[MOC] Chernobyl

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

[MOC] Chernobyl

#1 Post autor: Havoc »

Witam. Nadeszła 24 rocznica katastrofy w Czarnobylu. Każdy chyba pamięta datę 26.04.1986 Był to jak dotąd największy incydent tego typu. (miejmy nadzieję, że następnego nie będzie) Jedyny zakwalifikowany do 7 (najwyższego) stopnia w Międzynarodowej Skali Zdarzeń Jądrowych.
W związku z tym chciałem przedstawić 3 MOCe chociaż częściowo upamiętniające to zdarzenie. Nie wiedziałem czy przypadkiem nie nadaje się to bardziej do Oddechu Historii ale w sumie przedstawiam obecny stan rzeczy więc raczej wypada Tu i Teraz.

Na początek mała diorama przedstawiająca kawałek Strefy. Pod znakiem ostrzegającym o promieniowaniu jest napisane Zona. Natomiast napis na dachu to AGROPROM. Przedsiębiorstwo Agroprom występowało wprawdzie w grze STALKER ale istnieje też naprawdę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Z lotu ptaka:
Obrazek
Naukowca pobierającego próbki ochrania 2 Stalkerów w egzoszkieletach:
Obrazek
Wyniki pomiarów są niepokojące:
Obrazek

Buteleczka. Niektórzy ją pamiętają z dzieciństwa, a inni tylko słyszeli o tym 'napoju'. Roztwór jodu z jodkiem potasu czyli Płyn Lugola. Zmieniłem troszkę nazwę na etykiecie :)
Obrazek

Na koniec replika znaku jaki zobaczyć można na obrzeżach 'Zony'. Dopisek na spodzie to już mój dodatek. Dla tych, którym nie chce się wpisywać w tłumaczu Googla ukraińskiego :) - pod datą napisane jest PAMIĘTAMY.
Obrazek

Takie małe MOCe pamiątkowe.
Cała GALERIA

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#2 Post autor: Robson »

Troche za zielono chyba ? :P
Ale ogólnie ładnie :)
Cb1100RR

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

Robson pisze:Troche za zielono chyba ? :P
Raczej za mało zieleni :) Obejrzyj sobie galerię fotek np. z Prypeci. Z góry wygląda jak park. A liście nadal dają spory odczyt na liczniku Geigera.
Ostatnio zmieniony 2010-04-26, 10:02 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#4 Post autor: Pietruch »

Pamiętam że ktoś pokazywał nawet film z wyprawy po Czarnobylu, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to był. Na filmie było fajnie to wszystko pokazane. Co do MOCa, mi się bardzo podoba, wszystko ładnie przedstawiłeś, a butelka i znak są świetne.
Pozdrawiam,
Maciej

Havoc

#5 Post autor: Havoc »

Pietruch pisze:Pamiętam że ktoś pokazywał nawet film z wyprawy po Czarnobylu, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to był.
Być może oglądałeś 'Walka o Czarnobyl' - dokument puszczany na discovery. (Polecam, świetny film dokumentalny) Było też parę grup, które robiły krótkie reportaże chodząc po mieście z przewodnikiem.
Pietruch pisze:Co do MOCa, mi się bardzo podoba, wszystko ładnie przedstawiłeś, a butelka i znak są świetne.
Dzięki :)

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#6 Post autor: Backbone »

Havoc pisze: Być może oglądałeś 'Walka o Czarnobyl' - dokument puszczany na discovery.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KogOMEpqm5M[/youtube]

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#7 Post autor: Pietruch »

Havoc, to był człowiek z Lugpolu z kamerą. :) Jakaż zorganizowana wycieczka.

E:
Dlatego napisałem, mam nadzieję że ktoś się przyzna. :)
Ostatnio zmieniony 2010-04-26, 10:40 przez Pietruch, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

Pietruch pisze:Havoc, to był człowiek z Lugpolu z kamerą. :) Jakaż zorganizowana wycieczka.
No o tym nic mi nie wiadomo :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mikolaj »

Stanowczo za mało śmieci i zieleni. A- i budynek coś strasznie goły. Mimo tego, mi się podoba:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Havoc

#10 Post autor: Havoc »

Mikolaj pisze:Stanowczo za mało śmieci i zieleni. A- i budynek coś strasznie goły.
A cóż by miało na nim być? To przecież miasto duchów, same pustostany. Im bardziej goły tym straszniejszy ;) A nie wszystkie obszary to 'wysypiska'. Na niektórych jest po prostu trochę dziko. Więcej zieleni jest między budynkami ale to miała być diorama a nie cała makieta. Po prostu nie było gdzie tego poumieszczać.
Ostatnio zmieniony 2010-04-26, 12:13 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mikolaj »

Ale jakieś drzewo mógłbyś ustawić:P

Co do budynku: anteny, okna, odsłonięte cegły, odpadający tynk, urwana rynna...
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#12 Post autor: TruckeR »

Bardzo piękne. Sam swego czasu chciałem taką scenkę zbudować, ale mimo wszystko mam trochę za mało budulca. Diorama jest całkiem ładna, ale jako że lubię takie klimaty, to dorzucę trochę spostrzeżeń:
- Całkowicie rozsypany samochód - chyba lepiej by wyglądał jako mniej więcej kompletny, a jeśli już musi być taki - to raczej wrzucony gdzieś w trawsko.
- Scenka jest trochę zbyt sterylna - przydałoby się więcej złomu i innego szrotu wśród krzewów. Jakieś betoniarki, wózki, rury, zwoje kabli, buda ciecia, karoseria autobusu, takie tam.
- Budynek nie wygląda za fajnie - niby jest dziura w ścianie, ale reszta jest stanowczo za czysta (a napis ciut zbyt jaskrawy). Warto pamiętać, że w Czarnobylskich blokach zostały meble, wyposażenie i inne takie, więc może warto by było coś takiego zamontować ;)
- Brakuje mi trochę tych charakterystycznych radzieckich latarni.
Ale w sumie ok, wiem, że smęcę ;)
Ostatnio zmieniony 2010-04-26, 15:36 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Tailgunner

#13 Post autor: Tailgunner »

jest klimat:)

ale z tymi szkieletami to chyba przesadziłeś ;p

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Najbardziej podoba mi się pomysł na tę zieleń wyrosłą wokół dużych płyt. Reszta chodnika i drogi zbyt równa. Mogłeś tu i ówdzie nie docisnąć płytek i już byłoby lepiej.
Nie wiem czy przez 24 lata rdza potrafi tak zjeść samochód, że ledwo co z niego zostało, ale przez ten czas na płaskim dachu wyrosłyby jakieś rośliny, a nawet spore drzewko.
Bardzo fajny jest napis na dachu, zwłaszcza, że niektóre litery są pochylone. Pomysł na "M" najbardziej mi się spodobał.
Ze szkieletami to faktycznie przesada. Mogłyby być, gdyby to była jakaś bliżej nieokreślona katastrofa. Ale skoro wiadomo, że to Czarnobyl, to wiadomo, że ich tam nie powinno być.
Pomimo tego, że kilka rzeczy można było zrobić lepiej to i tak bardzo mi się podoba.
Duży plus za pomysł i eksponaty towarzyszące.

Havoc

#15 Post autor: Havoc »

zgrredek pisze:Ze szkieletami to faktycznie przesada. Mogłyby być, gdyby to była jakaś bliżej nieokreślona katastrofa. Ale skoro wiadomo, że to Czarnobyl, to wiadomo, że ich tam nie powinno być.
Współcześni szabrownicy źle kończą po prostu. A to co zostanie rozszarpują mutanty :) No tu już poleciałem Stalkerem. Ale nie mówiłem że diorama jest idealnym odwzorowanie rzeczywistości :)
zgrredek pisze:Nie wiem czy przez 24 lata rdza potrafi tak zjeść samochód, że ledwo co z niego zostało
Nikt nie mówi, że nie rdzewiał tam już wcześniej ;)
zgrredek pisze:przez ten czas na płaskim dachu wyrosłyby jakieś rośliny, a nawet spore drzewko.
Z samego betonu, hmm nie wiem, być może.

ODPOWIEDZ