[MOC] Orkowa kohorta 3D

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MOC] Orkowa kohorta 3D

#1 Post autor: Qworg »

Obrazek

Pozazdrościłem Noriemiu zabawy w 3D....
Ostatnio zmieniony 2010-03-10, 21:55 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#2 Post autor: AndrU »

Czy ja wiem czy to takie fajnie...mam na mysli ten efekt 3d

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Jak w Asteriksie ; o)
3D nie oceniam, bo nie mam czym : o(
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Ciamek pisze:3D nie oceniam, bo nie mam czym
Właśnie: daj zdjęcie bez zeza!
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Qworg »

AndrU pisze:Czy ja wiem czy to takie fajnie..
Dla mnie tak.
Ciamek pisze:Jak w Asteriksie ; o)
Tylko legion zielony.
glaz_pimpur pisze:Właśnie: daj zdjęcie bez zeza!
Praca powstała tylko i wyłącznie dla "zeza" i tylko w tej postaci będę ją prezentował.
Ostatnio zmieniony 2010-03-11, 18:00 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#6 Post autor: Backbone »

Qworg pisze:Praca powstała tylko i wyłącznie dla "zeza" i tylko w tej postaci będę ją prezentował.
Qworg z calym szacunkiem, ale troche przegiecie. Nie kazdy ma okulary 3d w domu wiec przydalaby sie jednak fotka bez tego bo nic nie widac bez okularow.

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#7 Post autor: Lipek79 »

Korzystając z okularów 3D potwierdzam że efekt trójwymiarowości jest i to całkiem udany. Jak to można samemu zrobić? (Wiem że gdzieś na forum było pisane o tym ale umknęło mi to :( )

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Backbone pisze:Qworg z calym szacunkiem, ale troche przegiecie. Nie kazdy ma okulary 3d w domu wiec przydalaby sie jednak fotka bez tego bo nic nie widac bez okularow.
Chyba ten brak 3D wam szkodzi :D
Co tu jest do oglądania? Kilkanaście tarcz orków? Qworg ma rację, bez zeza to nie przyciągałoby uwagi ;)

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9 Post autor: Qworg »

Backbone pisze:Qworg z calym szacunkiem, ale troche przegiecie. Nie kazdy ma okulary 3d w domu wiec przydalaby sie jednak fotka bez tego bo nic nie widac bez okularow.
Okulary 3D to wydatek rzędu 1 zł ( ja za swoje dałem 1,5 bo z lenistwa wybrałem bliższy sklep.....) Nie widzę w tym żadnego przegięcia. Za chwilę ktoś napisze, że na swoim monitorze nie może oglądać całości bo dałem za wysoka rozdzielczość.
Od razu mówię że nie biore udziału w produkcji/dystrybucji okularów 3D ani nie czerpię z takich transakcji zysków :P.
Lipek79 pisze:Wiem że gdzieś na forum było pisane o tym ale umknęło mi to :(
Nori wszystko ładnie opisał.
nori pisze:1) Zdjęcie
A właściwie dwa. Ustawiamy scenkę, aparat koniecznie na statywie i pstryk - robimy pierwsze zdjęcie.
Teraz dokładnie w poziomie i tylko w nim przesuwamy aparat o około 6.5 cm. Bez odwracania!
Przynajmniej tak powinno być w teorii, i taka metoda sprawdza się w robieniu zdjęcia większym obiektom, natomiast z małą scenką są problemy. Po pierwsze obiekt wychodzi poza kadr, można kombinować, odpowiednio manewrować aparatem, stosować dodatkowe obiekty by określić ostrość itp... Ale u mnie takie kombinacje się nie sprawdziły, okazało się natomiast, że przesunięcie aparatu o nie więcej niż te 6 cm (eksperymentować z 3-6cm) i delikatnie jego odwrócenie (by scenka była w centrum kadru - jak najdokładniej w porównaniu z pierwszym zdjęciem) daje zadowalający efekt.
Pstryk, mamy drugie zdjęcie.
Zdjęcia powinny być prawie identyczne, o dziwo im mniejsze różnice tym efekt jest lepszy, robienie 3D na siłę wygląda bardzo sztucznie... Warto poeksperymentować, np.: pierwsze zdjęcie traktować jako bazowe, a następnie zrobić szereg dodatkowych z różnymi ustawieniami aparatu.

2) Anaglif
Dwa zdjęcia należy połączyć w jedno. Ja użyłem darmowego StereoPhoto Maker. Korzystałem z instrukcji "krok po kroku" zamieszczonej na wyobraź sobie. W sumie należy trochę popróbować różnych ustawień itp, czasami efekty mogą zaskoczyć ;)
Program jest prosty w obsłudze, cieszy się dobrą opinią, jednak możliwe że są od niego lepsze!

3) Oglądanie
Okulary na nos i obraz wychodzi z obrazu. Wszystko dzięki kolorowym szkiełkom i oszukaniu naszego mózgu...

Więcej o teorii i sporo ciekawych przykładów: http://www.ketrzyn.mm.pl/...e/Anaglify.html
Ja od siebie dodam że nie korzystałem z instrukcji "Krok po kroku"( Naparzałem w myszkę i w ikonki aż się pojawiło 3D.... Wiec na pewno jest to proste.) A tak na poważnie, trzeba się troszkę do zrobienia zdjęć przyłożyć i wykazać odrobiną cierpliwość przy wyżej wymienionym programie i sukces gwarantowany. Bardzo przydatna opcja zmiany kolejności zdjęć.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#10 Post autor: kenobi8 »

Dobry pomysł, zazdroszczę Ci tych tarcz orkowych. Zmobilizowaliście mnie do poszukania w pokoju własnych okularów 3D. Teraz już jestem gotowy na wysyp MOCy tego typu :)

ODPOWIEDZ