[MOC] Segmentation Fault

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toffik
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-16, 21:36
Lokalizacja: Wrocław / Głogów
brickshelf: Toffik

 

[MOC] Segmentation Fault

#1 Post autor: Toffik »

Witam

Robot składa się z 3 modułów, 2 "nożnych" i jednego środkowego, zawierającego batboxa i wieżę IR, spinającego pozostałe razem. Każdy z modułów "nożnych" to 2 pary nóg, które napędza jeden silnik XL i których ruch jest przesunięty w fazie o 180 stopni. Są one sterowane niezależnie, co pozwala na jako-takie manewrowanie robotem.

Zawiodłem się, licząc na nieco więcej gracji w ruchach robota. Ten niedobór jest spowodowany jego nadwagą, która to znowu wzięła się z ogólnego zamysłu zbudowania robota silnego i o sztywnej konstrukcji. Cieszę się jednak, że w ogóle chodzi :).

Pomysł na niego pojawił sie jakieś półtora roku temu po zobaczeniu animacji mechanizmu na stronie mechanisms101 i przez ten czas ewoluował do obecnej postaci.

Galeria

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vRMl23yJOxo[/youtube]
"Music never gets old. Just a little... dusty."

"Twój post został usunięty.
Powód: Niski poziom intelektualny postu."

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Szacunek. Naprawdę. Przyglądałem się kiedyś jak wygląda geometria nóg tych wynalazków Jansena i domyślam się jak trudno oddać ją przy użyciu klocków. Swoją drogą bardzo mi się podobają ślady jakie toto zostawia na śniegu. Mógłbyś narobić ich trochę i założyć się z jakimś np. leśniczym że nigdy w życiu nie odgadnie co je zostawiło :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2780
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Fajne toto : o)
(i tyle mądrego mogę powiedzieć)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#4 Post autor: Pietruch »

Przepiękne paskudztwo. :D Fajnie chodzi i skręca. Może i ma nadwagę, ale jak na grubaska radzi sobie bardzo dobrze. :)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Toffik
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-16, 21:36
Lokalizacja: Wrocław / Głogów
brickshelf: Toffik

 

#5 Post autor: Toffik »

Dzięki za komentarze :). Samo odtworzenie geometrii nie nastręcza jakichś specjalnych trudności. A całość pewnie poruszałaby się płynniej, gdyby po obu stronach były przynajmniej 3, a nie 2 pary nóg (przesunięte fazowo co 120 stopni).

I jak to pewnie zawsze jest, ten moc jako mój pierwszy poważniejszy wiele mnie nauczył. Na pewno tego, że prezentacja jest najnudniejszym z etapów ;).
"Music never gets old. Just a little... dusty."

"Twój post został usunięty.
Powód: Niski poziom intelektualny postu."

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#6 Post autor: AndrU »

no za ładne to to nie jest ale jeśli chodzi o chód to rewelacja.
Wielkie brawa dla Ciebie.

ODPOWIEDZ