8683 Minifigures Series 1

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

03 - Caveman

#91 Post autor: nori »

03 - Caveman

Obrazek

Dziś zapraszam na spotkanie z historią, i to bardzo odległą. Przed Państwem przodek każdego współczesnego minifiga: Jaskiniowiec.

Obrazek

To już staje się nudne, ale nie ma wyjścia, muszę się powtórzyć: ludzik jest wprost przepiękny!
Nadruk na torsie i nóżkach imituje ubiór ze skóry, spod którego prześwituje owłosiony tors naszego bohatera. Jak widać, musiał już wstąpić na wyższy poziom ewolucji, gdyż nie dość że potrafił skroić sobie całkiem udane ubranko, to jeszcze jako sprzączkę wykorzystał małą kość.

Obrazek

Obrazek

W tamtych czasach trudno było o dobrego fryzjera czy golibrodę, nie należy się więc dziwić bujnej fryzurze jaskiniowca. Pod nią kryje się szczery (a nie z nutą smutku jak u Cheerleaderki) uśmiech, nienaganne białe uzębienie, cwaniackie oczka oraz krzaczaste brwi.

Obrazek

Oczywiście, zarówno buźka jak i fryzurka są premierowymi elementami, choć w przypadku włosów wcześniej można było spotkać się z podobnymi, należącymi do pewnego Hagrida.

Obrazek

Obrazek

O dziwo, nasz jaskiniowiec prezentuje się całkiem ciekawie w pożyczonej brodzie i fryzurze.

Obrazek

Obrazek

Należałoby też podkreślić, że nowy gąszcz włosów jest wykonany z twardego plastiku, co niestety może wpłynąć na jego żywotność – włoski w tej formie naprawdę łatwo jest uszkodzić. Zresztą wiedział już o tym Hagrid, którego fryzura wykonana jest właśnie z gumowatego materiału.

Wśród części składowych ludzika oraz dobrze już znanej podstawki, znajdziemy jeszcze jeden ciekawy element (przy okazji: części zapasowych niestety brak).

Obrazek

Ogromna maczuga w gustownym kolorze Reddish Brown. Choć jej monumentalność nieco blednie gdy porównamy ją z jej poprzedniczka, pochodzącą z Castle – Fantasy Era.

Obrazek

No cóż, stara prawda podobno głosi, że rozmiar znaczenia nie ma...

Obrazek

Mały bonusik: romantyczne spotkanie Jaskiniowca z Cheerleaderką.

Obrazek

Czy trzeba dodawać jakiekolwiek podsumowanie? Wypuszczenie przez TLG serii minifigurek to moim zdaniem strzał w dziesiątkę!
Ostatnio zmieniony 2010-05-18, 23:20 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#92 Post autor: Miszel »

Fajnie jaskiniowiec "zarasta" z mniejszej brody do większej. Już widzę te MOCe z rozbitkiem na wyspie, który siedząc miesiącami zarasta od zwykłych czarnych miejskich włosów, przez włosy jaskiniowca do Hagridowych :)
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

rapar
Posty: 15
Rejestracja: 2010-01-02, 15:16
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

#93 Post autor: rapar »

Dzisiaj z rana zadzwonił do mnie bardzo uprzejmy Pan z hurtowni zabawek i poinformował, iż w końcu dotarły dłuuuugo wyczekiwane figurki. Zwolniłem się więc z pracy (bo hurtownia owa czynna jest do 16) i od ok godziny jestem szczęśliwym posiadaczem kartonu figurek o wspólnym numerze katalogowym 8683. Od razu spieszę z wyjaśnieniem, iż w kartonie (60 torebeczek) znajdują się 3 kompletne serie + 12 figurek "luzem" (a przynajmniej tak przedstawia się sprawa z nabytym kartonem.
A oto co weszło w skład pudełka:
01 - Indian - 3szt
02 - Cheerleader - 3szt
03 - Caveman - 4szt
04 - Clown - 3szt
05 - Zombie - 3szt
06 - Skater - 3szt
07 - Robot - 4szt
08 - Crash Dummy - 5szt
09 - Magician - 4szt
10 - Wrestler - 3szt
11 - Nurse - 3szt
12 - Ninja - 5szt
13 - Spaceman - 4szt
14 - Robin Hood - 4szt
15 - Diver - 5szt
16 - Cowboy - 4szt
Tak więc potwierdziły się właściwie wszystkie przypuszczenia co do zawartości pudełka. Od siebie dodam, iż rozmieszczenie torebeczek wydaje się zupełnie przypadkowe. Zdarzało się, że w każdej kolejnej torebeczce była inna figurka a następnie rozpakowywałem 4 Crash Dummy z rzędu.
Figurki w rzeczywistości są jeszcze wspanialsze niż na foto. Co prawda od razu da się zauważyć, iż plastik, z którego są wykonane jest gorszej jakości ale absolutnie w niczym mi to nie przeszkadza. Za tak niską cenę (ja płacilem 6,16zł/szt) otrzymujemy rewelacyjne minifigi będące wspaniałym uzupełnieniem istniejących serii.

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#94 Post autor: groblas »

hmm widzę ze interes na allegro już robisz :D
Zaczęło się od Camouflaged Outpost i nadal kocham ta serie !!!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

01 - Tribal Hunter

#95 Post autor: nori »

01 - Tribal Hunter

Obrazek

Podobnie jak w przypadku figurki [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=135389#135389]14 - Forestman[/URL], otrzymujemy niejako remake postaci pochodzącej ze starej serii. Tym razem padło na Western, a dokładniej figurkę Indianina.

Obrazek

Ponownie zachwyca rewelacyjna główka, natomiast nadruk na torsie i nóżkach prezentuje się bardzo ładnie, choć jest dość oszczędny, ewidentnie brakuje ozdobników.

Obrazek

Obrazek

Indianin nie posiada żadnych premierowych akcesoriów, zarówno łuk, kołczan jak i fryzurka z piórkami to elementy już dobrze znane. I praktycznie niczym nie różnią się od swoich pierwowzorów, tylko dobrze się przypatrując można zauważyć że są to nowe formy. Natomiast ciekawostka jest nadruk na piórku - stare jest zadrukowane obustronnie, natomiast w nowym poskąpiono farby i zadruk jest tylko po jednej stronie.

Obrazek

Obrazek

Warto porównać nowego członka Indiańskiej Rodziny ze swoimi „przodkami”, i trzeba to uczciwie przyznać, pasuje niemalże idealnie. Ubogi nadruk w zupełności nie przeszkadza, a jedyną poważniejszą różnicą jest... brak nosa. No cóż, ewolucja...

Obrazek

Ponownie świetna i przepiękna figurka, jednak wyraźne nawiązanie do już istniejących, może spowodować że nie będzie się cieszyć jakąś większą popularnością. Podobnie jak w przypadku Forestmana – dla miłośników starych serii – obowiązkowo!
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 18:25 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

mat
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-17, 15:13
Lokalizacja: Polkowice

#96 Post autor: mat »

W figurce jaskiniowca, troszkę razi mnie to, że nie ma sutka, nienaturalnie to wygląda.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#97 Post autor: greenblue »

Bo jaskiniowcy nie byli jeszcze ssakami, dlatego brak sutka.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Nexus 7

#98 Post autor: Nexus 7 »

nori pisze:może spowodować że [Tribal Hunter] nie będzie się cieszyć jakąś większą popularnością.
Przyjme kazda ilosc :-) Ewentualnie wymienie na wszystkich moich nurkow, ninja i test dummies. Jak tylko minifigi laskawie wejda do sprzedazy w Ameryce...

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

09 - Magician

#99 Post autor: nori »

09 - Magician

Obrazek

Wśród oparów dymu i strzelających iskier, na scenie pojawiła się postać jakowaś.

Obrazek

Spowita w czerni, dystyngowana, gdzieniegdzie tylko czerwień rozjaśniała jej oblicze. Białe rękawiczki i gustowny cylinder dopełniały tajemniczego wizerunku.

Obrazek

Obrazek

Pod cylindrem kryły się nieco zmierzwione, kruczoczarne włosy. Mimo że fryzura popularna wśród gawędzi była, to wyraz twarzy nadawał całej postaci niezwykłej tajemniczości. Pewny uśmiech, zakręcony wąs, podniesiona brew. Kto jego zamiary odgadnie?

Obrazek

Obrazek

Niespodziewanie w dłoni pałąk krótki się pojawił.

Obrazek

Postać cylinder w drugiej ręce chwyciła.

Obrazek

Błysnęło, uniósł się gęsty dym, wśród ogólnego rwetesu, postać z kapelusza królika wyciągnęła.

Obrazek

Dla magika był to kolejny udany występ. Wśród ogólnego aplauzu i oklasków skromnie zszedł ze sceny. Ludzie po dziś dzień w głowę zachodzą, jak on tego wielkiego królika z małego cylindra wyciągnął.

A to przecież magia była...

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

05 - Zombie

#100 Post autor: nori »

05 - Zombie

Obrazek

Zombie został już opisany przez Miśka w pierwszym poście niniejszego tematu, ale figurka robi tak ogromne wrażenie, że postanowiłem dorzucić swoje trzy grosze, a dokładniej: parę zdjęć.

Obrazek

Poszarpany garnitur i nie pierwszej świeżości główka – zombiak jak się patrzy!

Obrazek

Obrazek

Wyposażenie otrzymał cokolwiek makabryczne: udko kurczaka i nowa łopata.

Obrazek

Obrazek

Udko także jest nowym elementem, różni się od swojego poprzednika dłuższym "uchwytem". Ma to nawet swoje uzasadnienie, stare udko lubi nagminnie wyskakiwać z rączki, natomiast nowe idealnie "się trzyma".

Obrazek

Obrazek

Ale humorek dopisuje, nie ma to jak z rodzinką, jakkolwiek specyficzna by nie była.

Obrazek

Na zdjęciu zabrakło Wilkołaka, ktoś jednak za aparatem stanąć musiał. ;)

Jeżeli ktoś pamięta [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=144798#144798]opis akcesoriów[/URL] z BrickArms, wśród różnych karabinów i mieczyków, jako broń, pojawił się też kij baseballowy. Wspomniałem tam, że wykorzystać go można „podczas potyczek z zombie...”. I jak się okazuje, w tej roli spełnia się wyśmienicie.

Obrazek

Zambiak jest rewelacyjny, cytując Miśka: wprost uroczy ;) W moim prywatnym rankingu – jedna z najlepszych figurek!

Mózzzzzzzzzzzzzg.... Mniam...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-05-30, 20:14 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#101 Post autor: stpman »

Widzę nori, że dorwałeś chyba większość figurek i nie dasz reszcie szansy na recenzję:)
Figurki są piękne, nie umiem się doczekać aż dostanę swój przydział:)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#102 Post autor: nori »

Niestety, nie dorwałem jeszcze całego kompletu ;) I fakt - są wprost przepiękne, nie mogłem się oprzeć pokusie ich obfotografowania...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#103 Post autor: Backbone »

07 - Robot.

Dziś skusiłem się będąc w sklepie z zabawkami i oglądając zestawy Technic, na zakup jednego z minifigów (całe 6,50). Przy okazji zapytałem jak będzie wyglądała cena zakupu przy ilości jednego lub więcej kartonów - dostałem odpowiedź że 6zł za sztukę.

Trafił mi się robot (całe szczęście że nie nurek).
Opakowania i instrukcji opisywać nie będę bo juz moi poprzednicy to zrobili wielokrotnie.

A tu o wiele lepszej jakosci foto, pochodzące z galerii użytkownika Culture.

Obrazek

Swoich zdjęc nie wkleję do posta bo wiecie jakia ich jakosc jest. Dopiero czekam na aparat kupiony na allegro (tanio, ale o wiele lepsza jakosc zdjec bedzie :P)

A tutaj galeria zdjęc robota (także nie moje zdjęcia):
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=430943

Co do samej figurki - jakość minifigów z 8683 jest o wiele lepsza od tych które były w sprzedaży za moich czasów (lata 90-te głównie). Generalnie - dla ludzi zbierających minifigi, i afoli których pociąga klimat space itp, bardzo fajna figurka. Ja swoją postawię na półce.

PS. do castlowców i innych ortodoksów - nadal zostaję przy technic. :P
Ostatnio zmieniony 2010-05-21, 21:03 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#104 Post autor: Piterko »

PS. do castlowców i innych ortodoksów - nadal zostaję przy technic. :P
o nie zmienia faktu, że robot też się jakoś tak "technicowo" kojarzy :D Jedna z lepszych, dobra do mocowania steampunku, mocy na twórczości Lema, czy szeroko pojętego Space :D

rh

#105 Post autor: rh »

Właśnie miałem okazję dorwać swój komplet ludzików. I muszę powiedzieć jedno: są przepiękne. Warto je zebrać, w porównaniu do cen wielu ludzików na allegro czy BL nie są drogie, za to są wyjątkowe. Genialne główki, ciekawe torsy, niesamowite fryzury. Warto i tyle :)
Ostatnio zmieniony 2010-05-21, 21:40 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ