[MOC] domki szeregowe

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

[MOC] domki szeregowe

#1 Post autor: Scrat »

Parcela 066 do miasteczka gotowa.

Ot 3 domki szeregowe zbudowane, primo bo miałem klockowy głód po maturze, secundo bo nikt nie chciał działki 066.

Obrazek

Obrazek

brickshelf
flickr
Ostatnio zmieniony 2010-06-04, 15:52 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Fioletowy

#2 Post autor: Fioletowy »

Sympatyczne :) Ale czy czasem szeregówki to nie są domki o takim samym wyglądzie (kształcie), które przylegają ścianami do siebie? Fajnie wygląda Rumcajs po prawej z grzywą i brodą jaskiniowca ;)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Fajne, ale te dwrzi do szopy to mogłeś wymienic jednak : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Fioletowy pisze:Ale czy czasem szeregówki to nie są domki o takim samym wyglądzie
Teoretycznie tak. Praktyka jest taka, że z biegiem lat coraz bardziej zaczynają się między sobą różnić. Zdarza się nawet, że z takiego szeregu wystaje jeden, gdzie dobudowano piętro. Często bywam na warszawskim Zaciszu i są tam miejsca, gdzie dziś nikt by się nie domyślił, że 25 lat temu były to identyczne domki szeregowe.

Domki Scrata mają jedną wadę; żaden nie ma komina!!! A kominy są niezbędne w każdym domu. Jeśli nie ma kominów dymowych, bo dom jest grzany przez ciepłownię miejską, to powinny być kominy wentylacyjne.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#5 Post autor: Iskra »

Ten szary najfajnieszy. :) Mam tylko jedną wątpliwość... jeśli u Ciebie występuje zabudowa szeregowa, to czy ja na działce obok (065) mogę sobie zbudować domek wolnostojący, otoczony jakimś zaśmieconym podwórkiem, czy raczej niekoniecznie? Taki miałam plan, ale jeśli wszyscy budują tam 'ciągi' domków, to może powinnam się dostosować.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#6 Post autor: Scrat »

Iskra, a rób, ja na ścianę mogę dać reklamę/plakat albo to olać, bo ścianę mam "ładną". Tylko bym na dwie płytki wszedł na Twoją działkę.
zgrredek: jeszcze dzisiaj dodam kominy!
Ciamek, mam drzwiowy kryzys :o

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#7 Post autor: pit »

Całkiem zgrabne szeregówki :)
Fioletowy pisze:Ale czy czasem szeregówki to nie są domki o takim samym wyglądzie (kształcie),
Moje będą inne, tak że będzie całkowita różnorodność.

Trochę dziwnie, przynajmniej jak dla mnie, wyglądają te płaskie dachy. Ale podejrzewam tu ograniczenia ilościowe :)

Dzięki Tobie będę mógł zrobić pstrokatą ścianę, tę przylegającą do Twojego domu, a odzyskane w ten sposób klocki przerzucić do kamienicy.
Moje działeczki będę podzielone murem i mur będzie również przy beżowym domku.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#8 Post autor: lugomina »

Przyjemne szeregowce.
Wszystkie mnie sie podobaja, ale najbardziej domek Teda Kaczynskiego, bo ma tak ladnie poukladane drewno na opal (tym bardziej potrzebuja domki komina!)

A bedzie sie cos dzialo z przodu, czy fronty beda nie widziane przez widownie?
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ