Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Dookoła wieży zegarowej
Autor Wiadomość
Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-27, 23:44   [MOC] Dookoła wieży zegarowej

Ta diorama doprowadza mnie do szaleństwa, pora więc publikować. Oto "All Along the Clocktower lub "Dookoła wieży zegarowej":

Galeria Flickr: LINK
Galeria Brickshelf: LINK

Diorama zbudowana na podstawie 48x48, wysoka na sto kilkanaście bricków. Wszystkie elementy to LEGO - są tegoroczne figurki rycerzy z garnkowymi hełmami i kilka białych kruków. Jedynie tarcze zegara to naklejki ściągnięte stąd.

Konstrukcja wieży jest modułowa, co widać na załączonym obrazku:

Zaczęło się to wszystko od zeszłorocznego CCC. Jednym z tematów był "technological advance" i wymyśliłem sobie że zbuduje wieżę zegarową (pierwsze powstały w średniowieczu), dorzucę kilka innych wynalazków, np. teleskop i będzie jak znalazł. Na konkurs oczywiście nie zdążyłem z powodu lekkiego, bo tylko pięciomiesięcznego poślizgu, ale za to zbudowałem tak jak chciałem.

Założenia były takie:
- duże
- brązowe
- inspirowane wieżą zegarową zamku w Cardiff

No i przerosła mnie ta praca, w zasadzie na każdym poziomie.
- zabrakło mi klocków. Skończyło się na kilkunastu zamówieniach z BL
- wpadłem w efekt jajecznicy. Zdecydowałem się na brązowe ściany i jasnoszare cegły z kafelków 2x2. W realu wyglądało to przepięknie. Niestety, problem ujawniły dopiero zdjęcia i dobra diagnoza Jeraca (któremu dziękuje za wsparcie przy budowie). Oko ludzkie nie obejmuje na raz całości, ślizga się po detalach. Dopiero na zdjęciu widać że jest niedobrze. Dostałem nauczkę i musiałem zapłacić frycowe - czyli wymienić kilkaset kafli na brązowe.
- poległem przy fotografowaniu. Bardzo trudno objąć całość na jednym zdjęciu, a pokazać na jednym zdjęciu wyrywającego się rzezimieszka przykutego do pręgierza i spadającego na niego zegarmistrza to już w ogóle graniczy z cudem.
- dodatkowo, rozmiar pracy wymagał ogromnego tła. Akurat wtedy gdy miałem czas i siły na robienie zdjęć, sklepy były zamknięte. Na szczęście znalazłem trochę tektury, ryzę papieru A4 i taśmę klejącą. Ku mojemu zaskoczeniu tło złożone z dwóch arkuszy "A0 dla ubogich" sprawdziło się idealnie. O tutaj widać ten wynalazek.
- miałem spory kłopot z ogarnięciem całości. Doprowadzić we wtorek dioramę do stanu identycznego jak w poniedziałek - to niemożliwe. To coś odpadnie, tam się przesunie, tego nie da się upilnować. Niekonsekwencje widać dopiero na zdjęciach.

Całość doprowadzała mnie nie raz do rozpaczy, tym bardziej się cieszę że udało się dotrwać do końca. Uff... Poważnie się zastanowię jeśli kiedykolwiek zdecyduje się na coś tak dużego.

EDIT:
Pragnę podkreślić, że idąc z duchem postępu, wyposażyłem moja prace w sporo zębatek w gustownym czarnym kolorze. Niestety żadna się nie kręci, ale przecież to nie o to chodzi.
Ostatnio zmieniony przez Hippotam 2010-05-05, 15:40, w całości zmieniany 3 razy  

Qworg 
Avadon

Wpisy: 627
Wysłany: 2010-04-27, 23:53   

Fenomenalne... więcej nie ma sensu pisać.

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-27, 23:56   

Jak już Ci pisałem - brawo. Moje oglądanie MOCy opiera się przede wszystkim na "widoku ogólnym". Na detal zazwyczaj brakuje mi czasu. W Twojej budowli od pierwszego spojrzenia poczułem, że to bardzo dobra praca. Kolory, proporcje, tak zwany ogólny "feeling", wszystko mi tu pasuje. Oczywiście szczegóły też są piękne, a stężenie nowych/rzadkich klocków na jednego studa powierzchni powalające. Świetne jest to ujęcie z góry, gdzie widać spadającego zegarmistrza.
Szkoda, że się nie wyrobiłeś na CCC.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2010-04-28, 05:03   

Absolutnie genialne.
Choć nie wszystko skumałem, ale może dlatego, że wczesna pora i mało kumaty jestem.
Co to za zielone ludziki? Harcerze?
I czemu ci czarni rozwalają stragany? Jak ceny im nie pasują mogli kupić gdzie indziej.

Szkoda byłoby tę wieżę dawać do KZ, bo musiałbyś ją uwspółcześnić. Za to świetnie komponowałaby się w jednej gablocie z Wieżą Braci. Ile ma dokładnie wysokości?

Havoc
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-28, 06:03   

Tytuł prawie jak nagranie Jimiego Hendrixa :) A sama wieża oczywiście genialna.

V1 
VIP

Wpisy: 2526
Wysłany: 2010-04-28, 07:03   

Cytat:
Tytuł prawie jak nagranie Jimiego Hendrixa :)

Havoc, proszę, 'All along...' nie jest Hendrixa, tylko Boba Dylana.

Wieża świetna, co tu dużo pisać. Bardzo mi się podoba zegar. A nie podwyższyłbyś jej o jeszcze jedno piętro? :)

makorol 

Wpisy: 666
Wysłany: 2010-04-28, 07:30   

V1 napisał/a:
Havoc, proszę, 'All along...' nie jest Hendrixa, tylko Boba Dylana

No! Tak jak 'Knockin' on heaven's door' nie jest Guns'n'roses tylko też Dylana! Ludzie to nagminnie mylą.

Wieża jest świetna. Niesamowite detale. Nic więcej wolę nie pisać, bo się nie znam.
Ostatnio zmieniony przez makorol 2010-04-28, 07:30, w całości zmieniany 1 raz  

nori 
Adminus Emeritus

Wpisy: 917
Wysłany: 2010-04-28, 08:32   

No wreszcie Hippo opublikowałeś to cudo. Miałem przyjemność oglądać wieżę na żywo i reakcja na tę konstrukcję była jedyna właściwa czyli wielki opad szczęki. Piękne, monumentalne, robiące wrażenie, a do tego bogate w szczegóły i smaczki (korona z Belville!). Ogólnie ah i oh ;)

polaquita
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-28, 08:38   

Piękna praca!! Mam pytanie: czy za wzór posłuzyła słynna krakowska wieża?? :>

Havoc
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-28, 09:14   

V1 napisał/a:
Havoc, proszę, 'All along...' nie jest Hendrixa, tylko Boba Dylana.

No ale Hendrix też to śpiewał i moim skromnym zdaniem jemu wyszło to najlepiej :)

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1316
Wysłany: 2010-04-28, 09:56   

Biedny Longer. Tak się starał a nie wygra Moca miesiąca:)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5182
Wysłany: 2010-04-28, 10:06   

glaz_pimpur napisał/a:

OMG. Fajnie. Longer się starał, bo ta ładowarka miała się podobać ludziom z Sandvika...

Robson 

Wpisy: 709
Wysłany: 2010-04-28, 10:20   

glaz_pimpur napisał/a:

Skąd wiesz. Ja się nie lubuje w takich "castlowych" duperelach i mój głos pewnie padnie na Longera. Ale o gustach się nie dyskutuje. Choć przyznaje wieża powala :)

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-28, 10:46   

polaquita napisał/a:
czy za wzór posłużyła słynna krakowska wieża

Prawie nie. Inspirowałem się główniewieżą zegarową zamku Cardiff:

Z krakowskiej wieży ratuszowej wziąłem pomysł na wykusz podparty ukośną ścianą:

lolas
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-28, 10:47   

...

(odebralo mi mowe, moze napisze cos jak znajde szczeke pod biurkiem)

...

P.S.
RE-WE-LA-CJA!!! Robi piorunujace wrazenie. Calosc wyglada swietnie, a zerkniecie blizej ukazuje mase swietnie zrobionych detali. Zreszta po co mam to pisac? Kazdy widzi :)
Dziekuje za tak mile wrazenia wzrokowe w ten jakze niemily dla mnie dzien. Od razu mi lepiej ;-)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu