[MOC] TAKRAF S. EDK80/1 Żuraw Przemysłowy

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

[MOC] TAKRAF S. EDK80/1 Żuraw Przemysłowy

#1 Post autor: Robson »

EDK 80/1

Obrazek

Witam
Dziś mam do zaprezentowania Żuraw Przemysłowy kolejowy z wagonem pomocniczym.
Od 1960 roku zakłady Takraf S. M. Kirow z Lipska w NRD produkują kolejne wersje lekkiego żurawia kolejowego przeznaczonego do prac budowlanych i załadunku towarów o masie do 20t. Żuraw może się poruszać samodzielnie z prędkością 60m/min, lub być transportowany w składzie pociągu z prędkością do 100km/h. Żurawie EDK80 są dość popularne w Polsce. Można je napotkać w Polskich Liniach Kolejowych, PKP Cargo, PKP Energetyka.Do dziś w Wolsztynie przy obsłudze bunkra węglowego pracuje EDK80/2
Do transportu żurawia w składzie pociągu niezbędna jest platforma jako wagon ochronny od strony wysięgnika. Oczywiście wysokość kratownicy regulowana jest tak samo jak linka od haka :) FILMIK EDK80

GALERIA

Specjalne podziękowania dla Jeraca za wspieranie (miłym lub nie) słowem podczas budowy i za kilka części :) Kratowinica i tak ssssssie. Tak wiem.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 01:41 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Szakal
Posty: 99
Rejestracja: 2006-10-28, 05:07
Lokalizacja: Dobroszów Ol.
brickshelf: Szakal

 

#2 Post autor: Szakal »

Na pociągach i kolejowym sprzęcie za bardzo się nie znam, ale to co zrobiłeś jest fajne.
,,Ale ta degrengolada jest super.......
Przynieś te werypatory do bulgotnicy....."

Fistach

#3 Post autor: Fistach »

wreszcie cos nietypowego w dziale trains. Wagon pomocniczy calkiem fajny. Jezeli chodzi o sam zuraw to wysiegnica ma dziwne proporcje - chociaz na oryginal nie patrzylem :) oraz nie podoba mi sie to, ze w tych wszystkich konstrukcjach nie ma drzwi dla minifigow (otwieranych).

Dobrze ze dodales do tego scenke aczkolwiek angazowanie takiego sprzetu w celurpzesuniecia pnia drzewa to chyba lekka przesada:)

Awatar użytkownika
LvR
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-29, 21:56
Lokalizacja: k/Zielona Góra
brickshelf: LvR

 

#4 Post autor: LvR »

Ramię żurawia rzeczywiście mogło by być odrobinkę "chudsze" i wyższe ale nawet z tym ciekawie się prezentuje.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#5 Post autor: kle_on »

wykonanie kratownicy ciekawe, ale patrząc na oryginał to za gruba się wydaje, zaś budka operatora ma chyba odwrotne proporcje - jest wyższa niż dłuższa.
Kamyki rozrzucone przy torowisku są zbyt chaotycznie i sporadycznie, ani to nasyp, ani śmieci - z dwojga złego to lepiej tak niż goło i zielono ;)
Platforma ze sprzętem ma ładny, jak na polskie realia, syf na sobie :)

Ten system linek i bloczków działa, czy tylko ładnie wygląda?

Awatar użytkownika
LvR
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-29, 21:56
Lokalizacja: k/Zielona Góra
brickshelf: LvR

 

#6 Post autor: LvR »

kle_on pisze:Kamyki rozrzucone przy torowisku są zbyt chaotycznie i sporadycznie, ani to nasyp, ani śmieci

Mi to wygląda na kiepy i papierzaki :D
2 lata, 2 miechy i oddadzą...

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#7 Post autor: Robson »

kle_on pisze:Ten system linek i bloczków działa, czy tylko ładnie wygląda?
Działa :)
kle_on pisze:Kamyki rozrzucone przy torowisku są zbyt chaotycznie
Mi się wydawało że chyba o to chodzi ? MI np się nie podoba jak jest wszystko równo i fajnie.
Fistach pisze:Dobrze ze dodales do tego scenke aczkolwiek angazowanie takiego sprzetu w celurpzesuniecia pnia drzewa to chyba lekka przesada:)
A myślisz że czym by sprzątali przewalone drzewo na drogę ?
LvR pisze:Ramię żurawia rzeczywiście mogło by być odrobinkę "chudsze" i wyższe
Wszystko zależy od wersji żurawia. Ten który mi służył za wzór był krótki edk80/3 ma np 3 razy takie ramie. Tak jak mówie wszystko zależy od długości.
Cb1100RR

Fistach

#8 Post autor: Fistach »

A myślisz że czym by sprzątali przewalone drzewo na drogę ?
cieli na kawalki i recznie usuwali. Chyba ze by to bylo napraaawde duze drzewo.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#9 Post autor: Robson »

Duże naprawdę duże ! :D
Cb1100RR

Fistach

#10 Post autor: Fistach »

No tak ale u CIebie na mocu ono jest malutkie :D

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#11 Post autor: Backbone »

Fistach pisze: cieli na kawalki i recznie usuwali. Chyba ze by to bylo napraaawde duze drzewo.
Ta, zalezy na jakim torze leza drzewa. Czasem trzeba szybko z torow usunac,a potem mozna sobie ciąć gdzies poza torowiskiem.

A co do MOC-a, ładne a kratownica wlasnie przykula moja uwage na poczatku.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#12 Post autor: Pietruch »

Jak już weszliście na taką tematykę, to takiego pniaczka sam pług i masa pociągu zsuwa z torów. Tego rodzajów dźwigów używa się do załadunku ciężkich materiałów lub do usuwania wraków po wypadku, a nie przesuwania gałęzi.
Często również straż usuwa zwalone pnie, żeby przyspieszyć pracę kolei - łatwiejszy dojazd i lepsze narzędzia oraz większa liczba rąk do pracy. Podsumowując, ten dźwig w takiej scence po prostu się marnuje.
Pozdrawiam,
Maciej

malinblue

#13 Post autor: malinblue »

Bardzo ładne, ale... może to wina ujęcia - a folder ze zdjęciami masz prywatny - ale wydaje mi się, że żuraw jest obły i pozakrzywiany. Używałeś do tego wężyków od technica?

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#14 Post autor: Iskra »

Ładne to. Właśnie kratownica jest fajna - delikatna, dobrze dopasowana od skali. Jeśli tylko nie rozpada się przy byle dotknięciu, to jest super.

Fistach

#15 Post autor: Fistach »

Iskra pisze:Właśnie kratownica jest fajna - delikatna, dobrze dopasowana od skali
wlasnie nie jest bo ma zle proporcje:)
Pietruch pisze:Jak już weszliście na taką tematykę, to takiego pniaczka sam pług i masa pociągu zsuwa z torów.
Wlasnie dlatego zwrocilem na to uwage:)

ODPOWIEDZ