5981 Raid VPR

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

5981 Raid VPR

#1 Post autor: Havoc »

Raid VPR

Obrazek


Dane techniczne:

Seria: Space Police III
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 69
Liczba figurek: 2
Spis części: narazie brak
Cena: MSRP: $10.00, s@h: 34.95 PLN

Pudełko:
Nic specjalnego, nieduży kartonik ze zdjęciem głównego modelu z przodu oraz zdjęciami z tyłu przedstawiającymi funkcje modelu.
Obrazek Obrazek

Zawartość:
Dwa woreczki z częściami. Mały arkusz naklejek oraz standardowa instrukcja.
Obrazek

Z części mamy 2 interesujące elementy:
Nowy kask:
Obrazek
Według mnie nowe kaski trochę za wysoko osadzają się na głowach minifigów przez co wyglądają karykaturalnie (jak Batman). Ale pomijając ten szczegół są naprawdę fajne pomimo nieotwierającej się szybki.
PS Wersja w kolorze białym dostępna w Minifigure Series 1 u astronauty ;)

Druga część to szyba pojazdu. W zasadzie nie jest to nowy element tylko nowa wersja:
Obrazek

W nowej wersji szyba ma 'cały' zaczep. Dzięki czemu lepiej trzyma się na zawiasie.

Model:
Obrazek Obrazek

Nieduży ale przemyślany. Fajny kształt, dwie ruchome wyrzutnie rakiet i otwierana szyba (nareszcie nie zdejmowana :) ) Glina spokojnie mieści się w środku - szyba domyka się bez problemu. Jedyny minus to brak normalnego 'komputerka'. Ale większość pojazdów z SP III na to cierpi. Zamiast klasycznego mamy zwykły tile 1x2, na który możemy sobie zegary nakleić.

Po zbudowaniu zostaje tyle elementów:
Obrazek
Był jeszcze jeden half pin LBG ale gdzieś mi 'wystrzelił' i tyle go widziałem :)

Figurki:
Glina ma nową twarz, w dodatku dwustronną. Nowe oblicze prawa w nowym kasku :) Nie podoba mi się natomiast czerwony kolor szybek. Ale być może jest to po prostu ukłon TLG w stronę Space Police I.
Obrazek Obrazek

Kosmita o imieniu/ksywie Rench.
Obrazek

W zasadzie jest to Kranxx w kolorze lime ale uwagę należy zwrócić na bardzo ciekawy tors. Mamy tu znaczek serii Blacktron II natomiast cały 'wzorek' jest bardzo podobny (niemalże identyczny) do tych jakie zobaczyć można na minifigach z Blacktrona I. (jak w avatarze crisesa :) )

Plusy:
- 'Nowy' kosmita
- Nowy policjant
- Sporo przydatnych części
- Nareszcie otwierana szyba pojazdu

Minusy:
- Czerwona szybka kasku (tylko moje skromne zdanie)
- Brak normalnego komputerka

Podsumowując:
Zestaw pomimo niewielkich rozmiarów bardzo ciekawy. Jeśli na alledrogo pojawi się w podobnej cenie do tej z s@h to jak najbardziej warto go nabyć.
Ostatnio zmieniony 2010-04-07, 12:05 przez Havoc, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#2 Post autor: Piterko »

Dla mnie to od dawna must have ze względu na wielkość (nie jakieś krowiaste statki których nigdzie nie pomieszczę - aczkolwiek nie pogardziłbym...) a co za tym idzie cena. No i te nawiązania - Blacktronowy Rench (swoją drogą, czy można dostać coś jeszcze poza nawiązaniami? Taaak - nową serię xD) oraz świetny ludzik, który dzięki (rzadkiemu na razie) kaskowi jest całkiem fajny. Czerwona szybka to na 100% nawiązanie do SP1.

Recenzja to typowa, ale też rzeczowa, o! Nic więcej nie trzeba dodawać, zdjęcia mówią nam odpowiednio wiele.

Niestety u mnie w mieście nie ma w ogóle space police. Muszę szukać na Alledrogo, albo iść do masochistycznego "smyka" (ale tam też jeszcze nie ma)
Ostatnio zmieniony 2010-04-03, 17:24 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#3 Post autor: crises »

Havoc pisze:(jak w avatarze crisesa :)
To ja się tu odezwę, żebyście mogli sobie porównać ubranka.

Pojazd jak na mój gust trochę skromny, ale w tym zestawie chyba głównie chodzi o ludziki. Fajne są te białe skrzydła-panele.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#4 Post autor: Backbone »

Havoc, litosci, zaloz konto na BS bo imageshack muli.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#5 Post autor: Miszel »

Do mnie te nowe SpacePolice 3 nie przemawia zupełnie. Seria pierwsza i druga były o niebo lepsze. Pojazdy były dużo ładniejsze, w znacznie ciekawiej dobranej kolorystyce. A te stworki z trójki to też jakieś takie... Ni to straszne, ni to ładne...
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Havoc

#6 Post autor: Havoc »

Backbone pisze:Havoc, litosci, zaloz konto na BS bo imageshack muli.
No coś Ty chłopie, mam konto na BS od dawna. Po prostu fotki do recenzji umieszczam na IS. BS przeznaczam dla MOCy ;)
Ostatnio zmieniony 2010-04-03, 20:42 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Havoc pisze:No coś Ty chłopie, mam konto na BS od dawna. Po prostu fotki do recenzji umieszczam na IS. BS przeznaczam dla MOCy ;)
No to wrzucaj chociaż na majhost...

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

M_longer pisze:No to wrzucaj chociaż na majhost...
Jak BS pada to i majhost pada... A wiadomo jak to z nimi wygląda.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Havoc pisze:Jak BS pada to i majhost pada... A wiadomo jak to z nimi wygląda.
No to Flickr.

Havoc

#10 Post autor: Havoc »

M_longer pisze:No to Flickr.
Próbowałem, nie trawię. Poza tym IS nie taki straszny, nie wiem skąd ta niechęć.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#11 Post autor: Backbone »

Havoc pisze:Jak BS pada to i majhost pada... A wiadomo jak to z nimi wygląda.
No to Flickr.

Hm, "padu" Bsa chyba nie widzialem od grudnia, a codziennie na niego zagladam po kilka razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#12 Post autor: Piterko »

Mi Imageshack działa bez problemu. Może macie coś nie tak z "ciasteczkami"? : )

Niemniej... skoro mamy już takie otwarte nawiązania do Blacktrona (który jak wiadomo jest złyyy) to może w przyszłości pojawią się jakieś Ice Planet czy inne Spyriusy.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#13 Post autor: Backbone »

Piterko, nie mowie teraz, zalezy od pory dnia kiedy dziala dobrze a kiedy muli. Dlatego lepiej unikac IS.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#14 Post autor: Kubrick »

Havoc pisze:Druga część to szyba pojazdu. W zasadzie nie jest to nowy element tylko nowa wersja:


W nowej wersji szyba ma 'cały' zaczep. Dzięki czemu lepiej trzyma się na zawiasie.
Zaznaczyc nalezy, ze na zdjeciu zestawu jest jeszcze ta stara wersja ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Havoc

#15 Post autor: Havoc »

Kubrick pisze:Zaznaczyc nalezy, ze na zdjeciu zestawu jest jeszcze ta stara wersja ;]
Kubrick, Ty to masz oko :) A powiem więcej, nie tylko na zdjęciu, nawet na kartonie i instrukcji dali starą.

ODPOWIEDZ