[MOC] Garnizon

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Garnizon

#1 Post autor: Jerac »

Nigdy Więcej Budynków Wszelakich!

Mordęga straszliwa. Tym bardziej że tak naprawdę patrzycie na model wykonany z powietrza, bo klocków do takich rzeczy to ja nie mam. W zasadzie, to taka lekka sugestia jakby to mogło wyglądać, jakbym miał takie szczegóły jak dachówki, okna, akcesoria minifigowe i tym podobne ;)

Tym razem pożyczki udzielił Ither - dzięki!

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Filmik, co prawda tymczasowy, ale jest:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h2vat0JbOWU[/youtube]

Kuźnia/warsztat otwiera się (niesymetrycznie, a co!), wewnątrz "działający" miech.
Na podeście treningowym można strzelać do tarczy. Jeśli się poprawnie wyceluje i naciśnie czerwony przycisk, tarcza wyskoczy, jeśli się źle wceluje - nic się nie stanie.
Manekina do szermierki można nakręcić i przez chwilę będzie się sam kręcić. Ewentualnie można go odczepić, i przyczepić drugą podstawkę dla żołnierza, aby zasymulować pojedynek.
Armaty jak to armaty, strzelają, a jeśli trafi się w czerwony murek, można go przewrócić.

...w każdym razie, budowanie castlopodobnych rzeczy jest straszne. Dawno się tak nie wymęczyłem ;>
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 14:52 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#2 Post autor: Ither »

Mogę śmiało powiedzieć, że też to budowałem!

Perf.
Dodam jeszcze, że moja ulubiona część to kuźnia. Śliczna jest. Tak jak powiedziałęm na ircu, nad Krisem masz tę przewagę, że on robi sety dla siebie, a Ty dla dzieci ;)




ahhhhhh :>
PIERWSZY.
Ostatnio zmieniony 2010-02-14, 23:45 przez Ither, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Tisen »

Niesamowity zestaw...to tytułem wstępu:)

Kuźnia- patent na otwieranie niesymetryczne- prosty a jaki fajny. Miech, narzędzia, piętro. Super sprawa.

Bastion z armatami ( stanowisko artyleryjskie ) - fajnie ze można je dowolnie ustawiać.

No i pole treningowe - tylko tym spokojnie byś "pozamiatał"...a tak, znowu z czystym sumieniem oddamy głosy na Ciebie:)

...mówiłem już ze niesamowity zestaw?

crises

#4 Post autor: crises »

Baaaaardzo zestawowy MOC. Ładny i funkcjonalny. Domek z zewnątrz faktycznie trochę odstaje poziomem od tego, co możemy oglądać powszechnie, ale bawialne wnętrze to już pierwsza liga. Do tego pozostałe moduły z mnogością opcji. Brawo.
Nie do końca rozumiem sposób zabawy z tarczą. Czym się do niej strzela i co to jest za mechanizm pod kufrem? A przycisk na tarczy to chyba niebieski, a nie czerwony?
Masz chrapkę na pierwszą nagrodę, co? Zwłaszcza po ogłoszeniu wyników pierwszego etapu. Jak na razie jesteś w czołówce moich faworytów.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Domek z zewnątrz odstaje, dlatego że nie mam niczego co nadawało by się na dach - a tak naprawdę, w zestawach używa się albo płytek, albo dachówek, albo jakiś prefabrykowanych elementów. Podobnie okna, drzwi, brązowe klocki i inne takie.... nie to co space, gdzie można budować z tego co się chce i jak chce ;>

Jutro pokażę na filmiku jak ta tarcza działa dokładnie.
Ten mechanizm pod kufrem to właśnie przycisk o którym mówiłem :D
Jak go naciśniesz, a minifig bedzie patrzył dokładnie w stronę tarczy, to tarcza wyskoczy. Mimo iż żadnego pocisku nie będzie widać, tak samo jak nie widać przy strzale z pistoletu.
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 00:18 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#6 Post autor: crises »

Jerac pisze:Ten mechanizm pod kufrem to właśnie przycisk o którym mówiłem :D
Jak go naciśniesz, a minifig bedzie patrzył dokładnie w stronę tarczy, to tarcza wyskoczy. Mimo iż żadnego pocisku nie będzie widać, tak samo jak nie widać przy strzale z pistoletu.
Doprawdy intrygujące. Czekam niecierpliwie na przekaz wideo :-)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Ither pisze:Tak jak powiedziałęm na ircu, nad Krisem masz tę przewagę, że on robi sety dla siebie, a Ty dla dzieci
Obydwaj robią dla siebie. Po prostu Kris już nie jest dzieckiem. ;o)
Zestaw jest po prostu wspaniały. A moduł do nauki szermierki genialny.
Tylko z tym strzelaniem do tarczy to trochę przekombinowałeś, bo jak ludzik będzie miał pistolet skierowany do góry to i tak może trafić jeśli będzie się patrzył na tarczę.

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Tak coś czułem, że z tym wycofaniem się z drugiego etapu to podpucha :D

Cóż, zacytuję klasyka - "Konkurencja rozkłada ręce" to chyba wszystko co można powiedzieć.
Zestaw jest po prostu niesamowity.
Tak jak ten Tunel był świetny, ale malutki, tak to jest absolutnie perfekcyjne. Jakby to można było kupić to kupiłbym bez wahania.
Klap, klap, klap...

Konkurs był fajny i właśnie się skończył. Pozostaje tradycyjny wyścig po drugie miejsce :D
Z drugiej strony może to i dobrze, bo już mam taki wstręt do budowania, że pewnie sobie trzeci etap odpuszczę (albo powalczę o to drugie miejsce - wycedził przez zęby).
Jerac pisze: ...w każdym razie, budowanie castlopodobnych rzeczy jest straszne. Dawno się tak nie wymęczyłem ;>
Ty się marnujesz w tym "spejsie"! ! !
Pluń na krążowniki i czołgi i uwolnij swoją prawdziwą naturę! ! !
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 08:33 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Mówiłem (pisałem) tak dlatego że jeszcze wczoraj rano, wszystko co miałem to rozgrzebany kawałek strzelnicy, zacinający się manekin i miech + kawałek gołej ściany. I nie miałem minifigów, akcesoriów i innych takich, ale udało mi się w niedziele rano włamać na nieczynną pocztę i odzyskać paczkę :D

Dzięki. Fajnie wiedzieć że się podoba, ale mimo to uważam że dobry exclusive zawsze będzie lepszy od zwykłego zestawu - i podtrzymuję tą opinię, tym bardziej że Twój exclusive jest bardziej niż dobry.

rasch22

#10 Post autor: rasch22 »

NO i znów szczęka rozbija się o klawiaturę, takiego seta też bym chętnie kupił ;)

A no i na tą pracę czekałem, by się upewnić czy dobrze ulokuję swoje głosy ;P

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

Fani czekają na film!
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

Dodany do pierwszego posta - aczkolwiek, aparat zdechł momentalnie, a video edit się wypiął nawet bardziej niż zwykle. Jak znajdę trochę cierpliwości, to stworzę coś ładniejszego ;>

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#13 Post autor: Robson »

Jerac nie powinien budować (I sam pewnie tak myśli i nie buduje) w innych dziedzinach bo we wszystkim staje się najlepszy :)

Casle genialne Jerac :)

Ale marnuj się dalej w tym space :P
Cb1100RR

Mrutek

#14 Post autor: Mrutek »

Fajnie byłoby móc kupować takie zestawy...

rasch22

#15 Post autor: rasch22 »

Dopiero w tej chwili mogłem zobaczyć filmik


faworycie konkursu :D "JERAC'u - instrukcje pokornie PROSIMY :DD:D:D:D plis :D:D:D

ODPOWIEDZ