5982 Smash 'n' Grab

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

5982 Smash 'n' Grab

#1 Post autor: Havoc »

Smash 'n' Grab

Obrazek

Dane techniczne:

Seria: Space Police III
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 188
Liczba figurek: 2
Spis części: narazie brak
Cena: MSRP: $20.00, s@h: 89.95 PLN

Pudło:
Jak to często bywa - dużo większe niż być musiało. Z przodu zdjęcie głównego modelu oraz kosmity, z tyłu fotki przedstawiające funkcje modelu. Szczerze mówiąc brak mi tych klasycznych pudełek z otwieranym wieczkiem i modelami alternatywnymi. Ale przynajmniej jest kolorowo. Napewno zachęcająco działa na młodszych nabywców. AFOLe patrzą na karton i wyłapują na zdjęciu potrzebne części :)
Obrazek Obrazek

Zawartość:
Standardowa instrukcja, 4 woreczki z częściami i arkusz ładnych naklejek (szkoda, że nie ma na nich już żadnych nawiązań do starszych serii):
Obrazek Obrazek Obrazek

Ciekawe elementy:
- 2 fioletowe wloty powietrza,
- 3 sztuki fioletowych tile 1x4 (chyba pierwszy raz ten element występuje w tym kolorze - chyba, bo tylko wg pierona),
- niebieski tile 2x4
- fioletowy Wedge 4 x 6 x 2/3 Curved
- żółty hinge do haka
- 4 tile 1x3 w kolorze LBG (element dobrze znany choćby z serii atlantis)
- 7 fioletowych serków ! (do tej pory serek w tym kolorze występował tylko w 1 zestawie w ilości 1 szt. ! mianowicie w Monster Pod)
Obrazek

Figurki:
Policjant niestety identyczny jak w Raid VPR, kosmita natomiast to Squidtron, czyli inaczej pokolorowany i pozbawiony peleryny Squidman. No nie wysiliło się TLG pod tym względem.
Obrazek

Model:
Budowę zaczynamy od bankomatu (ATM - Automated Teller Machine). Z tyłu możemy otworzyć klapę i wyjąć 2 stówki. Niestety sam bankomat wygląda bardzo ubogo bez nalepek.
Obrazek Obrazek

Teraz sam pojazd. Z przodu do złudzenia przypomina ciężarówkę z zestawu Space Truck Getaway Szyba niestety już zdejmowana, a nie otwierana. Ruchome ramię z tyłu. Całość wykonana w większości w kolorze fioletowym (to chyba główna zaleta tego zestawu) z dodatkami żółtego - ładny kontrast.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jest jeszcze system strzelania. Trochę przypomina ten z poprzednich zestawów z tym, że zamiast samym palcem, tutaj wystrzeliwujemy rakiety technic axlem zakończonym technic ball'em. Trochę przypomina to grę w bilard :)
Obrazek

Takie pociski wystrzeliwujemy:
Obrazek

Po zbudowaniu modelu zostaje nam tyle elementów:
Obrazek

Podsumowując:
Zestaw ciekawy głównie ze względu na kolorystykę no i na figurki (może nie wyszukane ale zawsze więcej do kolekcji :) ) Niestety bez naklejek nie tylko sam bankomat ale również pojazd wygląda tak sobie. Trochę szkoda no ale jeśli zamierza się w przyszłości używać tych elementów to nalepki odpadają. Jak ktoś chce sobie postawić Smash 'n' Grab na półkę to może śmiało naklejać.

Za:
- Fioletowe elementy
- fioletowe serki!
- sporo ciekawych części
- 'nowe' minifigi

Przeciw:
- Bez nalepek wygląda tak sobie
- brak nawiązań do starszych serii
- minifigi mogłyby być bardziej innowacyjne
Ostatnio zmieniony 2010-04-05, 13:36 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

Treściwa recenzja. Natomiast kompletnie nie przekonują mnie Twoje przeciwy. Po to są naklejki żeby własnie nie wyglądało ubogo, po to są w zestawie;). Czy każdy zestaw musi mieć nawiązanie do starszej serii? Bardziej innowacyjne ? Dzięki takim samym można stworzyć całkiem niezły oddział SP. Mnie bardziej dziwią czerwone szybki skoro wszystkie pojazdy mają je granatowe.
37236809 nowe gadu:)

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

tomey pisze:Natomiast kompletnie nie przekonują mnie Twoje przeciwy. Po to są naklejki żeby własnie nie wyglądało ubogo, po to są w zestawie;)
Owszem, może nie wyraziłem się jasno. Zarówno tutaj jak i w wielu obecnie wypuszczanych zestawach naklejki nie są dla ozdoby jak być powinno, a odpowiadają raczej za dobre 70% wyglądu. Jak np. światła z nalepek w Lamborghini 8169. Po prostu dają ich za dużo, a można osiągnąć lepszy efekt z samych klocków.
tomey pisze:Czy każdy zestaw musi mieć nawiązanie do starszej serii?
Nie ale poprzednie miały i był to bardzo miły akcent.
tomey pisze:Bardziej innowacyjne ? Dzięki takim samym można stworzyć całkiem niezły oddział SP.
Nie chodziło o całego minifiga tylko o buźki. A co do kosmitów - zmiana kolorystyki i ksywki to trochę mało.
tomey pisze:Mnie bardziej dziwią czerwone szybki skoro wszystkie pojazdy mają je granatowe.
Temat poruszony w recenzji 5981 Raid VPR - czerwone szybki to akcent z serii SP I aczkolwiek, tak jak pisałem, mi też niezbyt pasują w tej serii.
Ostatnio zmieniony 2010-04-05, 14:26 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Havoc pisze:Jak np. światła z nalepek w Lamborghini 8169. Po prostu dają ich za dużo, a można osiągnąć lepszy efekt z samych klocków.
Ale dla dziecka naklejenie naklejki jest łatwiejsze niż robienie SNOTowych świateł z kilku klocków.
Havoc pisze:A co do kosmitów - zmiana kolorystyki i ksywki to trochę mało.
Ale oszczędność na formie :P

Havoc

#5 Post autor: Havoc »

Ale oszczędność na formie :P
Fakt, ostatnio TLG chyba tylko tym się kieruje.
Ale dla dziecka naklejenie naklejki jest łatwiejsze niż robienie SNOTowych świateł z kilku klocków.
Starsze zestawy nie miały tylu naklejek, nie stosowano tam SNOTu, a mimo to były ciekawe (może nawet ciekawsze niż wiele obecnych).

Hippotam

#6 Post autor: Hippotam »

M_longer pisze:Ale dla dziecka naklejenie naklejki jest łatwiejsze niż robienie SNOTowych świateł z kilku klocków.
Jako posiadacz dziecka, stanowczo się sprzeciwiam takim stwierdzeniom. Mój syn przychodzi z tym do mnie, bo sam się boi ("bo będzie krzywo"). Przyklejam ja, wychodzi krzywo i jesteśmy niezadowoleni. Naklejki to zło wcielone.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#7 Post autor: Piterko »

Zestaw fajny, z ciekawymi kolorami... aczkolwiek wolałbym zobaczyć jakiegoś droida ze spyriusa albo chociaż nawiązanie do tego.
I jak widać wywiązuje się kolejna dyskusja - o nawiązaniach właśnie. Wielu fanów, głównie tych starszych nie widzi nic ciekawego w ludzikach które nie mają określonej... przynależności, stąd szukają nawet miniaturowych nalepek.
A skoro o naklejkach mowa - kiedyś męczyłem się z naklejkami z rybkami na Burpie (Divers), tudzież z numerami na łodzi ale wszystkie panele, kontrolki etc były nadrukowane. Ba - nawet klawiatura z CS wciaż się trzyma w dobrym stanie.
Teraz dają ich tyle ze względu na (?) afoli. Taki to jak kupi sobie model to go złoży, popatrzy, zrobi zdjęcie i rozłoży na części. W ten sposób ma czyste panele i masę arkuszy z naklejkami których "aż zal" zmarnować. Gorzej, że trzeba naklejać nawet takie pierdółki, które ledwo co widać i ledwo co się na palcu trzymają. Cóż, cena postępu :/

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Hippotam pisze:
M_longer pisze:Ale dla dziecka naklejenie naklejki jest łatwiejsze niż robienie SNOTowych świateł z kilku klocków.
Jako posiadacz dziecka, stanowczo się sprzeciwiam takim stwierdzeniom. Mój syn przychodzi z tym do mnie, bo sam się boi ("bo będzie krzywo"). Przyklejam ja, wychodzi krzywo i jesteśmy niezadowoleni. Naklejki to zło wcielone.
Potwierdzam
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#9 Post autor: Scrat »

Jak to nie ma nawiązań? A pasy czarno-żółte na naklejkach?

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#10 Post autor: Piterko »

Scrat pisze:Jak to nie ma nawiązań? A pasy czarno-żółte na naklejkach?
Squidtron jest szary i nie ma odrzutowego plecaka. Nic nie wskazuje na to, by był z Blacktronu. Już prędzej Squidman (ale on będzie pewnie z M tronu ze względu na czerwoną pelerynę)

Edit: chociaż ta żółta szybka...hm...

@down: tam był jeszcze Octan xD
Ostatnio zmieniony 2010-04-05, 20:38 przez Piterko, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#11 Post autor: Scrat »

A sama naklejka nie może być nawiązaniem? Podobnie przecież było z [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=9945]5973[/URL].

Havoc

#12 Post autor: Havoc »

Scrat pisze:A sama naklejka nie może być nawiązaniem?
Ta ze Smash 'n' Grab to raczej taki domysł, żółto czarne to Blacktron musi być. Niech dadzą te trójkąty to będzie jasne :)

ODPOWIEDZ