[MOC] Na zachodzie bez zmian...

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Na zachodzie bez zmian...

#1 Post autor: kris kelvin »

Ta diorama powstała z mojej tęsknoty i nostalgii za czymś co utraciłem a w zasadzie za czymś czego nigdy nie miałem. W związku z tym nie czuję się prawdziwym Polakiem. Nigdy nie byłem w wojsku i brakuje mi tego co każdy prawdziwy Polak ma.
Brakuje mi kolegi z wojska.
Pracę tę dedykuję wszystkim którzy czują to samo co ja.




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

BRICKSHELF (zdjęcia 1-9, a1-a9, b1-b9, c1-c9, d1)

FLICKR

Szczególne podziękowania dla Pita, za pożyczenie większości figurek :)
Ostatnio zmieniony 2010-04-20, 14:35 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#2 Post autor: Emilus »

Po obejrzeniu nasuwa mi się jedno słowo na określenie tej dioramy - piękna.

To jest pierwsza wojna? Bo ciężarówki rachityczne ale fafnir mocarny, to coś jak moździeż? Kaliber też słuszny... Prawie jak z Mech warrior III, tam też był fafnir tylko większy.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#3 Post autor: Backbone »

kris kelvin, ładne aczkolwiek wolałbym WWII :P

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ramzes »

Bardzo podoba mi się bunkier wkomponowany w skałę mistrzostwo. Zresztą wszystko jest pikne:)
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

lolas

#5 Post autor: lolas »

Pierwsze co mnie urzeklo to kolory. Dark Tan, Dark Bluish Grey, mniam, gdyby tak zamienic Reddish Brown na Dark Brown ;-) Wiem, wiem nie ma takiej mozliwosci, ale pofantazjowac zawsze mozna ;-)

Nie korcilo Cie, zeby wrzucic jakiegos truposza w zasieki?

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Fajne... taka cisza i spokój... kolory jak zwykle bardzo dobre (no nie będę wypominać, że jak zwykle te same : oP).
I ta kuchnia polowa : o)

Sielanka... Ale pewnie nie potrwa długo: o(

Tylko w sumie ci Niemcy to mi jakoś bardziej na Brytyjczyków wyglądają.

A to działo to co to w sumie?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#7 Post autor: bartek_mi »

Panie Kelvin miejcie Pan Panie litosc i dajcie fotki WIEKSZE - 800x720 na tyle studow to tak ze 3x za malo :)

"ramka" elegancka jak zwykle - najladniejszy bunkier (zapamietany - kiedys uzyje :) ) i pokolisty plot. No i siatka na dachach.

zacne

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#8 Post autor: Miszel »

Scenka piękna. Mi się chyba najbardziej kuchnia polowa podoba. Ładnie wyglądają też okopy. Drażni mnie za to ta wieża obserwacyjna. Na froncie chyba takich nie stawiali? Byłby to chyba zbyt łatwy cel, a stanie na takiej nie byłoby bezpieczne. Taka wieża to się wg mnie raczej do jakiegoś obozu pracy nadaje niż na front. No i tak kwestia czy to pierwsza czy druga wojna światowa ma być. Wóz i działo sugerują raczej I wojnę światową. Ale wtedy to by się raczej inne nakrycia głowy żołnierzom przydały niż takie czapki. No ale w LEGO raczej właściwszych nakryć się nie znajdzie.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

Bardzo ciekawa diorama.
Tak sobie oglądam zdjęcia, przypatruję się tym wszystkim szczegółom... nie ma co, praca jak zwykle trzyma wysoki poziom.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

Ten bunkier jest fenomenalny!
Zresztą, cała praca trzyma bardzo wysoki poziom. Tylko czemu Niemcy? Myślisz, że za granicą Cię bardziej docenią?

:P
Ostatnio zmieniony 2010-04-20, 18:17 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#11 Post autor: kris kelvin »

Emilus pisze:Po obejrzeniu nasuwa mi się jedno słowo na określenie tej dioramy - piękna.

To jest pierwsza wojna? Bo ciężarówki rachityczne ale fafnir mocarny, to coś jak moździeż? Kaliber też słuszny... Prawie jak z Mech warrior III, tam też był fafnir tylko większy.
Miała być pierwsza wojenka, Fenrira zaczerpnąłem z Nibelungów, jakoś tak mi się kojarzy z wszechgermańskością :D
Backbone pisze:kris kelvin, ładne aczkolwiek wolałbym WWII :P
Z pewnością coś wydziergam, ale to pewnie po wystawie dopiero. A jakieś Shermany czy Tygrysy i tak będę musiał zerżnąć z istniejących konstrukcji.
Ramzes pisze:Bardzo podoba mi się bunkier wkomponowany w skałę mistrzostwo. Zresztą wszystko jest pikne:)
W sumie bunkier dodałem w ostatniej chwili.
lolas pisze:Pierwsze co mnie urzeklo to kolory. Dark Tan, Dark Bluish Grey, mniam, gdyby tak zamienic Reddish Brown na Dark Brown ;-) Wiem, wiem nie ma takiej mozliwosci, ale pofantazjowac zawsze mozna ;-)

Nie korcilo Cie, zeby wrzucic jakiegos truposza w zasieki?
Możliwość jest, tylko muszę najpierw kupić ten dark brown :)
Kusiło, ale się powstrzymałem na szczęście.
Ciamek pisze:Fajne... taka cisza i spokój... kolory jak zwykle bardzo dobre (no nie będę wypominać, że jak zwykle te same : oP).
I ta kuchnia polowa : o)

Sielanka... Ale pewnie nie potrwa długo: o(

Tylko w sumie ci Niemcy to mi jakoś bardziej na Brytyjczyków wyglądają.

A to działo to co to w sumie?
No niestety mundury raczej brytyjskie, ale nic innego nie wykombinowałem.
Działo było luźno wzorowane na Wielkiej Bercie - LINK
Obrazek
bartek_mi pisze:Panie Kelvin miejcie Pan Panie litosc i dajcie fotki WIEKSZE - 800x720 na tyle studow to tak ze 3x za malo :)

"ramka" elegancka jak zwykle - najladniejszy bunkier (zapamietany - kiedys uzyje :) ) i pokolisty plot. No i siatka na dachach.

zacne
Myślę, że starczy taka rozdzielczość, na szczegółowych zdjęciach i tak wszystko widać.
Miszel pisze:Drażni mnie za to ta wieża obserwacyjna. Na froncie chyba takich nie stawiali? Byłby to chyba zbyt łatwy cel, a stanie na takiej nie byłoby bezpieczne. Taka wieża to się wg mnie raczej do jakiegoś obozu pracy nadaje niż na front. No i tak kwestia czy to pierwsza czy druga wojna światowa ma być. Wóz i działo sugerują raczej I wojnę światową. Ale wtedy to by się raczej inne nakrycia głowy żołnierzom przydały niż takie czapki. No ale w LEGO raczej właściwszych nakryć się nie znajdzie.
No niestety ale nie miałem nic innego niż czapki.
A czy wieża pasuje? Nie mam pojęcia, nie byłem w wojsku :(
Do dziś nie wiem ile pułków ma kompania.
Hezar pisze:Bardzo ciekawa diorama.
Tak sobie oglądam zdjęcia, przypatruję się tym wszystkim szczegółom... nie ma co, praca jak zwykle trzyma wysoki poziom.

Pozdrawiam (:
Fenks :)
Mikolaj pisze:Ten bunkier jest fenomenalny!
Zresztą, cała praca trzyma bardzo wysoki poziom. Tylko czemu Niemcy? Myślisz, że za granicą Cię bardziej docenią?

:P
Tak. Liczyłem na więcej komentarzy od niemieckich weteranów powodowanych poczuciem winy :D.


Dzięki wszystkim za miłe komentarze :)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#12 Post autor: misiek »

kris kelvin pisze:A czy wieża pasuje? Nie mam pojęcia, nie byłem w wojsku :(
Do dziś nie wiem ile pułków ma kompania
Byłem w wojsku i też nie wiem ile pułków ma kompania i nie wiem czy ta wieża pasuje :)

Całość makiety bardzo mi się podoba. Tylko jedzenie powinno wyglądać bardziej wojskowo :D
Ostatnio zmieniony 2010-04-20, 20:09 przez misiek, łącznie zmieniany 2 razy.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Starwarrior
Posty: 56
Rejestracja: 2010-03-11, 20:37
Lokalizacja: Zielonka

#13 Post autor: Starwarrior »

kris kelvin pisze: No niestety ale nie miałem nic innego niż czapki.
A czy wieża pasuje? Nie mam pojęcia, nie byłem w wojsku :(
Do dziś nie wiem ile pułków ma kompania.
Może jako osoba która nie była w wojsku ale interesuje się wojskowością powiem że pułk składał się z 10 kompanii, 9 z nich tworzyło 3 bataliony + kompania zapasowa. Razem w pułku jakieś 3300 ludzi walczących w 1 linii. Dywizja składała się z 3 pułków i 1 pułku artylerii. Razem z taborami dywizja piechoty liczyła około 27 - 30 tys ludzi.

Żeby nie było offtopu. Na froncie zachodnim nie używało się takich wież. Zresztą wystarczy zobaczyć jak wyglądała ziemia niczyja po bitwie pod Verdun.

Praca bardzo ładna

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-04-20, 20:01 przez Starwarrior, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam pracy w biurze!!!! Reklama/PR/Sprzedaż i inne w Warszawie

Fistach

#14 Post autor: Fistach »

Raczej ile kompanii ma pułk bo to nadrzędna jednostka kompanii. Z tego co się orientuję jednostki te nie mają liczebności określonej co do 1 osoby.

Co do moca to najbardziej podoba mi się bunkier aczkolwiek jest chyba nieco za mały w porównaniu z wieżą.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#15 Post autor: Sariel »

Wszystko to bardzo pięknie, ale mam jedno zasadnicze pytanie do autora - gdzie jest jakiś kardan?

ODPOWIEDZ