7950 Knights Duel Showdown

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fioletowy

#16 Post autor: Fioletowy »

Hippotam pisze:Zanim pogrążysz się do cna w goryczy, kopnij się na strony GUS i sprawdź sobie, ile takich zestawów mogłeś kupić "za twoich czasów" za średnią pensję Twoich rodziców, a ile możesz teraz.
Co racja, to racja... Złotówka złotówce nierówna, a te 5 zł więcej to jest w dzisiejszych czasach pryszcz...

Co do katapulty, która jak widać wzbudza mieszane uczucia: Zawsze ramię można przedłużyć jednym klockiem, jeśli ktoś uważa, że jest pokraczna. Nie jest zła, a musimy pamiętać, że jest jedynie dodatkiem zważywszy na temat przewodni zestawu, którym jest pojedynek rycerzy na śmierć i życie.

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#17 Post autor: vedder »

Recenzja bardzo fajna w przeciwieństwie do samego zestawu. Kompletnie mi się on nie podoba. Figurkę ciemnego rycerza już mam, i to aż cztery sztuki na plus dla niej mamy oczywiście hełm. Za to ten jasny ma fatalny hełm na dodatek wolę tors z kolczugą który jest świetny. Katapulta też jest dana na odczepnego. Gdyby zamiast niej był chociaż jeden koń, albo stojak z mieczami i tarczami to byłby o wiele lepszy zestaw. Ogólnie to jedyny zestaw z Kingdoms którego nie kupię. Przy okazji dorwałem już zamek 7946.

Fistach

#18 Post autor: Fistach »

lugomina pisze:Gwoli sprawiedliwosci, to tarcza czerwonobiala tez nie jest dla lwiego rycerza, tylko dla ozdoby katapulty.
Tak wiem tylko chodzilo mi o to ze po rozlozeniu zestawu ludzik bialo czerwony ma tarcze a ten drugi nie :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#19 Post autor: lugomina »

Fistach pisze:
lugomina pisze:Gwoli sprawiedliwosci, to tarcza czerwonobiala tez nie jest dla lwiego rycerza, tylko dla ozdoby katapulty.
Tak wiem tylko chodzilo mi o to ze po rozlozeniu zestawu ludzik bialo czerwony ma tarcze a ten drugi nie :)
Wlasnie, to niesprawiedliwe! Z tych klocków dodatkowych i ozdobnych mogliby spokojnie zrobic conajmniej 2 tarcze wiecej..
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Fioletowy

#20 Post autor: Fioletowy »

Fistach pisze:Tak wiem tylko chodzilo mi o to ze po rozlozeniu zestawu ludzik bialo czerwony ma tarcze a ten drugi nie :)
Ten drugi ma za to szykowny topór dwuręczny :)

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#21 Post autor: Miszel »

Katapulta to jest to: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6039-1 , a nie to co coś co dali w tym zestawie. Zestaw wielkościowo porównywalny, pudełkowo na pewno też, a tam dostawaliśmy piękną dwuramienną katapultę składającą się z mnóstwa klocków, solidnie przemyślaną a nie zrobioną z pięciu klocków na krzyż skleconych tak, żeby wykorzystać minimalną ilość elementów nie dodając żadnych urozmaiceń. Do tego było tam dwóch rycerzy, koń z kropierzem, mnóstwo broni, porządne piękne kola w katapulcie a nie okrągłe bricki. To był zestaw i był wart ceny, a nie to pokraczne coś
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 11:47 przez Miszel, łącznie zmieniany 3 razy.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#22 Post autor: lugomina »

vedder pisze:Recenzja bardzo fajna w przeciwieństwie do samego zestawu. (..) Katapulta też jest dana na odczepnego. Gdyby zamiast niej był chociaż jeden koń, albo stojak z mieczami i tarczami to byłby o wiele lepszy zestaw. Przy okazji dorwałem już zamek 7946.
Dziekuje za uznanie :)
Akurat katapulteczka jest taka zgrabna, ze mnie rozbroila.. A kupilam ten zestaw tylko dla helmu, bo to na razie najtanszy dla mnie sposób go zdobycia - moge tez kupic 2 razy drozszy wozek wiezienny i tam bedzie z kolei tylko garnek srebrny, albo którys z battlepacków jeszcze drozszy. Gdyby nie ten garnek, to chyba bym na ten zestaw nie spojrzala, prawde mowiac :P
Miszel pisze:Katapulta to jest to: http://www.brickfactory.info/set/index.html , a nie to co coś co dali w tym zestawie.
Miszel, co Ty zalinkowales? Nie widze tam katapulty tylko jakies prehistoryczne zestawy z epoki klocka lupanego..
A w zeszlym roku byla jakze przeswietna katapulta. 2 razy wieksza i 2 razy drozsza niz ta, z 2 orkami i krasnoludem. Byla to najbrzydsza i najmniej praktyczna maszyna, jaka wypuscilo Lego. Miala spora lyzke, dziurawe kola, a z przodu 3 bioniclowe zebatki, ktore mialy sie poruszac za pomoca niebieskiej gumki na kijku.. co oczywiscie nie dzialalo, a brzydkie to bylo, ze tors mnie bolal od samego widoku. To ja wole to zgrabne malenstwo teraz :)
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 12:06 przez lugomina, łącznie zmieniany 3 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#23 Post autor: M_longer »

Miszel pisze:Katapulta to jest to: http://www.brickfactory.info/set/index.html
To jest link do brickfactory :]

Uwielbiam ludzi narzekających na to jak fajne zestawy były produkowane 15-20 lat temu, a dzisiaj to nam wciskają chłam i to jeszcze drożej niż kiedyś. Dzięki wam humor poprawia mi się zawsze gdy czytam jakieś marudzenie :)
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 11:49 przez M_longer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#24 Post autor: lugomina »

M_longer pisze: Uwielbiam ludzi narzekających na to jak fajne zestawy były produkowane 15-20 lat temu, a dzisiaj to nam wciskają chłam i to jeszcze drożej niż kiedyś.
Tez to uwielbiam, zwlaszcza kiedy sami mieli kilka latek wtedy i klocki dostawali za darmo od swoich staruszków :P
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Hippotam

#25 Post autor: Hippotam »

M_longer pisze:Uwielbiam ludzi narzekających
Mi się z kolei podnosi cisnienie jak czytam dwudziestolatka pitolacego jak to było "za jego czasów". Najchętniej przeniósłbym takiego na pare lat do epoki dominacji Knights Kingdom, pastelowych rycerzy i kosmicznych hełmów żeby skruszał troszkę.
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 12:01 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#26 Post autor: Mikolaj »

Te minifigi są wręcz niesamowite. Katapulta mi się nie podoba - jakieś paskudne kołka kojarzące mi się z KK, okropny kształt nie mówiąc już o tym, że tam maszyna wisi tak wysoko nad ziemią, że mam dziwne skojarzenia z monster truckiem.
A recenzja jest naprawdę świetna;)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#27 Post autor: lugomina »

Sorrow pisze: Recenzja jest super, ekstra i wogle najsss:P
Hippotam pisze:"Przepyszna recenzja, lugomino. Najsss!" - powiedział wachlujący się Hippo.
Dziekuje przepieknie za uznanie i ciesze sie, ze utrafilam w Wasze gusciech! Dla takie chwile warto live i dla takich komciów warto pisac recki :)
A teraz z ulga przesiadlam sie na klawiature bez polskich krzaczków.. achhh
Pogodziłem się już z tym że katapulta jest wieczna. Zmieniają się nacje, rasy, czasy - ale katapulta w zestawach LEGO to rzecz święta. Ale to nuuudne.
Katapultah akbar! Tak samo jak wóz wiezienny/karoca królewska, pojedynek Dobra ze Zlem oraz impulsy, gdzie ktos zakuty po szyje w zelazo wlecze jakis 2-kolowy pojazd - az dziw, ze w tym roku nie pojawil sie jeszcze rycerzyk z jakas taczka.. Ale moze wszystko przed nami. Albo moze Lego tym razem zlagodnialo i moze nawet "battlepack" cywilny ujrzymy?
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 12:19 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#28 Post autor: Miszel »

Link już poprawiony. Fajnie że wam się humor narzekaniem poprawia :) Fakt, że początki XXI wieku były jeszcze gorsze niż to jest teraz, ale nie zmienia to faktu, że teraz jest niewiele lepiej. Za 30zł wolę kupić na allegro używaną katapultę sprzed lat niż zapłacić za kilka nijakiej urody nowych klocków i tyle. Każdy ma swoje zdanie i swoje preferencje. Ja wyrażam swoje i nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 12:27 przez Miszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#29 Post autor: Ither »

Extra piórka, najsss!!! :D:D:D

jestem Twoim fanem.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#30 Post autor: tomey »

Szkoda że nie napisałeś jestem twoim idolem hehe. Recenzja jest przejrzysta i czytelna i o to chodzi. Natomiast sam zestaw? Za dużo "upiększeń" na siłę.
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 13:45 przez tomey, łącznie zmieniany 2 razy.
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ