8683 Minifigures Series 1

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
szataneria
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-24, 18:10
Lokalizacja: Gdańsk

#286 Post autor: szataneria »

A może sondę zrobić, który Minifig podoba się najbardziej? :-)

Przepraszam nie zauważyłem, czy mogę prosić o skasowanie posta?
Ostatnio zmieniony 2010-06-04, 17:45 przez szataneria, łącznie zmieniany 1 raz.
Zerwać bzy zazdrosnobiałe.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#287 Post autor: nori »

[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=11355]Sonda już była/jest.[/URL]
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Radar

#288 Post autor: Radar »

Lipek79 pisze:W Niemczech minifigurki dają do gazetki Mickey Mouse (koszt 3,20 euro), ale uwaga figurki "made in china".
Przecież one wszystkie są "made in china" to nie wiem po co ta uwaga.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#289 Post autor: szarikm »

nori pisze:Nasz bohater ma ciężki zawód, codziennie żegna żonę i dziatki by udać się do fabryki automobilów i tam testować wytrzymałość pojazdów.
Może uznacie mnie za zboczeńca/desperata/maniaka/"debeściaka/dewianta" i że niby mi się wszystko kojarzy z jednym....

Malowanie na korpusie wydaje mi się kobiece, że tak to ujmę.

lordofdragonss

#290 Post autor: lordofdragonss »

szarikm pisze: Może uznacie mnie za zboczeńca/desperata/maniaka/"debeściaka/dewianta" i że niby mi się wszystko kojarzy z jednym....

Malowanie na korpusie wydaje mi się kobiece, że tak to ujmę.
Ja tam nadal widzę na tym torsie twarz xD

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#291 Post autor: zgrredek »

szarikm pisze:Malowanie na korpusie wydaje mi się kobiece, że tak to ujmę.
Coś w tym jest.

Kiedy kupiłem 1/3 pudła to wiedziałem, że będę miał komplet. W kupowaniu hurtowym nie ma tego dreszczyku emocji "co też będzie w tym woreczku"? Wpadłem ostatnio na pomysł, żeby pozyskiwać ludziki drogą wymiany poprzez moje Forum. No i właśnie przed chwilą przybył do mnie pierwszy owoc takiej wymiany - 7 ludzików wymienionych na 2,5 kg biletów wstępu z imprez w Sali Kongresowej. Bilety miałem za darmo (bo małżonka mi je z pracy przynosi), więc tylko wysyłka mnie kosztowała - 13 zł. Doszedł mi jeden nurek, więc mam już trzech. Razem mam 27 ludzików i u żadnego nie stwierdziłem żadnych usterek.

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#292 Post autor: V3speer »

Kupiłem dzisiaj moje pierwsze 2 minifigi, są świetne. Do tego miła pani w sklepie nie dość, że zgodziła się na macanie woreczków to jeszcze udostępniła mi czytnik kodów. Czirliderka jest świetna, naprawdę, a manekin po prostu uroczy! Nie wiem, czemu większość ludzi go nie lubi :)

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#293 Post autor: Miszel »

I ja dziś otrzymałem swoją całą 16 :) Właśnie jestem po rozpakowaniu. Minifigi były kompletne, nadrukom też nie mam nic do zarzucenia. Gdzieniegdzie można co najwyżej ryskę wypatrzeć, zapewne od innych elementów. Ale ta sama sytuacja a może i gorsza jest w regularnych zestawach gdzie woreczki z klockami latają dożo za dużych pudełkach. Nie ma więc się czego uczepić. Co do samych figurek to na żywo są o niebo fajniejsze ;)

Na żywo nastąpiły też zmiany w moim peletonie gwiazd. Przodują u mnie czirliderka i skejt. Na czoło peletonu do znajdującego się tuż za pierwszą dwójką jaskiniowca dołączają też zombi, klaun i manekin do krasztestów. Tu zaliczyłbym też wrestlera (figurka może mało funkcjonalna, ale bardzo fajna pod względami kolekcjonerskimi), a także znienawidzony nurek (za bardzo ładnie dobraną kolorystykę - uwielbiam jaskrawy pomarańcz, seledyn itp. A ten ma wprawdzie niejaskrawy kolor, ale w tym guście). Jedynym jego minusem moim zdaniem jest brak harpuna, albo jakiegoś innego nurkowego gadżetu typu siatka (woreczek) na podmorskie znaleziska umieszczonego w pustej łapce :) W kolejnej czwórce plasują się bez większego faworyzowania Robin Hood, Indianin, czy Indianka (trudno mi jednoznacznie stwierdzić), kowboj i magik. Do najgorszych figurek zaliczają się u mnie pielęgniarka (ratują ją trochę fajne akcesoria), kosmonauta i ninja, a największą paskudą zostaje robot! Nie dość, że sam w sobie jest brzydki to jeszcze nie ma żadnych akcesoriów.
Ostatnio zmieniony 2010-06-07, 16:37 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Trzypies

#294 Post autor: Trzypies »

Hehe... Dzisiaj w Smyku zostało tylko 7 woreczków. Po wymacaniu, okazało się, że 4 worki są schronieniem dla znienawidzonego nurka, więc kupiłem pozostałe trzy :D I nie narzekam-Forestman to mój faworyt, później steampukowy robocik a na końcu pielęgniareczka ze ślicznym uczesaniem. Jestem zadowolony :D

lordofdragonss

#295 Post autor: lordofdragonss »

(A niech cie Pepe panie dziobak... a czekajcie nie ta kwestia.
. A Niech cię Lugomino! Przez ciebie i twoją skejtkę zakupiłem dziś Emoskejta. I muszę powiedzieć że przesłodki jest, tak na swój sposób. No i ta "spoko ziom" twarz...
Już nie mogę się doczekać by założyć tą fryzurkę moim orkom xD
Ostatnio zmieniony 2010-06-07, 19:12 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#296 Post autor: kenobi8 »

Dziś udało mi się wreszcie upolować kilka figurek(skate,pielęgniarkę, pomponiarkę, robota,robin hooda, zombiaka i kowboja) w sklepie. Pani była bardzo miła, kody jej nie przeszkadzały a nawet sama pomogła szukać interesujących mnie figurek :D Cena 7,3zł.
Co do jakości, nastraszyliście mnie trochę ale jest ok. Kolory minimalnie się różnią(ale tak miałem też w normalnych zestawach), nadruki są bardzo dobrej jakości- nie obdrapane, pomazane, rozmazane... Nic też nie brakowało. Jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#297 Post autor: stpman »

I do mnie dotarł cały komplet figurek:)
Są rewelacyjne i to zupełnie nie podlega dyskusji.
Moim zdecydowanym faworytem jest manekin oraz Clown.
Ale tak naprawdę trudno powiedzieć, że jakaś figurka jest gorsza lub lepsza.
Jakość też niczego sobie, nie trafiłem na żadne defekty. Jedynie co to jednemu manekinowi brakowało tablicy.
Czekam z niecierpliwością na drugą serię, bo wydaję się być jeszcze ciekawsza:)
Ride Your Way!

szataneria
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-24, 18:10
Lokalizacja: Gdańsk

#298 Post autor: szataneria »

Szesnastka zebrana :) (w końcu) Bardzo mnie cieszy fakt, że nie trafił się żaden bubel czy brak części. Więc moja ocena jakości bardzo wysoka :)
Zerwać bzy zazdrosnobiałe.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#299 Post autor: kamzel »

Czy gdzieś w Warszawie (pomijając Smyki) można jeszcze dostać te figurki?

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#300 Post autor: Kleymen »

Nie żebym jakimś malkontentem był, ale... Niektóre figurki są naprawdę niedopuszczalnej jakości. Posiadam jaskiniowca, pielęgniarkę, klauna, robota, nurka, cheerleaderke, zombiaka i kosmonautę. Porównajcie choćby niektóre części. Dajmy na to łopatę zombiaka i farmera(tegorocznego). Różnice w materiale można stwierdzić gołym okiem, w dotyku łopata zombiaka prezentuje się jeszcze gorzej. Warto tez wspomnieć, że łopata farmera jest zakończona, nazwijmy to, półkolem, a zombiaka jest po prostu ścięta.
Ogólnie rzecz biorąc części w minifigurkach są złej jakości nawet w stosunku do tegorocznych wyrobów m.in. naszych południowych sąsiadów, a co dopiero do starszych klocków. Miałem okazje mieć w rękach Forestman'a, nadruk na główce dzieliła w pewnym miejscu mała rysa(wada fabryczna, nic wielkiego, ale występuję na kilku figurkach), o czapce i piórku wspominał już Nori, od siebie dodam tylko, że piórko prześwituję, a nowa czapka w porównaniu ze starą, nadaję się tylko i wyłącznie do Kinder Niespodzianki.
Nic nie zmieni faktu, że figurki są świetne, szczególnie robot i cheerleaderka, ale Lego poszło trochę na łatwiznę.

ODPOWIEDZ