7197 Venice Canal Chase

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

7197 Venice Canal Chase

#1 Post autor: Ither »

Obrazek

TECHNICZNIE

Liczba klocków: 420 + zapasowe (BL spis) (peeron spis)
Rok premiery: 2009
Seria: Indiana Jones: Classic
Przedział cenowy:
Allegro: 150-170 zł
Sklepy: ok. 180+ zł
S@H: jedyne 219,95zł 
BL: od 35,00$ do 90,00$ (średnio ok 50$)

Słowem Wstępu

Miałem kupić Atlantis: Spotkanie z Kałamarnicą, ale mi sprzed nosa zebrano. Mając jednak silne postanowienie wyposażenia się w jakiś fajny komplet, porozglądałem się po sklepie i zostałem zauroczony przez ten zestaw. Oczywiście kupiłem go aby jakoś usprawiedliwić przed sobą to, czemu się nie uczę na egzamin. Nori - dziękuję za pożyczenie kilku zdjęć.

Pudełko i instrukcja

Pudełko jest bardzo konkretne. Zarówno pod względem rozmiarów jak i wytrzymałości materiału. Zrobione z grubego kartonu, zwyczajowo już pełne wolnej przestrzeni, bo 420 klocków nie jest w stanie sensownie zająć miejsca wewnątrz, telepiąc się przy każdym kroku.
Bardzo ładne zdjęcia z obu stron, scenki dynamiczne, dobrze wkomponowane w rozmiary pudła. Logo w lewym górnym rogu rzuca się w oczy bardzo mocno. Nie powiem - dzięki całej tej otoczce był to pierwszy zestaw na jaki zwróciłem uwagę w sklepie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Instrukcja spinana, format A4. Jest czytelna, aż nadto, ale do tego też zaczynamy przywykać. Bardzo ładny design stron, wyglądają na stary pergamin. Okładkę mamy ustawioną poziomo, ale wnętrze już odczytujemy pionowo.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Zawartością pudła są 3 spore worki foliowe z częściami (ponumerowane) oraz instrukcja.
Obrazek

Zanim zaczniemy budować cz. I - ciekawe elementy

Zestaw jest bogaty w części nietypowe (wręcz, jak włosy Elsy, unikalne), praktyczne, piękne i pożądane. Jest ich wręcz natłok, ale bardzo przyjemny natłok. Gdybym miał wklejać linki do wszystkich ciekawych klocków, lista byłaby za długa, oto więc moje osobiste top5:

Obrazek Reddish Brown Slope, Curved 6 x 1 Inverted sztuk 4

Obrazek Reddish Brown Cockpit 10 x 6 x 2 Curved
sztuk 2

Obrazek Light Bluish Gray Rat sztuk 1

Obrazek Dark Tan Tile 1 x 2 with Groove sztuk !15!

Obrazek Black Minifig, Weapon Gun, Pistol Automatic Long Barrel and Round Magazine sztuk 1

Zanim zaczniemy budować cz. II - film

Bardzo ważne abyśmy, zanim w pełni docenimy lub zrugamy ten zestaw, przypomnieli sobie, jak to było na filmie :) Niestety oryginalny dźwięk musiał zostać wycięty.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=452DJlc-tWE[/youtube]


Minifigi

Jedyne pasujące znane mi słowo to incredible. Koniecznie wypowiedziane z bezczelnie dobrym, angielskim akcentem. Absolutnie nie znoszę "świńskich" ludków, ale tutaj jest zupełnie inaczej. Torsy, czapeczki, fryzury i wyposażenie dla minifigów są absolutnie bezbłędne. Ponadto bardzo dobrze oddają postacie z filmu. Szary garnitur Indiany, jasna koszula i włosy (!!!) Elsy, nadrukowane różyczki i czapeczki Turków - wszystko jest na swoim miejscu. Wszystko to sprawia, że nawet różowe lica nie przeszkadzają. Zadowala bardzo dobra jakość figurek, ciasno dopasowane szyje do główek, torsy do nóżek. Póki co, nic się nie ściera, wszystko jest ok. Dość słów! Podziwiajcie! Uwaga na Elsę - jest zabójczo piękna!

Obrazek Obrazek
od lewej: Indiana Jones, Elsa Schneider, Kazim, Grail Guardian

Budowa - Etap I - Most

Zaczyna się skromnie:
Obrazek

Składamy tutaj dwa moduły - ściek i pomost, oba z jakimiś ficzersami. Most można 'odstrzelić', a kanał ma podnoszoną pokrywę i dość miejsca w środku, aby schować tam figurkę. Całość w szarej tonacji, bardzo ładnie przyozdobiona brązem i beżowo-czarną barierką. Do tego dokładamy dwa słupki, które widać na filmie. Nie widziałem tam natomiast i nie przypominam sobie z oryginału, żadnego mostu ;> Twórców poniosła fantazja, ale nic to, bo całość prezentuje się bardzo ładnie. Oto, jak kolejno powstawał most, wraz z pokazanymi niespodziankami:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Budowa - Etap II - Motorówka #1

Łódka jest bardzo dobrze odwzorowana. Lego zawsze charakteryzowała pewna umowność w konstrukcjach. Jest to mój pierwszy zestaw z serii licencjonowanych i jestem zaskoczony tym, jak bardzo realistyczne jest tutaj budowanie. Bardzo ładna i zgrabna, z podczepionymi platami (boat stud, czy tak?) daje spore możliwości zabawy - czy to na podłodze, czy na dywanie :) Po naciśnięciu wystającej wypustki bardzo gwałtowanie odpada tylna część łódki. Co więcej - ten model jest bogaty w tilesy i jumpery w kolorze dktan! A to, że to tak ujmę, nie są przelewki. Jest jednak pewna poważna wada - dwie figurki nie będą w stanie usiąść obok siebie. Krzesełka są zdecydowanie za blisko.
Jako ciekawostkę dodam, że współlokator planował już zniszczenie mi tego zestawu bo w przypływie dobrego nastroju strzeliłem do niego kilkukrotnie z tej machiny. W bonusie do zdjęć - moja dłoń.

Obrazek Obrazek Obrazek

Budowa - Etap III - Motorówka II

Bardzo spektakularna, wybuchowa wręcz. Podobnie jak poprzednik - bardzo ciekawa kolorystycznie (tan), bardzo dobrze odwzorowana i bawialna, z tą samą wadą. Jednak jej umiejętność do sprawiania frajdy polega na czymś innym niż w #1. Tutaj wybucha silnik. Po naciśnięciu umieszczonej na tyle płytki 2x6 uruchamia się mechanizm dźwigni, który wyrzuca w górę pokrywę łódki wraz z zamieszczoną w środku imitacją (dość nędzną) silnika. Dźwignię trzeba wcisnąć dość mocno, więc całość procesu przebiega... bardzo gwałtownie, rozrzucając elementy na wiele losowych stron.

Obrazek Obrazek Obrazek

Budowa - Etap IV - wykończenie

Wstawiamy figurki, umieszczamy łódki i kijki w odpowiednim dla siebie miejscu i oto jest, w całej okazałości Pościg w Wenecji nr seryjny 7197

Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowanie

Jest to, jak wspominałem, mój pierwszy licencjonowany zestaw, na który postanowiłem się wykosztować. Uważam, że jest bezapelacyjnie wart ceny jaką przyszło za niego zapłacić (ok. 150zł), mimo że była generalnie dość wysoka. Model jest pełen świetnych części, bardzo bawialny, pełen pomysłów, które można twórczo rozwinąć (np. studzienka ściekowa). Serdecznie polecam. Rzućmy jednak jeszcze okiem na zestawienie plusów i minusów:

PLUSY:
+ zestaw zawiera całkiem sporo (420, pozwolę sobie przypomnieć) części
+ wiele unikatowych (np. włosy Elsy) i praktycznych (np. tile dktan) klocków
+ genialne minifigi
+ dużo sprzętu dla minifigów (coś dla każdej figurki, bo zapasowy rewolwer można dać Elsie)
+ zgrabne modele łódek
+ wysoki poziom bawialności
+ budowanie nie nudzi się, jest podzielone na 3 odmienne etapy
+ dobrze zrobiona instrukcja i pudło, skutecznie chroniące klocki przed zniszczeniem

MINUSY:

- mimo wszystko cena od 150 do 220zł za jeden zestaw, zawierający mniej niż 450 części to dużo
- w łódkach nie można posadzić koło siebie minifigów

OCENA CENA/JAKOŚĆ: 4+/6
OCENA CAŁOŚCIOWA: 6/6 C'est Magnifique!

dzięki za lekturę i pozdrawiam,
Tomek

Trzy Edyty mówią: błędy poprawione, dodano listę minifigów
Ostatnio zmieniony 2010-03-03, 07:53 przez Ither, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
biniu
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-29, 03:40
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: biniu

 

#2 Post autor: biniu »

Zestaw bardzo ok, modele ładne, minifigi przepiękne (zwłaszcza Ci dwaj ciemniejsi by mi się przydali:)), jednak cena jak wspomniałeś jest za wysoka jak za taką ilość klocków.

Co do samej recenzji, miło się czyta, aż nabrałem ochoty na ten zestaw, tylko za co? A i jeszcze jedno pytanie, czy Ty zaopatrywałeś się w niego w Poznaniu? bo jeśli tak to chętnie bym się dowiedział gdzie;]
Ubi concordia ibi victoria

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#3 Post autor: AndrU »

biniu pisze:
Co do samej recenzji, miło się czyta, aż nabrałem ochoty na ten zestaw, tylko za co?
Dokładnie mam takie samo odczucie...

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#4 Post autor: vedder »

Zestaw ma bardzo ładne figurki i unikatowe nakrycia głowy Karima i jego kolegi plus włosy Elsy, reszta niestety akurat mnie nie interesuje. Zastanawiałem się nad tym zestawem ale raczej sobie odpuszczę w tym roku jest masa innych ciekawych pozycji wartych zakupu.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#5 Post autor: Ither »

biniu, Andru: Macie takie odczucia, bo starałem się zachęcić do kupna :D

vedder: jakby udało Ci się gdzieś dostać za ok 150zł to nie ma co żałować grosza, bo warto :)

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#6 Post autor: vedder »

Ither pisze: vedder: jakby udało Ci się gdzieś dostać za ok 150zł to nie ma co żałować grosza, bo warto :)
Za 150 być może tak. Ale zamierzam kupić Grand Emporium, Całą nową serię Kingdoms, Prince of Persia i chyba też pociąg towarowy. A jesienią też kilka niezłych zestawów będzie.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#7 Post autor: Ither »

Jak chcesz za 150 to mogę Ci kupić u siebie w Poznaniu i przywieźć do Wawy czy coś w tym stylu ;> w Kołobrzegu też od czasu do czasu bywam z racji pracy w całej Polsce Pólnocnej i zachodniej.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#8 Post autor: nori »

Zestaw w moim prywatnym rankingu serii Indiany Jonesa stoi na bardzo wysokiej pozycji, mimo że na pierwszy rzut oka nie prezentuje się jakoś okazale (moje zboczenie, wolę zestawy z podstawką a nie takie modułowe) to jednak po zbudowaniu po prostu zachwyca. I to zarówno pod względem wyglądu - jak wspomniałeś Ither - modele są naprawdę ładne, jak i pod względem bawialności. Wydawałoby się, że patent z "odstrzeliwaniem" elementów jest trochę dziwny, jednak sprawdza się wprost idealnie, i jakby nie było idealnie wpasowuje się w wydarzenia które można zaobserwować w filmie. Szkoda jedynie że mostek ze studzienka są nieco ubogie, aż się prosi by dorzucić stoliki restauracyjne widoczne w filmie, ale to jednak motorówki są gwiazdą tego zestawu.
Dzięki Ither za recenzję, czyta się to z prawdziwą przyjemnością. I oby to nie było Twoje ostatnie spotkanie z Indianą ;) Podpowiem: w 7198 Fighter Plane Attack odpadają w podobny sposób skrzydła ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ