8073 Manta Warrior

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

8073 Manta Warrior

#1 Post autor: rh »

Recenzja: [Atlantis] 8073 – Manta Warrior
No to czas zacząć recenzje zestawów rodem z nowej serii Atlantis. Serii, która mi bardzo przypadła do gustu ze względu na ciekawe ludziki, pomysłowe a do tego ładne zestawy. Zdecydowany powiew świeżości, chociaż w sumie przypomina dawną Aqua Raiders (czego się obawiałem, aby po prostu nie zepsuli pomysłu). Po sam zestaw, świadom czekających mnie korków i niekończącego się powrotu do domu, wybrałem się do w miarę odległego ode mnie tesco. Aczkolwiek ... warto było :)

Obrazek

Dane techniczne
Seria: Atlantis
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 9 (10 z zapasowymi)
Liczba figurek: 1
Spis części:: Bricklink, Peeron
Cena: S@H: 11,95 PLN, 2,99 EUR (Niemcy), 2,49 GBP, 3,49 USD, Tesco: 12,99 PLN

Brickset, S@H


Opakowanie i instrukcja

A co tu można mówić o pudełku impulsa?
  • wielkość: standardowa,
  • przód: pokazany zestaw, ludzik wraz z trójzębem, to obok to mała skałka z roślinką z dna morskiego. Za to, według mnie, bardzo ciekawe jest logo serii. Te literki właściwie mi bardziej przypominają jakieś hieroglify, czy inne dziwne pismo. Do tego na nich mamy różne rysuneczki. Naprawdę ciekawie to wygląda. Oprócz tego po boku można zauważyć kolejną cechę charakterystyczną dla pudełek z serii Atlantis, czyli coś na styl kamiennych płyt (piaskowiec?) w takim samym kolorze jak logo serii. Co prawda mi się to bardziej kojarzy ze Starożytnym Egiptem, ale może taką wizję Atlantydy mają projektanci z TLG?
  • tył i boki: standardowo, masa napisów i ostrzeżeń, na jednym z boków logo, na innym kod paskowy. Nic więcej do dodania.
Obrazek Obrazek Obrazek

Instrukcja – złożona milion razy karteczka formatu około A5. Czytelna, zero problemów z odróżnianiem kolorów, co ciekawe, nie ma pokazanego procesu składania ludzika. Tył instrukcji w całości poświęconym jest innym modelom z serii.
Obrazek Obrazek


Klocki

Skromnie, ale to w końcu tylko impuls. Wszystkie znajdziemy w jednym malutkim woreczku. Po budowie zostanie nam jeden zapasowy serek.
Obrazek Obrazek Obrazek

Ale oczywiście nie zabrakło także ciekawych części:

Obrazek - Dark Bluish Gray Brick, Modified 1 x 1 with Stud on 1 Side – sztuka jedna – nowa bardzo ciekawa część wprowadzona w tym roku przez TLG. Akurat ten element to spore ułatwienie dla konstruktorów,
Obrazek - Dark Green Appendage Spikey / Bionicle Spine – sztuka jedna – ciekawy, chociaż w sumie dość popularny element,
Obrazek Pearl Gold Minifig, Weapon Trident – sztuka jedna – element, który po raz pierwszy pojawił się w serii Atlantis.

Oczywiście, oprócz dziewięciu klocków, mamy tu także kompletnie nowego ludzika. I to właśnie ludziki są dla mnie najciekawsze w tej serii. Oryginalne, intrygujące, inne...

W tym impulsie otrzymujemy Wojownika Mantę. Tors jednostronnie zadrukowany (ciekawy nadruk swoją drogą, ciężko jakkolwiek to opisać – najlepiej samemu zobaczyć). Do tego zupełnie nowa główka, w kolorze ... light bluish gray. Przyznaję, że w momencie otwarcia zestawu zdziwił mnie jej kolor. No i oczywiście intrygująca „nakładka” na główkę, ale najpierw troszkę biologii.

Obrazek
Źródło: http://www.elasmodiver.com/images/Manta ... -large.jpg

Manta (Manta birostris) – ryba chrzęstnoszkieletowa, największy przedstawiciel rodziny mantowatych. Nazywana także diabłem morskim, choć jest zupełnie niegroźna dla ludzi.

Jak ktoś chciałby poszerzyć swoją wiedzę na temat mant: http://pl.wikipedia.org/wiki/Manta_(ryba).

No ale wracając do „nakrycia” główki. Świetnie wystylizowane na mantę, mamy tu charakterystyczne płetwy, wybitnie osobliwy wyraz pyszczka, chociaż trochę przegięli z tymi kolcami na „grzbiecie”, ale jednak wygląda to efektownie. Oprócz tego mamy jeszcze bliżej niezidentyfikowane nadruki na niej.

Świetny ludzik i tyle. Naprawdę warto kupić ten impuls chociażby dla niego.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Model

Napisać cokolwiek o czymś zmontowanym z dziewięciu klocków będzie sztuką. W każdym razie otrzymujemy tu coś, co udaje nam jakąś małą skałkę z dna morskiego wraz z wyrastającym z niej, bliżej niezidentyfikowanym, zielskiem. W sumie całkiem ładne i proste, miły dodatek do ludzika. Szczególnie, że w sumie otrzymujemy dwa serki LBG.

Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowanie
Warto kupić. Ładny ludzik, taki w sam raz by sobie na monitorze postawić, a do tego parę klocków. Kto nie ma, a komu się podoba, marsz do sklepu!

Obrazek

Za
  • nowe części,
  • świetny ludzik,

Przeciw
  • nie obraziłbym się, gdyby impulsy były tańsze (ale czy można to traktować jako wadę?)
Ostatnio zmieniony 2010-01-15, 23:45 przez rh, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#2 Post autor: bartek_mi »

dodam to co napisałem w "preview" zestawów atlantis

jakość wykonania trójzębu jest słaba. element jest giętki, a włożenie go w rękę minifiga powoduje "struganie". spory minus.

natomiast "kask" ludzika rewelacja. miękkie, gumopodobne tworzywo jest miłe w dotyku.
choć osobiście wolę rekinią mordę :)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#3 Post autor: misiek »

rh pisze:Napisać cokolwiek o czymś zmontowanym z dziewięciu klocków będzie sztuką.

przypomnij sobie temat Karwika z modelem zabytkowego telefonu :D

sam zestawik ciekawy, za tą cenę kupię dla ludzika, będzie można zrobić fajny mush-up z potworkami z SP3 :) no i cześci się do KZ przydzadzą
FREE HUGS :D

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Manta warrior- po Polsku MANTACZ xD
Jak na razie najgorszy impuls jaki wyszedł pod względem bawialności.
Niby dużo ciekawych części, ale impuls jest strasznie nudny. Co? Będę rzucał kamieniem z wodorostem w mantacza? Strugał lepszą broń z trójzęba?

rh

#5 Post autor: rh »

misiek pisze:przypomnij sobie temat Karwika z modelem zabytkowego telefonu :D
Czym innym jest pisanie własnej historii, a czym innym wymyślanie, co tam twórcy z TLG mają w głowach :D

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#6 Post autor: nori »

Atlantis jakoś mi nie przypadło do gustu, mimo że lubię takie serie jak Divers czy AquaRaiders. Ten impulsik wart jest zainteresowania tylko z powodu całkiem ciekawego i intrygującego ludzika, zresztą ludzikopodobne "potwory" z tej serii prezentują się naprawdę, hm ładnie?
Niby ludziki to jeden z najdroższych elementów w zestawach Lego, a TLG ostatnio strasznie szaleje z ich nowymi rodzajami: PW, Atlantis, SP3 i jeszcze ta kolekcja. I bardzo dobrze, oby tak dalej!
Dzięki rh za recenzję, i za wstawkę o tej rybce ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Sensei

#7 Post autor: Sensei »

Atlantis również i mnie nie przypadło do gustu, może dlatego że w dzieciństwie byłem fanem kultowej serii Aquanauts Vs. Aquasharks :) Divers też jest naprawde udaną serią, a wszystkie następne podwodne światy jakoś nie wzbudziły u mnie sympatii.

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

rh, czy ten nowy klocek ze studem z boku za się złożyć z techcsowym brickiem 1x1? Wysokość otworu i studa się zgadza?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Tak sobie myślę że można było jednak zrobić coś ambitniejszego zamiast tej skałki. Choćby bardzo prosty ołtarzyk - złożony z podstawki, 2 clipów, 2 macek, bricka i jakiegoś kryształka. Też poniżej 10 klocków a miałoby jakąś funkcję ;)
Ostatnio zmieniony 2010-01-16, 20:07 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

rh

#10 Post autor: rh »

Hippotam pisze:rh, czy ten nowy klocek ze studem z boku za się złożyć z techcsowym brickiem 1x1? Wysokość otworu i studa się zgadza?
Występuje tu znany z wcześniej problem tego, że otwór technicowy jest minimalnie inaczej ułożony względem brzegów (chyba było to opisane w nielegalnych technikach).

Obrazek

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

nori pisze:Ten impulsik wart jest zainteresowania tylko z powodu całkiem ciekawego i intrygującego ludzika
... a i te kilka klocków może się przydać ;^)
Kto wie, może kiedyś kupię...

Pozdrawiam (:

Hippotam

#12 Post autor: Hippotam »

Melduję, że w moim egzemplarzu trójząb się nie struga. Ale on jest giętki! Prawie gumowy. Wiem ze dzieci + oczy = wypadek + ameryka = proces => milion odszkodowania. Ale gumowy trójząb?

Czy czekają nas gumowe miecze, halabardy kopie i dzidy? Gumowe widły? Aaaaa!!!
Ostatnio zmieniony 2010-02-24, 22:48 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#13 Post autor: Qworg »

Hippotam pisze:Czy czekają nas gumowe miecze, halabardy kopie i dzidy? Gumowe widły? Aaaaa!!!
Cała nadzieja w Amerykanach, aż któryś zwinie to gumowe cudo i wepchnie se do... nosa (dalszy rozwój wypadków według wzoru podanego powyżej ) i może Lego wróci do plastiku :)
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#14 Post autor: Ither »

Hippotam pisze:Gumowe widły?
Umarłem po tysiąckroć *.*

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#15 Post autor: Piterko »

Mamy gumowe "nakładki" na ludziki to się dziwicie, że gumowe widły? Nawet miecze z Castle, te nowe, wyginają się jak ołówki Conte. Nie ma lekko.

Inna sprawa, że ten walący po oczach złoty nadal jest kiepski i nie ma jednolitej barwy. Na co by nie był nałożony - wygląda po prostu tandetnie :/

ODPOWIEDZ