Atlantis w poszukiwaniu zaginionego miasta I

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#16 Post autor: Filozof »

Ither pisze:
Filozof pisze: Ale Ctulu sobie kupie :D
Cthulhu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

INNOWIERCZE !
Mój błąd pochodzi z tytułu piosenki Metalliki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/The_Call_of_Ktulu
Ale już dobrze, Cthulhu!
Ostatnio zmieniony 2010-02-27, 13:05 przez Filozof, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#17 Post autor: Hippotam »

Filozof pisze:Metallicy:
Metalliki, na wielkiego Cthulhu!

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#18 Post autor: lugomina »

Buuu a w dunskich kioskach nie ma tej gazetki (nie ma tez za bardzo kioskow co prawda;) - moze sprobuje popytac w sklepach z zabawkami.

O wiele bardziej mi sie usmiecha kupowanie tych pojedynczych wypasionych figurek - zwlaszcza Cthulhu - zamiast sie wypruwac na wielkie zestawy :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#19 Post autor: Miszel »

A może mi ktoś powiedzieć co to za rodzaj pisma?? Tygodnik, dwutygodnik, miesięcznik?? Napisali coś o tym na okładce? Chciałbym kupić drugi numer dla figurki tylko nie wiem, kiedy należy go w kioskach szukać. Może ktoś podać przybliżoną datę pojawienia się numeru 2 w kioskach?
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#20 Post autor: glaz_pimpur »

Miszel pisze:co to za rodzaj pisma?? Tygodnik, dwutygodnik, miesięcznik??
Periodyk. Zdaje się, że będą tylko 2 numery. Na ostatniej stronie okładki pierwszego jest reklama drugiego, a na drugim na odwrót:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#21 Post autor: nori »

Po długich poszukiwaniach wreszcie udało się upolować mi ten numer, zresztą od razu z drugą częścią (Kolporter). Do ludzika nie byłem przekonany, ale teraz potwierdzam to co napisała Kasia - jest po prostu uroczy!
Natomiast sama gazetka jest warta choćby przejrzenia, opisy pojazdów ekipy poszukiwaczy, uzupełnione są o sporo ciekawostek z życia mórz i oceanów. Co ciekawe, o ile w pierwszym numerze skupiono się bardziej na pojazdach, to w drugim mamy przedstawione bestie - strażników nieodkrytych obszarów.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Vojtek
Posty: 11
Rejestracja: 2008-04-03, 13:40
Lokalizacja: Świdnica
brickshelf: Vojtek

 

#22 Post autor: Vojtek »

Mam pytanie do tych, którzy już kupili i mają też zestawy.

Czy figurki z tych gazetek są takie same jak z zestawów?

Parys
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-09, 15:24
Lokalizacja: Ostrów

#23 Post autor: Parys »

Przed chwilą stałem się posiadaczem drugiego numeru tego periodyku. Figurka jest prześliczna! Radość jest tym większa, że nie trzeba wydawać sporej ilości pieniędzy na zestaw z "Wojownikiem Kałamarzcem". Tutaj mamy go w cenie 9,90 zł.
Postać jest taka sama co w zestawach regularnych, o czym może świadczyć nadrukowana szyjka minifiga.
Ostatnio zmieniony 2010-03-15, 10:17 przez Parys, łącznie zmieniany 1 raz.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#24 Post autor: Miszel »

Figurki w periodyku są regularne z zestawów. Mam akurat dla porównania komplet magnetów z serii Atlantis. Porównując "Panów rekinów" mogę napisać, że oprócz wielokrotnie opisywanych cech jak kierunek napisu LEGO na nóżkach, brak nadruku na szyi i prostokątów pod rączkami; obie figurki różnią się odcieniem nadruku, zależnym pewnie od grubości warstwy farby albo od różnej zawartości barwników. W każdym razie farba na magnecie wygląda na bardziej pożułkłą w stosunku do figurki z gazety. Minifig z gazety ma odcień nadruku wpadający w lekki niebieski. Za to z nowości jakie zaobserwowałem to dłonie magnetu mają na przegubie za dłonią odlane wypukłe cyferki. prawa dłoń po jednej stronie ma cyfrę 2 a po drugiej 3, zaś lewa cyfrę 2 i 5.
Odnośnie samego plastiku to nie zauważam w obu przypadkach różnic. Jednak samo wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Figurka z megnetów na lewej ręce i dłoni ma ślad jakby została czymś przyduszona lub przypalona jakimś gorącym metalowym elementem, mimo że jest nowa i nie używana. Co do trójzębów To ten od magneta jest sztywniejszy, ale za to się obiera w przeciwieństwie do tego z periodyku.
Ostatnio zmieniony 2010-03-15, 22:02 przez Miszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

pfolti
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-19, 22:00
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: pfolti

 

#25 Post autor: pfolti »

Może mi ktoś z Poznania powiedzieć gdzie mogę dostać tę gazetkę ?? Chodzę i chodzę i nigdzie nie mogę zastać... :(

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#26 Post autor: Ither »

pfolti pisze:Może mi ktoś z Poznania powiedzieć gdzie mogę dostać tę gazetkę ?? Chodzę i chodzę i nigdzie nie mogę zastać... :(
mam to samo. :/

Vojtek
Posty: 11
Rejestracja: 2008-04-03, 13:40
Lokalizacja: Świdnica
brickshelf: Vojtek

 

#27 Post autor: Vojtek »

Jak chcecie to już są na Allegro :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#28 Post autor: Ciamek »

Ja zamówiłem w Empiku - to nic nie kosztuje.
Zdrufko, Ciamek

Vojtek
Posty: 11
Rejestracja: 2008-04-03, 13:40
Lokalizacja: Świdnica
brickshelf: Vojtek

 

#29 Post autor: Vojtek »

A po ile to mają w Empiku?

Bo w Merlinie teraz po 9,90 ( zdążyłem kupić jak mieli po 8,90) :).

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#30 Post autor: Miszel »

Tak tylko w Merlinie do tych 8,90zł dolicz jeszcze chyba z 14zł za przesyłkę o ile dobrze pamiętam. To za tą kasę można kupić oba numery i jeszcze zostanie na piwo :P Polecam zwiedzić Kolportery. Ja w piątek w takowym dorwałem oba numery jednocześnie.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

ODPOWIEDZ