[MOC] Vendetta

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
SimonStorm
Posty: 64
Rejestracja: 2009-12-16, 19:18
Lokalizacja: Częstochowa

[MOC] Vendetta

#1 Post autor: SimonStorm »

Jak w tytule, scenka z użyciem niedawno upolowanego garnituru w prążki i próba sensownego wykorzystania torsu i nóżek zombiego :D.

Obrazek
I lepsze zdjęcie samochodu:
http://www.brickshelf.com/gallery/Simon ... r_copy.jpg

Flickr scenka
Flickr samochód

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-05-29, 21:36 przez SimonStorm, łącznie zmieniany 2 razy.

Fioletowy

#2 Post autor: Fioletowy »

Nie siedzę w temacie, ale muszę przyznać że bardzo fajnie skombinowałeś koła z oponami. W ogóle ten samochodzik z lat (chyba) dwudziestych wygląda szykownie, szkoda tylko, że na ciemnym tle tak mało widać :(

Hippotam

#3 Post autor: Hippotam »

Fajny klimacik i świetne wykorzystanie zombiaka.
Ja był przełożył kałuże krwi ZA ludzika - nie byłoby tak wtedy widać klocków z bliska, trochę by się rozmyło i wyglądałoby lepiej.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Wykorzystanie garnituru zombiaka w ten sposób - fantastyczny pomysł.

Krew w postaci dwóch nieprzezroczystych talerzy i sztabki - Źle. Nawet kilka zwykłych okrągłych, przezroczystych czerwonych 1x1 będzie o niebo lepsze.

Samochodzik... tu nie będę ukrywał - paskudny. Koła są o wiele, wiele za duże. Co z tego że pomysł na nie faktycznie dobry, jeśli nie pasują? Maska za niska. Błotniki obowiązkowe. Skrzynki z tyłu - fe.
Obrazek
U ciebie, koła dochodzą niemal do szczytu maski. Tutaj stanowią niecałe 2/3 wysokości całości.
Ostatnio zmieniony 2010-05-30, 15:44 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Fotograf

#5 Post autor: Fotograf »

Witaj, jak napisali koledzy powyżej świetnie wykorzystałeś garnitur od zombiaka.
Co do krwi to za bardzo nie pasują brązowe tile, chyba, ze trup już troszkę nieświeży :P.
Nad samochodzikiem popracuj, bo wiem, że potrafisz o niebo lepsze robić ;).

Ps: Ja bym zdjął opony lub większy modelik z innymi kołami zrobił.
Ostatnio zmieniony 2010-05-30, 17:07 przez Fotograf, łącznie zmieniany 1 raz.

Fioletowy

#6 Post autor: Fioletowy »

Jerac pisze:Samochodzik... tu nie będę ukrywał - paskudny. Koła są o wiele, wiele za duże. Co z tego że pomysł na nie faktycznie dobry, jeśli nie pasują? Maska za niska. Błotniki obowiązkowe. Skrzynki z tyłu - fe.

U ciebie, koła dochodzą niemal do szczytu maski. Tutaj stanowią niecałe 2/3 wysokości całości.
Faktycznie, nie ma błotników, co nie znaczy że same koła są za duże, albo że maska jest za nisko. Pierwszy lepszy przykład:
Obrazek
Tu maska też jest nisko osadzona, może nie aż tak bardzo, ale jednak jest i to znacznie. W ogóle samochód jest zbudowany w spartańskim stylu, być może przez braki w klockach, ale mi się podoba, tył także choć już mniej. Heh, w sumie to klocki tu użyte dla mnie i tak są w dużym stopniu czymś egzotycznym... :(
Co do plamy krwi, to rzeczywiście warto ją zastąpić tym samym klockiem, ale w kolorze czerwonego światełka :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#7 Post autor: lugomina »

A to plamy krwi sa? Myslalam, ze to jakies belki obok ofiary..
Zdecydowanie plamy krwi musza byc zrobione z czerwonych swiatelek, albo z czerwonych kafli i wpuszczone w podloze - krew nie jest dywanem w rzeczywistosci :)

Poza tym pomysl bardzo dobry na wykorzystanie garniaka zombiowego i w ogóle klimatyczna scenka. Chociaz twarz ofiary moglaby albo miec zamkniete oczy albo wyrazac ból?

A wlasciwe proporcje tego rodzaju samochodów to maja autka z Fabulandu :)
Obrazek

Samo podwozie jest tanie jak barszcz na BL, wystarczy nabyc i zabudowac odpowiednio :)
fabulous podwozie fabulandzkie
Ostatnio zmieniony 2010-05-30, 18:02 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

KRUEZ
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 00:27
Lokalizacja: Łódź

#8 Post autor: KRUEZ »

No tak , bandziory z włoskiej mafii raczej z tyłu skrzynek na warzywa nie wożą :) samochód powinien być bardziej dopracowany - ale pomysł i klimat niespotykany :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#9 Post autor: lugomina »

KRUEZ pisze:No tak , bandziory z włoskiej mafii raczej z tyłu skrzynek na warzywa nie wożą :)
Oczywiscie ze woza, przeciez sie kryja przed policja ze swoja prawdziwa dzialalnoscia. Widzialam przelotnie wywiad z bylym gangsterem wlosko-amerykanskim i wlasnie zwyczajne miejsca i male przedsiebiorstwa takie jak warzywniak czy pizzeria to byly swietne i prawdziwe przykrywki dla biznesu mafijnego i przemytu.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Fioletowy - samochód ktory zaprezentowałeś ma koła mniej więcej tej samej wielkości, tyle że ma po prostu znacznie mniejszą i niżej umieszczoną komorę silnika.

Fioletowy

#11 Post autor: Fioletowy »

Owszem, ma niżej umieszczoną komorę silnika, ale jest ona mniej więcej tych samych wymiarów :)

SimonStorm
Posty: 64
Rejestracja: 2009-12-16, 19:18
Lokalizacja: Częstochowa

#12 Post autor: SimonStorm »

Jej, ale komentarzy! Krew rzeczywiście mogłaby być lepsza, a auto bardziej dopracowane :-). Na przyszłość zapamiętam, bo coś czuję, że to nie moja ostatnia scenka w klimatach gangstersko-mafijnych. :D
Ostatnio zmieniony 2010-05-30, 18:58 przez SimonStorm, łącznie zmieniany 1 raz.

Joe

#13 Post autor: Joe »

Świetna praca. Pomysł z garniturem super. Scenka naprawdę klimatyczna :)

ODPOWIEDZ