[MOC] Taśma montażowa Snowspeederów

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

[MOC] Taśma montażowa Snowspeederów

#1 Post autor: tomey »

Wreszcie zrobiłem i obfotografowałem coś co mi dawno chodziło po głowie. Jak wiadomo z Imperium nie ma żartów dlatego rebelianci szybko montują kolejne Snowspeedery.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
37236809 nowe gadu:)

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#2 Post autor: Miszel »

Fajny pomysł. Świetny minipożar na taśmie i adekwatna mina rebelianta :) Trochę nie bardzo wygląda miejsce przekroju, bo widać że taśma montażowa to podróba :P Lepiej by wyglądało jak taśma na poziomie wałów napędzających kończyła się o jeden stud głębiej, a nie cały przekrój na płasko, ale to takie marudzenie mało istotne :) Ogólnie super
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

...a tak w ogóle, to Sojusz nie budował snowspeederów od podstaw, tylko na bazie jakiegoś tam cywilnego latadełka (do sprawdzenia na wookiepedii), tak więc cała koncepcja taśmy montażowej dla nich jest bez sensu ;>

crises

#4 Post autor: crises »

Jerac pisze:tak więc cała koncepcja taśmy montażowej dla nich jest bez sensu ;>
Nie deprymuj budowniczego. Nowych MOCy jak na lekarstwo...

Ja bym tutaj dodał nieco kafelków i trochę gratów "technicznych". Idea pokazania kolejnych etapów powstawania pojazdu jest fajna, szkoda, że tutaj są tylko dwa.

Poszukaj w aparacie ustawienia balansu bieli i spróbuj ze statywem. To pierwsze pozwoli uzyskać białe tło, to drugie - ostre zdjęcia.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#5 Post autor: tomey »

Niestety nie mam małego statywu, a swojego biurka już prawie nie pamiętam, znikneło pod stosem książek i kser :p. Troche klamotów jest przy nieczynnym ramieniu. Ale dzięki za uwagi.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

tomey pisze:stosem książek
Książki to dobry materiał na statyw.
Zdrufko, Ciamek

crises

#7 Post autor: crises »

Ciamek pisze:
tomey pisze:stosem książek
Książki to dobry materiał na statyw.
Cokolwiek na czym można postawić lub chociaż podeprzeć aparat.

Do tego można ustawić w aparacie samowyzwalacz (na przykład na 2 sekundy), żeby wyeliminować poruszenie aparatu podczas naciskania spustu migawki.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Przez 2 lata robiłem wszystkie zdjęcia na statywie z solidnej encyklopedii. Balans bieli nie jest skopany, skopana jest tylko jasność. Trzeba to podkręcić w aparacie, a resztę się już poprawi choćby w irfan view.

Fioletowy

#9 Post autor: Fioletowy »

Lubię MOCe w klimacie Star Wars :) Wyszło całkiem nieźle, szkoda tylko, że tak jest tak mało obsługi technicznej - większość to żołnierze i piloci Rebeliantów.

ODPOWIEDZ