[MOC] ZIŁ 131

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] ZIŁ 131

#1 Post autor: TruckeR »

Dzień dobry!
Zalegający i kurzący się od niemal dwóch lat model Ziła 130 dziwnym trafem nagle zaczął mi przeszkadzać. Chyba mi się znudził. Wziąłem go więc w swoje łapska, rozłożyłem na czynniki pierwsze, z przeznaczeniem budowy nowego Ziła 130. Niestety (dziwnym trafem) trochę nie wypaliło, no i zacząłem się zastanawiać co zrobić z rozgrzebanym podwoziem...
Obrazek
...No i zastanawiając się, planowałem desperacko przerobić go na Pragę V3s, ale coś spartoliłem z kabiną tego wynalazku. Znów nie wyszło. Przeglądając pewną stronę uległem wrażeniu, że przy tej okazji mógłbym zmajstrować coś, co od dosyć dawna chodziło mi po głowie - a mianowicie ZIŁ 131. Nastąpiła pewna korekta podwozia (tzn. napęd 6x4 i pełne ruchome zawieszenie), powstała kabina i paka - cysterna. Składając tą ostatnią, byłem ciekawy, czy uda mi się złożyć dość okrągły zbiornik bez użycia sporych ilości skosów. Jak widać, nie udało się. W planach na najbliższe kilka dni jest więc zbudowanie paki skrzyniowej, lub jakiejś innej, byleby wyglądała znośnie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pojazd w dalszym ciągu napędzany jest silnikami 4.5v. Niestety, jeszcze nie ma filmiku (ale będzie, a jeśli w niedzielę będzie dość sucho, to nawet na świeżym powietrzu), więc musicie uwierzyć na słowo, że porusza się w tempie poprzedniego auta, jednak dzięki delikatnie większej redukcji i jeszcze jednej osi napędowej lepiej radzi sobie z przeszkodami.

I to w sumie tyle. Komentować! W miarę możliwości, w najbliższym czasie zmajstruję jakąś lepszą pakę. No i gdyby ktoś bardzo tęsknił za ZIŁem 130, to pragnę poinformować, że mam wystruganą atrapę tego auta w wersji po-1976 :)

Pozdrowienia!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

4.5V? Dlaczego?

Nie, poważnie pytam, jest ku temu jakiś powód? Alergia na podczerwień? Niechęć do pomarańczowych wstawek na silnikach PF? Miłość do antyków...? :D

Sam wygląd niby poprawny, ale taki strasznie... chaotyczny. Tu skosy, tu płytki bokiem, tu gładko, tam nie, tu coś czerwonego świeci, tu coś zaokrąglone a z tyłu kanciate do kwadratu....


...no ale 4.5V? DLACZEGO? :D

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#3 Post autor: Emilus »

Może dlatego że w trialówce siedzą wszystkie PFy?

Ził jest dla mnie w porządku, ale pokaż tego kraza.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#4 Post autor: TruckeR »

Jerac pisze:...no ale 4.5V? DLACZEGO? :D
Bo dwa komplety XL + Medium + wieża IR zalegają w dużym Zile 130 oraz w Krazie 255, przez co 'wolne' mam dwa mediumy i przełącznik ;P. Poza tym silniki 4.5v są bardzo fajne (pozwolę sobie stwierdzić, że lepsze od kostki 9V, 2838), wraz z dużą ilością zębatek tworzą niesamowite wrażenie akustyczne. Miłość do antyków też się kwalifikuje. No i do tak niewielkiej konstrukcji po prostu zupełnie wystarczają :)
Jerac pisze:Sam wygląd niby poprawny, ale taki strasznie... chaotyczny. Tu skosy, tu płytki bokiem, tu gładko, tam nie, tu coś czerwonego świeci, tu coś zaokrąglone a z tyłu kanciate do kwadratu....
Obstawiam, że tyczy się to przede wszystkim paki. Chciałem zrobić cysternę, do której nie trzeba kupować N+1 niebieskich skosów. Jak widać, nie wyszło. ;P
Emilus pisze:Ził jest dla mnie w porządku, ale pokaż tego kraza.
Pokażę, jak będę czuł, że jest gotowy. To musi być wejście smoka.. ;)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#5 Post autor: Greg »

Bryła owszem zachowana :)
Szkoda że ,,szyby'' to czarne klocki, przy większych modelach trochę mi to przeszkadza.

Czekamy na film ;)

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#6 Post autor: Atros »

dla mnie właśnie te szyby mają klimat, coś jak modele samochodów ze starych gier, np Midtown Madness :)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#7 Post autor: TruckeR »

A ja, cholera, dobity kiepskim odzewem zdążyłem go wypruć w celu realizowania planu pt. "Socjalistyczny Plac Budowy". Tak więc jeśli chodzi o film - jeździł identycznie jak to (tylko jeszcze wolniej), więc nie bijcie, proszę. Ale postaram się to jakoś nadrobić. Na przykład dwoma autkami, a nie jednym :)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

ODPOWIEDZ