8683 Minifigures Series 1

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#76 Post autor: AndrU »

crises pisze:
AndrU pisze:a czemu na pw a nie na forum? kazdy chce wiedziec
Chcę zachować całą wiedzę dla siebie i zgarnąć wszystkie cheerleaderki.
Jestem urażony. [foch]
M_longer pisze:Bo crises nie chce robić bałaganu w temacie, tylko opublikować listę gdy będzie już miał te kody?
Słusznie prawisz. Na razie niewiele wiemy, więc i nie ma się czym chwalić.
przepraszam :)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#77 Post autor: misiek »

do pierwszego postu dorwała się Edyta, która to zrecenzowała nową, rewolucyjną figurkę, jaką jest astronauta :)
FREE HUGS :D

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#78 Post autor: vedder »

crises pisze:
AndrU pisze:a czemu na pw a nie na forum? kazdy chce wiedziec
Chcę zachować całą wiedzę dla siebie i zgarnąć wszystkie cheerleaderki.
Jestem urażony. [foch]
M_longer pisze:Bo crises nie chce robić bałaganu w temacie, tylko opublikować listę gdy będzie już miał te kody?
Słusznie prawisz. Na razie niewiele wiemy, więc i nie ma się czym chwalić.
To teraz już będziemy wiedzieć, recenzja cheerleaderki na Eurobricks i numer opakowania http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... =40083&hl=

crises

#79 Post autor: crises »

vedder pisze:To teraz już będziemy wiedzieć, recenzja cheerleaderki na Eurobricks i numer opakowania http://www.eurobricks.com...topic=40083&hl=
Akurat ten numer, który jest podany w recenzji można o kant d... potłuc. Sam autor zaznaczył, że jest taki sam jak poprzednio. Nas interesuje ten drugi kod paskowy, ale z tego co się zdążyłem zorientować to kody z eurobricks (czyli pewnie zestawy amerykańskie) różnią się od "naszych".

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#80 Post autor: vedder »

crises pisze:
vedder pisze:To teraz już będziemy wiedzieć, recenzja cheerleaderki na Eurobricks i numer opakowania http://www.eurobricks.com...topic=40083&hl=
Akurat ten numer, który jest podany w recenzji można o kant d... potłuc. Sam autor zaznaczył, że jest taki sam jak poprzednio. Nas interesuje ten drugi kod paskowy, ale z tego co się zdążyłem zorientować to kody z eurobricks (czyli pewnie zestawy amerykańskie) różnią się od "naszych".
To niedobrze liczyłem na to że minifigurki są produkowane w jednym miejscu i kody będą identyczne. Szkoda.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

13 - Spaceman

#81 Post autor: nori »

13 – Spaceman

W dziwnych i bardzo miłych okolicznościach doleciał do mnie zdobywca odległych planet, miejmy nadzieję że nieprzynoszący pecha numer 13 – Spaceman!

Na kosmonautę trafił Axel76, natomiast jego opis już zaprezentował Misiek. Ja miałem przyjemność parę dni wcześniej oglądać zdjęcia tej rewelacyjnej figurki. I nagle okazało się, że Axel jej nie potrzebuje (sic!), a przez to ja dostałem od niego niezwykły prezent świąteczny. I w ten sposób kosmonauta zwiedził kawałek Polski by w końcu trafić w moje łakome ręce. Misiek już go dokładnie opisał, ale po prostu nie mogłem się oprzeć pokusie by dodać swoje trzy grosze ;)

Obrazek

Może i Spaceman jest jednym z mniej pożądanych figurek z Serii pierwszej, ale jednak uwierzcie – prezentuje się wprost świetnie! Przyjrzyjcie się rewelacyjnemu nadrukowi na torsie na którym miłym akcentem jest logo Classic Space, warto też zwrócić uwagę na nadruk na nóżkach – nie pominięto nawet stópek! No i ten zadziorny wyraz twarzy prezentujące nienaganne, białe uzębienie!

Obrazek

Szkoda jedynie że żaden nadruk nie zdobi pleców...

Obrazek

Wrażenie robi nowy wzór hełmu, występujący także w dwóch tegorocznych zestawach Space Police III. Jednak o ile w zestawach jest dostępny tylko w kolorze Dark Bluish Gray, to nasz kosmonauta otrzymuje go w pięknym kolorze Białym.

Obrazek

Obrazek

Ciekawostką jest nowy Bar o długości 3L, czyli krótszy od standardowych i dobrze znanych 4L.

Obrazek

Bar montowany jest do całkiem ciekawego pistoleciku, wygląda naprawdę pocieszne, choć jak wspomniał Misiek, przypomina pistolet do robienia baniek mydlanych ;)

Obrazek

W torebce znajdziemy, oprócz ludzika i jego wyposażenia, zapasową szybkę oraz znaną już podstawkę.

Obrazek

Elementy oczywiście noszą znamię „Made in CHINA”, ale wiecie co? W niczym to nie przeszkadza, ludzik jest na tyle rewelacyjny, a jakość naprawdę wysoka, że w sumie nie ma się do czego przyczepić!

Obrazek

I dodatkowy bonusik, nasz Spaceman w otoczeniu innych odkrywców kosmosu ;)

Obrazek

A dla posiadaczy papierowych okularków 3D, jeszcze mały dodatek (trochę przesadziłem z przesunięciem...).

Obrazek

Słowem podsumowania, podkreślę: figurka, podobnie jak pozostałe, jest wprost rewelacyjna. Coraz bardziej zakochuję się w tej serii i nie mogę doczekać się pozostałych ludzików! Jeszcze raz ogromne podziękowania dla Axela za przewspaniały prezent!
Ostatnio zmieniony 2010-03-30, 22:15 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#82 Post autor: zgrredek »

Ciekawy jest ten pistolet. szkoda, że dziura z boku nie jest na wylot, bo już miałbym dla niego zastosowanie.

Havoc

#83 Post autor: Havoc »

Dla mnie to jest suszarka :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#84 Post autor: M_longer »

Chyba trzeba będzie się zaopatrzyć w czytnik kodów kreskowych ;)

Według tego zdjęcia:
http://farm5.static.flickr.com/4037/452 ... 432d_o.jpg

Widać że robot i pielęgniarka mają inne kody kreskowe po lewej stronie :)

crises

#85 Post autor: crises »

M_longer pisze:Widać że robot i pielęgniarka mają inne kody kreskowe po lewej stronie :)
Przecież to już wiadomo :] Mogę tu nawet wkleić wszystkie potencjalne kody. Tylko drobiazg: nie wiadomo, który jest do jakiej figurki...

[edit]
Kurcze, kod od pielęgniarki nie pasuje do mojej listy. Skandal.
Ostatnio zmieniony 2010-04-17, 13:46 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

02 - Cheerleader

#86 Post autor: nori »

02 - Cheerleader

Obrazek

Ludzik z nowej serii minifigures, który już od pierwszych zapowiedzi wzbudzał wielki zachwyt, przynajmniej męskiej części forumowiczów. Oto przepiękna cheerleaderka!

Obrazek

Charakterystyczny strój, blond włosy, makijaż i pompony. Czyli, że się tak wyrażę, bardzo stereotypowy wizerunek. Oczywiście na bladym licu maluje się uśmiech odsłaniający idealne białe ząbki. Odnoszę jednak dziwne wrażenie, że nasza bohaterka wygląda na cokolwiek zmęczoną...
Warto zwrócić uwagę na nóżki, posiadają nadruk i to nawet z boku!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

We woreczku znajdziemy „części składowe” (made in China, ale nic absolutnie im zarzucić nie można), znaną już podstawkę oraz dwa pompony. Zapasowych części niestety brak. Szkoda, nie obraziłbym się na zapasowego pompona. ;)

Obrazek

Właśnie pompony, całkowicie nowy i dość wyjątkowy element, ciekawe kto wpadnie na jakiś ciekawy pomysł jak te klocki wykorzystać, niekoniecznie jako akcesorium zagrzewającej do walki dziewczyny?

Obrazek

Obrazek

Wyjątkowa i przepiękna buźka to oczywiście nowy element, ale także włosy przykuwają oczy. Forma jest znana, włoski takie występowały już chociażby w zestawach z serii Pirates i Castle. Jednak w oryginalnym kolorze Bright Light Yellow jest to ich premiera. Sam kolor nie jest nowy, blondynki już wcześniej mogliśmy spotkać choćby w serii Indiana Jones.
Tu warto przyjrzeć się porównaniu odcieni kolorów, włoski cheerleaderki nieco różną się od koloru jaki noszą jej starsze siostry, jednak w niczym to w sumie nie przeszkadza.

Obrazek

Chyba się powtórzę, ale warto to podkreślić: figurka jest wprost przepiękna!

I jak potrafi zagrzać do walki!

Obrazek

Wielkie podziękowania dla szww ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#87 Post autor: Mr.Z »

nori pisze:pompony, całkowicie nowy i dość wyjątkowy element, ciekawe kto wpadnie na jakiś ciekawy pomysł jak te klocki wykorzystać
Ja wczoraj po raz n-ty widziałem "Obcy. Decydujące starcie". A te pompony, gdyby nie kolorystyka, to zamknięte (od góry patrząc) albo otwarte (od dołu) jajo Obcego ;-)

A teraz poważniej: informacja dla wielbicieli serii Minifigures (jeśli odświeżam jakiegoś kotleta, to przepraszam): W blisterze 16-figurkowym (to żółte pudło ekspozycyjne) ma występować wszystkich 16 rodzajów minifigów - po 1 szt. Jeśli chcecie zebrać całą kolekcję, nie musicie mozolnie porównywać kodów kreskowych - kupujcie komplet.
Ostatnio zmieniony 2010-05-17, 22:11 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#88 Post autor: M_longer »

Mr.Z pisze:(to żółte pudło ekspozycyjne)
... ma pojemność 60 figurek.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#89 Post autor: Mr.Z »

No dobra, nie przyglądałem mu się dokładnie, bo minifigi to nie mój komiks.
Na zdjęciu w pierwszym poście widać w pudełku jakieś 24-26 torebek.
Ale specjalnie z myślą o Was, zadałem to pytanie gościowi z Lego Polska:
"czy mamy pewność, że w pudełku będzie wszystkie 16 rodzajów figurek?"
Odpowiedź brzmiała TAK.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#90 Post autor: V1 »

To wynikało z recenzji kartonu z 60 ludzikami (link gdzieś wcześniej) zrobionej przez jakiegoś jankesa, co oczywiście mogło być przypadkiem. Dobrze, że uzyskałeś oficjalne potwierdzenie, to daje jeszcze pewniejszą pewność :)
\/1 ______________

ODPOWIEDZ