6077 Forestmen's River Fortress

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

6077 Forestmen's River Fortress

#1 Post autor: tomey »

Obrazek

6077 - Forestmen's River Fortress

Dane techniczne:
Seria: Forestmen/Castle
Rok produkcji: 1989
Liczba klocków: 348
Liczba figurek: 6
Pudełko: ogromne klasyczne
Ceny: od 150 do 250 allegro

Instrukcja:
Prosta i czytelna :)

Figurki:
Obrazek

Dostajemy 6 wspaniałych klasycznych figurek z serii castle. Pięciu forestmenów i rycerza. U forestmenów mamy dwóch strzelców, dwóch wojaków i osobę obsługującą tratwę. Każdy ma też czapeczkę ala Robin Hood z piórkiem. Mamy także jednego więźnia:)

Zestaw:

Obrazek

Obrazek

Po założeniu 348 kloców otrzymujemy piękny zestaw. Forteca na wyspie jest największym zestawem z tej serii i muszę powiedzieć, że prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. Tak klasycznie. Zamek jak i wszystkie inne budowle z tej serii utrzymany jest w leśnym klimacie w tym przypadku jest to forteca budowa w drzewo ?

Obrazek

Przed zamkiem znajduję się małe drzewo na którym umieszczono tarczę strzelecką, gdzie leśni ludzie mogą w spokoju trenować swoje łucznicze umiejętności.


Obrazek

Widok z boku. Bardzo schludnie się prezentuje. Przed fortecą widać mały portyk i most zwodzony.

Obrazek

Tył jest bardzo pusty, zbudowany z czterech szarych paneli.

Obrazek

Jeśli tył tył pusty spójrzcie do wewnątrz... Wyjątkowo pusto i biednie. Szkoda, że nie pokuszono się o choćby jakieś beczki czy skrzynie. Niestety nie masz też poziomu piętra, ewidentny brak podłogi. Z tego miejsca też widać więzienie zrobione niestety po macoszemu. Kilka prostych prętów, ot i więzienie.

Obrazek

Dostępu do fortecy broni most zawodzony (?). Niestety można go podnieść tylko kawałek i nie ma przy nim żadnej linki. Natomiast samego wejścia broni już opuszczana zasuwa, którą można kontrolować za pomocą mechanizmu umieszczonego na tarasie.

Obrazek

Widok z góry.

Obrazek

Otrzymujemy także małą tratwę i bardzo prostej konstrukcji.

Podsumowanie:

Forteca to bardzo ciekawa konstrukcja. Co ciekawe, jest zabudowana z każdej strony, nie ma żadnych dziur w ścianach itp. Szarno-czarna konstrukcja z roślinnością świetnie się komponuje i czuć od tego wyraźny powiew classics castle. Zestaw ten warto mieć, zawiera same przydatne części dla castlówców, oraz już coraz droższe i trudniejsze do zdobycia ludziki. Pomimo pewnych mankamentów, zestaw zapewni naprawdę udaną zabawę, a przecież zawsze można go nieco przebudować i "uwspółcześnić" :)

Za:
-klasyczna konstrukcja
-sporo zieleni
-ludziki !
-przydatne elementy m.in tarcza łucznicza, łuki konstrukcyjne, skosy
-w zasadzie same przydatne elementy

Przeciw:
-puste wnętrze
-kiepska konstrukcja mostu
-źle zorganizowane więzienie
Ostatnio zmieniony 2010-03-17, 07:00 przez tomey, łącznie zmieniany 2 razy.
37236809 nowe gadu:)

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#2 Post autor: Miszel »

Piękny zestaw. Pamiętam jak kolega taki posiadał, bo mu ojciec z Holandii przywiózł, to była zazdrość i chęć posiadania :) Dobra recenzja, sporo zdjęć. Ale szczerze powiedziawszy kiedyś wydawał się ten zestaw bogatszy w detale i różne elementy. Patrząc na niektóre zdjęcia zrobił się jakiś taki stosunkowo prosty :)
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

Miszel, w końcu to zestaw z 1989 roku. Nie zapominajmy o wielkiej ewolucji lego jaka zaszła podczas tych nastu lat, a która ostatnio pędzi jak szalona dając nam coraz to nowe i lepsze rozwiązania konstrukcyjne. Kto kiedyś myślał o budowaniu ścian z bricków zamiast paneli czy kafelkowaniu?
37236809 nowe gadu:)

kris kelvin

#4 Post autor: kris kelvin »

Jeden z moich ulubionych zestawów i nawet miałem okazję go ostatnio składać. Dla mnie nadal bardzo fajny, a Julek się nim świetnie bawił.
Oczywiście po latach większość zestawów słusznie wydaje się trochę słaba, ale nadal niektóre mają swoją magię.

Jedna rzecz natomiast kiedyś była 100 razy lepsza niż obecnie. PUDEŁKA.
To były istne cacka. Jak przypomnę sobie te grube tektury na wierzchu. Szufladki w środku, wytłoczki, "okienka" z plastiku...
Ja oczywiście rozumiem, że zaraz Zumbi się może zjawić i podać mi 200 przyczyn dlaczego teraz jest tak a nie inaczej i ja to świetnie rozumiem, ale żal i sentyment pozostał.

Naprawdę wiele bym dał za jakąś serię "vintage castle" z takimi fajnymi zestawami jak kiedyś. Jakoś przerobione takie klasyczne zestawy jak ten z 2 razy większą ilością klocków i w starym "wypasionym" pudełku.
Sporo bym za taki zestaw zapłacił.
Zróbcie coś takiego Misterzumbi.
Ostatnio zmieniony 2010-03-16, 23:04 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#5 Post autor: Miszel »

Ja nie twierdzę że jest brzydki. Sam również po 1000 kroć wolę zestawy z lat 80-90 XXw. Wtedy to się działo. A pudła fakt były piękne, o niebo solidniejsze i zwiększały chęć posiadania klocków przez dzieciaka, który miał okazję przez okienko do środka kartonu zajrzeć. Swoją drogą nie wiem, czy LEGO nie wyszłoby z takimi pudłami na plus, bo zestawy pewnie lepiej by się sprzedawały. Jakość przełożyłaby się więc na ilość kasy. kris kelvin, narobił mi takiej ochoty, że chyba wyciągnę z szafy swoją Black See Barracudę z kompletem wytłoczek, pudełek i kartoników dystansowych w środku żeby tylko oko nacieszyć :)
Ostatnio zmieniony 2010-03-17, 00:02 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#6 Post autor: tomey »

Ten zapewne też miał piękne pudełko z klapką i zaprezentowanymi minifigami. Co ciekawe z tego zestawu można stworzyć bardzo ciekawe modele alternatywne tj. strażnice na jeziorze i most kamiennyl

Obrazek

Stare pudełka miały swój klimat. Zwłaszcza te z castle ( żółta kolorystyka ) oraz pirates.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

To był mój ulubiony zestaw. Chyba z powodu dużej ilości zamkowych klocków i fajnych ludzików.
Kupiłem starszemu synowi na jakąś gwiazdkę chyba. Niestety zestaw był bardzo "bawialny" i ludziki, które dotrwały do dziś są dość wyświechtane.

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#8 Post autor: AndrU »

tomey,
Nabyłeś ten zestaw jako MISB?

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#9 Post autor: tomey »

AndrU, nie. Nabyłem go na allego bez pudełkai instrukcji, ale w stanie niemalże idealnym :)
37236809 nowe gadu:)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#10 Post autor: Ither »

Z plusów to na pewno fakt, że czyta się to szybko i dobrze. Rzuca się to jednak na to, że jest lakonicznie, brakuje jakieś relacji z budowy i historii nabycia. Wyszło lekko sucho, tak rzeczowo, że aż przerażające to jest. ;) Co nie zmienia faktu, że jednak pamiętam doskonale o czym czytałem, bo nie było zbędnego słowotoku.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

Bardzo dobre zdjęcia, jednakże opis zestawu pozostawia trochę do życzenia, zresztą chyba najlepiej określił to Ither:
Ither pisze:jest lakonicznie
Ither pisze:lekko sucho, tak rzeczowo
Co do zestawu, to niewątpliwie mamy tu już do czynienia z czystym klasykiem.
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników serii, bezsprzecznie przywodzi na myśl wspomnienia z dzieciństwa... ach...

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ