5865 Mini Dumper

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Kaczor

5865 Mini Dumper

#1 Post autor: Kaczor »

5865 Mini Dumper

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: Creator
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 60
Liczba figurek: 0
Spis części: Bricklink Peeron
Opis: Brickset Lugnet
Cena: Allegro: 15-30 PLN, S@H: 21.95 PLN, Sklepy: 20-25 PLN, MSRP: 6$

Przyznam się że to pierwszy od 15 lat kupiony przeze mnie zestaw Lego więc wybaczcie wszelkie potknęcia ;) Byłem akurat w hurtowni papierniczo-zabawkarskiej i postanowiłem przejść od wirtualu (renderów z MLCada) do realu i kupić jakiś mały zestaw. Wybór padł na zieloną wywrotkę.

Opakowanie i instrukcja
Opakowaniem jest typowa dla małych Creatorów plastikowa puszka skaładająca się dwóch części. Dolna jest z miękkiego tworzywa (PET) a wieczko z twardego plastiku. Na to naklejone są obrazki modelu głównego i alternatywnych. Otwarcie następuje po przewaniu perforacji na naklejce. Pokrywa otwiera się ze sporym oporem więc nie ma obawy przed wypadanięciem zawartości. Puszka może służyć z powodzeniem do przechowywania klocków.
Obrazek Obrazek

Instrukcja to klejona książeczka o wymiarach ok. 10x15cm.
Obrazek
Z tyłu mamy reklamę innych zestawów z serii Creator:
Obrazek
Przykładowa strona:
Obrazek
Spis elementów:
Obrazek
Klocki
Po otwarciu opakowania wysypują się instrukcja i klocki włożone tam luzem bez żadnej torebki. Głównie zieleń, biel i szarość.
Obrazek Obrazek

Jedynym chyba godnym uwagi klockiem jest "Brick 1 x 1 with Stud on One Side":
Obrazek

Z ciekawych dla mnie części są jeszcze przezroczyste serki i opony których "za moich czasów" nie było ;)

Modele
Po latach składanie jest tak samo przyjemne i tak samo ciężko jak 15 lat temu jest odczepić od siebie dwie płytki 1x2 ;) Wszystkie pojazdy składa się w kilka minut bez żadnych problemów.

Głównym modelem jest wywrotka. O ile od przodu wygląda jak prawdziwa masywna ciężarówka to z tyłu zabrakło np. zderzaka i tylnych świateł. Na dodatek jest trochę nieproporcjonalna. Wg mnie przydała by się dodatkowa oś i dłuższa skrzynia ładunkowa. Ale za to jak to wywrotce paka może się przechylać zwiększając bawialność.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po budowie zostaje parę klocków:
Obrazek

Modele alternatywne:

Jeep - kanaciasty wojskowy samochód
Obrazek Obrazek Obrazek

Wyścigówka - trochę przypomina stare Systemowe wyścigówki
Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowanie
Trudno mi oceniać Lego po piewrszym kontakcie od tak dawna. Jak wszystkie mini-pojazdy ten zestaw trzeba traktować raczej jako dawcę części niż poważne modele. Projekty pojazdów mogły by być lepsze ale w połączniu z innymi Creatorami mogą być całkiem bawialne tworząc np. mini plac budowy albo mini wyścigi ;)

Za:
- bawialność
- części

Przeciw
- projekty modeli mogły być lepsze
Ostatnio zmieniony 2010-05-10, 12:30 przez Kaczor, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

#2 Post autor: Kasia »

Z dwóch tegorocznych puszkowych Creatorów znacznie bardziej podoba mi się helikopter, pomimo tego, że ma znacznie mniej elementów. Te samochodziki wydają mi się strasznie kanciaste i tworzone na siłę. Jedyny plus, to kilka części w kolorze zielonym.


A pierwszym moim zestawem, który kupiłam po latach przerwy też był puszkowy Creator. Przyjemności z poznawania na nowo klockowych zestawów :)
Ostatnio zmieniony 2010-04-26, 18:50 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#3 Post autor: Filozof »

Kasia pisze:helikopter znacznie bardziej podoba mi się helikopter
Takie trochę masło maślane.

Gratuluje powrotu do prawdziwych klocków i powodzenia w budowaniu nowych MOCy :)
Recenzja jak najbardziej w porządku.

ODPOWIEDZ