienie figurki do recenzji, oraz dla noriego za obróbkę fotek.


Podsumowanie

Lego po raz kolejny znalazło sposób żeby zarobić na dzieciach i AFOLach. Figurki są przepiękne, można się w nich zakochać. Większość części w zestawach to
nowe elementy. Unikatowe dla serii 8683. Nadchodzi czas rewolucyjnych MOCy.


dziękuję za lekturę i czekam na zarzuty i zaszczucia :D
Ostatnio zmieniony 2010-06-28, 15:18 przez misiek, łącznie zmieniany 14 razy.
FREE HUGS :D

rh

#2 Post autor: rh »

Miło, że zrobiłeś recenzje, ale błagam, popraw te wszystkie błędy, których tu jest pełno (czasowniki z nie piszemy oddzielnie) ;)

Dość pocieszające jest to, że macając da się dojść do tego, co to takiego ;)
misiek pisze:oraz drugi (też paskowy) mogący oznaczać to, co jest w środku.
To co? Robimy bazę kodów kreskowych? :)
Ostatnio zmieniony 2010-02-10, 21:48 przez rh, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

misiek pisze:i czekam na zarzuty i zaszczucia :D
Jak Pan sobie życzy(ł)...

Te figurki to pełnoprawne minifigi, czy te chińskie wytwory o obniżonej jakości?

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#4 Post autor: Ither »

jak dorosnę, zostanę Zombie.

rh

#5 Post autor: rh »

Ither pisze:jak dorosnę, zostanę Zombie.
Z tego prosty wniosek, że nie zostaniesz ;)

Ither, Edyta mówi, że nie będziesz ;)
Ostatnio zmieniony 2010-02-10, 21:49 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#6 Post autor: Ither »

To może tak:

Jak już będę duży. ;p

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#7 Post autor: misiek »

rh pisze:To co? Robimy bazę kodów kreskowych? :)
jestem jak najbardziej za. Jutro wrzucę swoje.
M_longer pisze:Te figurki to pełnoprawne minifigi, czy te chińskie wytwory o obniżonej jakości?
z tego co pamiętam to figi z zestawów mają "plamę na szyi" a te niestety mają całą "szyję" jednego koloru.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Ither pisze:Jak już będę duży. ;p
Proponuję miarę jednego Longera, by ocenić czy jesteś duży. Wynik poniżej 0,98 Longera Cię dyskwalifikuje :P

lordofdragonss

#9 Post autor: lordofdragonss »

Skąd? Jak? Ja też chcę!

Czy mi się wydaje czy ta łopata jest z tego gumowatego plastiku który się obiera?
Ostatnio zmieniony 2010-02-10, 22:02 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#10 Post autor: Ither »

M_longer pisze:
Ither pisze:Jak już będę duży. ;p
Proponuję miarę jednego Longera, by ocenić czy jesteś duży. Wynik poniżej 0,98 Longera Cię dyskwalifikuje :P
Chciałem napisać coś zgryźliwego, ale mnie zatkało.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: szww »

Swietne sa te minifigi... czy te zestawy to jakis niekontrolowany wyciek ze znanej i lubianej fabryki w Czechach?

Jak bedziesz mial okazje, podesli fotki tych 'magicznych kodow' (albo calego tylu opakowania :)

Ja juz sie nie moge doczekac, az te cudenka trafia do sklepow - mam juz nawet sloik na drobne z przeznaczeniem na ta serie.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#12 Post autor: nori »

Duże zdjęcie tyłu opakowania:
Obrazek
Niestety ludziki są tożsame z tymi ze zestawów specjalnych (Pirates, Castle itp), co niestety od razu "czuć", plastik sprawia wrażenie mniej plastycznego - jest to zauważalne gdy ludzikom wkłada się jakieś akcesoria do rączek.
Na opakowaniu wyraźnie natomiast jest napisane 'Components mada in CHINA".
Co nie zmienia faktu że ludziki są rewelacyjne, mam tylko nadzieję, że elementy nie będą pękać, a nadruki ścierać...
Ostatnio zmieniony 2010-02-11, 12:00 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

crises

#13 Post autor: crises »

Ten lewy kod to najprawdopodobniej 673419133821. Można to sobie sprawdzić tutaj.

Co do ludzików, to tak jak podejrzewaliśmy. Będą różne kategorie. Nurek jest dla mnie figurką "common", nic rewelacyjnego. Natomiast zombie to co najmniej "uncommon". Bardzo fajna główka i ubranko.

Zbuduj coś z nimi, daj na flickra i będziesz gwiazdą :-)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Zombie jest świetny. Już mam pomysł jak go wykorzystać.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#15 Post autor: stpman »

Wiadomo coś więcej na temat kanałów dystrybucji? Tj supermarkety(które?), zwykłe sklepy?
Ride Your Way!

ODPOWIEDZ