[MOC] Fort Royal

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Fort Royal

#1 Post autor: Ciamek »

Dobry wieczór.

Oto mój drugi MOC na JRC - Fort Ryal

Obrazek

Fort królewski na Karaibach

Fort z wieżą obserwacyjną, małą przystanią i żurawiem przeładunkowym, uzbrojony w działa.


Zainspirowany dziurą w ścianie zrobioną przez Evildeada:
http://www.brickshelf.com/gallery/evild ... port01.jpg
wykorzystałem na cegłę technikę walentynkową:
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... ki2009.jpg
ale starając się zrobić nieco cieńszy tynk.

Moja praca zainspirowana była również życiem i twórczością legendarnego Krisa Kelvina (Eldorado Fortress 2009)


Zapraszam na moją stronę - są podpisy pod zdjęciami.
BS - po moderacji: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=422621


Część zdjęć dla leniwych:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#2 Post autor: AndrU »

Mój klimat więc jak dla mnie bomba;) Brawo!

crises

#3 Post autor: crises »

Ach, ach jakie ładne. Aż czuć zapach morskiej bryzy i prochu strzelniczego. Szkoda, że szum fal cichutki, bo wody trochę mało. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, z których klatka z kościotrupkiem, czy małpa waląca żołnierza strzelbą po głowie to tylko kilka z nich. Biały z ciemnoczerwonym bardzo dobrze pasuje. Podoba się :-)

kris kelvin

Re: Fort Royal

#4 Post autor: kris kelvin »

Podoba mi się ta praca (Może trochę za sucho, co? Myślisz?)
Bardzo mi się podoba (Lepiej.)
Praca ma urok. (Niezłe, wyrabiasz się.)
Dziura w ścianie wygląda świetnie i z tymi panelami całkiem dobrze współgra (Teraz trochę za bardzo. Myślisz?).
Tylko ten daszek troszku dziwny.(Świetne, odrobina krytyki konkretnego elementu robi wrażenie , że obejrzałeś całą galerię co zawsze stawia Cię w dobrym świetle. Autorzy to lubią. Myślisz?)
Żuraw też fajny i prosty. (I starczy. Myślisz? Może jeszcze mu napiszę, że gość z marchewkami ma jedną brązową i mi się to nie podoba. Po co? Może to alegoria losu ludzi morza? Alegoria? Trudne słowo. Aha. Pożegnaj się.)
Idę zapalić.

Ciamek pisze: Moja praca zainspirowana była również życiem i twórczością legendarnego Krisa Kelvina (Eldorado Fortress 2009)
Matko Boska...
Trochę dziwnie się czuję. Czy żywa legenda może sobie na przykład zapalić a potem zjeść kanapkę ze smalcem?

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Qworg »

Fajny fort, w twoich pracach zawsze mi się podoba to, że są takie "zestawowe" ale jednocześnie o niebo lepsze od zestawów, to że są budowane w prosty sposób, w sposób który każdy z łatwością może naśladować a jednak niewielu to wychodzi.
No.... to chyba starczy tej wazeliny....

Powodzenia w konkursie.
kris kelvin pisze:Czy żywa legenda może sobie na przykład zapalić a potem zjeść kanapkę ze smalcem?
Żywe tak mogą robić.... te drugie niespecjalnie...
Ostatnio zmieniony 2010-02-27, 22:13 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Szakal
Posty: 99
Rejestracja: 2006-10-28, 05:07
Lokalizacja: Dobroszów Ol.
brickshelf: Szakal

 

#6 Post autor: Szakal »

Superrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
,,Ale ta degrengolada jest super.......
Przynieś te werypatory do bulgotnicy....."

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Cacuszko!
A nawet cacunie cacuszko.
Jak zobaczyłem na pierwszej stronie to od razu pomyślałem, że to twoje. Może skojarzenie z "Zatoką Hiszpanów"?
Budynek bardzo efektowny i fajne "życie" wewnątrz. Najbardziej spodobał mi się kucharz, któremu trafiła się zgniła marchew i małpa kradnąca karabin. Również "brak życia" koło przystani fajnie zrobiony.
Jedyne uwagi jakie mam to drobiazgi; skałom od strony wędkarza przydałoby się trochę zieleni - nawet kilka plate 1x1 mogłoby udawać mchy czy porosty. No i nie wiem co przepisy BHP na to, że na wieży dźwigowej nie ma żadnej balustrady.

kris kelvin,Zmień sobie podpis na "Jestem legendą".
kris kelvin pisze:Czy żywa legenda może sobie na przykład zapalić a potem zjeść kanapkę ze smalcem?
Zwykli śmiertelnicy najpierw jedzą, potem palą. Legenda może sobie pozwolić na ekscentryczną zmianę kolejności.

SimonStorm
Posty: 64
Rejestracja: 2009-12-16, 19:18
Lokalizacja: Częstochowa

#8 Post autor: SimonStorm »

Świetne, naprawdę. Uwielbiam te klimaty, aż przypomniała mi się taka gra - Port Royale (nawet czcionka podobna). Piękny, szczegółowy fort robi wrażenie, szczególnie podobają mi się skały. Pokombinowałbym natomiast z wodą, mało jej trochę. Przydałyby się też jakieś malutkie fale obmywające skały, może z serków? ;-)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#9 Post autor: Ither »

Robisz genialną wodę. W ogóle cały fort jest taki, że ma się ochotę cofnąć o jakieś 10 lat i pobawić z kumplami w piratów! Mimo, że paneli nie lubię, to Ty zawsze umiesz je dobrze wkomponować i użyć tak, żeby nie można było zarzucić pójścia na łatwiznę. Cieszę się, że wraz z Krisem dajecie Castlowcom szansę na MOC miesiąca, trzeba utrzeć Longerowi nosa, bo się chełpi! :>

No i Murzynek na swoim miejscu, słusznie. ;D

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#10 Post autor: Bartex0805 »

O kurka jakie to jest śliczne i te piękne szczegóły. Ciekawi mnie ile zużyłeś na to klocków.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

Szczegóły, szczegóły i jeszcze raz szczegóły - to zdecydowanie najmocniejszy atut tej pracy.
Dodają one smaczku całej konstrukcji, a ta prezentuje się naprawdę wybornie.
Powodzenia w konkursie!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ciamek »

crises pisze:Szkoda, że szum fal cichutki, bo wody trochę mało.
SimonStorm pisze:Pokombinowałbym natomiast z wodą, mało jej trochę.
Niestety, zapatrzony w naszą Legendę zrobiłem zbyt megalomański fort ; o)
A podstawa mogła mieć tylko 48x48. Planowałem sobie, że zrobię jedno zdjęcie z dodaną po bokach większą ilością wody. No ale jak to z planami - zapomniałem...

kris kelvin pisze:Tylko ten daszek troszku dziwny.(Świetne, odrobina krytyki konkretnego elementu robi wrażenie , że obejrzałeś całą galerię co zawsze stawia Cię w dobrym świetle. Autorzy to lubią. Myślisz?)
Cfaniaczek ; o)
Dach jest zrobiony z tego co się nań nadawało w kolorze dark red i nie było jumper plate'ami. Bo mi tu akurat taki dach jak nad wejściem nie przypasował - sam nie wiem dlaczego.

kris kelvin pisze:gość z marchewkami ma jedną brązową i mi się to nie podoba
"Życie jest jak skrzynka marchewki - nigdy nie wiesz co Ci się trafi."
zgrredek pisze:Może skojarzenie z "Zatoką Hiszpanów"?
Nie ma co ukrywać, że wieża jest bardzo podobna a i reszta klocków była w sporej części w tamtej pracy również wykorzystana. Wynika z tego taka sama kolorystyka budynków, nie licząc dziur w ścianach (nowość).
zgrredek pisze:Jedyne uwagi jakie mam to drobiazgi; skałom od strony wędkarza przydałoby się trochę zieleni - nawet kilka plate 1x1 mogłoby udawać mchy czy porosty.
Myślałem o tym, ale stwierdziłem, że jak tam fale obmywają te skały, to nie trzeba im zielska. Ale moja opinia była bardzo subiektywna, zwłaszcza że już nie miałem nic zielonego : o)
Ither pisze:No i Murzynek na swoim miejscu, słusznie. ;D
Hmm, a jakie to miejsce? Ten akurat przywiosłował z kufrem i teraz go przeładowują.
Bartex0805 pisze:Ciekawi mnie ile zużyłeś na to klocków.
Nie wiem... Ale np. wszystkie skosy DBG i białe bricki (które się jeszcze do czegoś nadają) jakie mi zostały.

Aha, dodam jeszcze że na skałę użyłem praktycznie tylko i wyłącznie klocków DBG. Bo niektórzy twierdzą, że stary dk grey przy nowym wygląda jak brudny ; o)


Dziękuję za komentarze : o)
Zdrufko, Ciamek

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#13 Post autor: Ither »

Jakie to miejsce?
Jakby to ująć... no pracuje solidnie :)

ODPOWIEDZ