[MOC] M41A Pulse Rifle

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

[MOC] M41A Pulse Rifle

#1 Post autor: Havoc »

Witam i przedstawiam MOC z dosyć rzadkiego gatunku czyli broń palną. Jest to replika karabinu pulsacyjnego M41A jakiego używali kolonialni marines w filmie Aliens. Karabin wykonany jest w skali 1:1. Sprawił masę kłopotów gdyż w blueprintach wymiary są w calach. Trzeba było przeliczać to na centymetry, a potem na study :/ No ale się jakoś udało.
Wprawdzie ma kilka słabszych punktów ale cała konstrukcja wzmocniona jest szkieletem z technic bricków i liftarmów. Także można go swobodnie trzymać w każdej pozycji (również za górny uchwyt). Stąd też sporo tych widocznych 'śrubek' nie jest dla picu. Kilka szczegółów zostało minimalnie zmienionych na potrzeby wytrzymałości :)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeśli chodzi o funkcjonalność to niestety nie strzela ;) Ale jest parę innych rzeczy:
Wyjmowany magazynek:
Obrazek Obrazek

'Działające' (odskakujące) spusty.
Obrazek Obrazek

Ruchoma ładownica:
Obrazek Obrazek

Rozkładana kolba:
Obrazek Obrazek Obrazek

Całość po rozłożeniu:
Obrazek

Oraz zdjęcie z autorem dla porównania skali :) :
Obrazek

Specyfikacja techniczna:
Długość: 71 cm (po rozłożeniu 82 cm)
Szerokość: 7 cm
Wysokość: 26 cm
Waga: ok. 2,4 kg

PS Zgrredku, odnośnie naszej rozmowy - zobacz, oceń. Czy tego typu MOC może być umieszczony na wystawie? Jeśli tak to wrzucę go do działu ze zgłaszanymi pracami :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Wyniszczenie nabrało nowego wyrazu ;)

Całkiem nieźle się prezentuje. Nie myślałeś o zrobieniu jakiegoś, hmm, bardziej współczesnego karabinu?

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Ciekawe, ale gdzie Alien? : o)
Zdrufko, Ciamek

Havoc

#4 Post autor: Havoc »

M_longer pisze:Nie myślałeś o zrobieniu jakiegoś, hmm, bardziej współczesnego karabinu?
Na razie mam w planie jeszcze 1 futurystyczny, a potem się zobaczy. Lista MOCy do zrobienia jest długa :/
Ciamek pisze:Ciekawe, ale gdzie Alien? : o)
W skali 1:1? Muszę pożyczyć czarnych klocków od Sariela :)
Ostatnio zmieniony 2010-04-11, 17:18 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Fajne :)
miałem się pytać przy batmobilu kiedy znowu coś z aliena będzie, ale sam nie mogłem już wymyślić co by to mogło być, bo oba charakterystyczne pojazdy już zbudowałeś, a inne rzeczy rzadko są z klocków budowane... a tu kilka dni później samo się pojawiło coś ;)

Do tego drugiego spustu da się dostać? czy tak tylko jest, żeby był?

Była piła mechaniczna, teraz karabin... jeszcze niech ktoś zbuduje topór, albo takie widły w skali 1:1... ;)

Havoc

#6 Post autor: Havoc »

spacelord pisze:Do tego drugiego spustu da się dostać? czy tak tylko jest, żeby był?
Oczywiście, że się da.
spacelord pisze:a tu kilka dni później samo się pojawiło coś ;)
Cieszę się, że wychodzę naprzeciw oczekiwaniom AFOLi :)
spacelord pisze:jeszcze niech ktoś zbuduje topór, albo takie widły w skali 1:1... ;)
Może ither? :)

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Wyglądasz z tą "zabawką" niezwykle groźnie i bojowo.
Dobrze, że jesteś po naszej stronie. :)
Ostatnio zmieniony 2010-04-11, 20:01 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

kris kelvin pisze:Wyglądasz z tą "zabawką" niezwykle groźnie i bojowo.
I was born that way :D

Awatar użytkownika
LvR
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-29, 21:56
Lokalizacja: k/Zielona Góra
brickshelf: LvR

 

#9 Post autor: LvR »

Lubie klimaty S-F prócz SW lecz liczba 71 naboi w magazynku coś mi mówi.... nie pamiętam co...lub w jakiej grze....

Da się przeładować? fikcyjnie oczywiście....
2 lata, 2 miechy i oddadzą...

Havoc

#10 Post autor: Havoc »

LvR pisze:Da się przeładować? fikcyjnie oczywiście....
Zamek nie działa (chociaż miał, ale wtedy nie mógłbym upchnąć rozkładanej kolby).
LvR pisze:liczba 71 naboi w magazynku coś mi mówi....
Liczba 71 jest przypadkowa - po prostu nie chciałem stosować naklejki, a 71 było łatwe do ułożenia SNOTem przy niewielkim rozmiarze 'ekranu'. (choć nie przeczę, może i gdzieś taka występowała)

PS (taka ciekawostka) Specyfikacja z Colonial Marines Technical Manual - Max capacity 99 reduced to 95 in order to reduce the auto loaders tendency to jam.
W skrócie - pojemność maksymalna zmniejszona z 99 do 95 aby zmniejszyć ryzyko zacięcia. Ale '95' SNOTem zajęłoby za dużo miejsca :)

łiskers

#11 Post autor: łiskers »

LvR pisze:liczba 71 naboi w magazynku coś mi mówi.... nie pamiętam co...lub w jakiej grze...
W Starcrafcie karabiny Terran mają taki licznik z boku.

ODPOWIEDZ