[MOC] Ford Mutt

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jasiu
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-17, 11:21
Lokalizacja: Iława
brickshelf: Jasiu
Kontakt:

 

[MOC] Ford Mutt

#1 Post autor: Jasiu »

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Dane techniczne:
Napęd: 1 x PF Medium
Skręt: 1 x PF Medium
Zawieszenie: kolebka z przodu i z tyłu
Inne: działające światła przednie

Prezentuje Wam dziś mojego MOC'a, z tego co można przeczytać w temacie jest to Ford Mutt.
Przejdźmy więc do konkretów... Ford Mutt jest to lekki amerykański samochód terenowy.
Model posiada napęd na wszystkie koła, a napędza je jeden PF Medium z przełożeniem 1:6.
Zawieszony jest na kolebkach, które wspomagają dwa amortyzatory z przodu oraz dwa giętkie axle z tyłu. W celu utwardzenia amortyzatorów zastosowałem w nich patent Atra.
Do skrętu użylem PF Medium z przełożeniem 1:9. Dodatkowym bajerem są działające przednie światła.
W modelu nie zamontowałem dyferencjalów, ponieważ początkowo miał to być pojazd do CrCr. Jednak z powodu problemów z zamontowaniem zwolnic, a dokładniej ze zmieszczeniem się w wymiarze, i co z tego wynika strach o połamanie kardanów, postanowilem, że cięższy teren zostawie sobie dla trialówki.
Co do nadwozia, to jestem z niego w miare zadowolony, może i łatwo sie rozpada, ale to chyba mój najładniejszy model.
To z czego jestem najbardziej zadowolony to fajnie pracujące zawieszenie, co można zobaczyc na filmie.

Galeria

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vvpbuzXujfc[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2010-06-07, 15:41 przez Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Build TrTr Or Die Tryin

Fioletowy

#2 Post autor: Fioletowy »

Wspaniała terenówka! Jako laik mogę jedynie powiedzieć, że bardzo mi się podoba - co do właściwości jezdnych to wypowiedzą się inni, choć jak na moje dyletanckie oko to dzielnie sobie radzi w terenie. Zawsze myślałem, że model mutt należy do marki Jeep - sam miałem takiego wojskowego do sklejania chyba z firmy Academy w skali 1:35. Ładnie go wykończyłeś :)

Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

#3 Post autor: Mistakes »

Bardzo ładny, ale bricki ważą dużo. jeżeli masz zamiar startować tym w CrCr to proponuję zmiejszyć redukcje np. do 3:1 (Zamiast 1:9 daj 9:1 bo to co napisałeś oznacza że jeden obrót silnika daje 9 obrotów na wyjściu?).

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#4 Post autor: smyk »

Bardzo ładna karoseria, choć chyba jest pewien problem z określeniem skali i proporcji. Nie jest zbyt przysadzisty?

Świetne są skosy otworów drzwiowych, progi, błotniki i zaokrąglenie z boku maski. Przedni grill trochę zbyt uproszczony. Na pewno przydałby się węższe opony.

Generalnie, bardzo mi się podoba, chyba najfajniejszy z tegorocznych "jeepków". Choć nie wiem, czy się Sariel nie obrazi ;)

Ile fordzik waży? Bo jeśli z półtora kilo, to że go napędzasz z jednego mediuma poprzez redukcję 1:6 to niemal cud.
Ostatnio zmieniony 2010-06-07, 16:10 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#5 Post autor: Chrupek »

jak zobaczylem pierwsze zdjecie to bylem pewny ze to model team, a potem szok ze to jezdzi:) Naprawde fajny model!
Sezon w pełni!

Jasiu
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-17, 11:21
Lokalizacja: Iława
brickshelf: Jasiu
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jasiu »

Mistakes pisze:Jeżeli masz zamiar startować tym w CrCr to proponuję zmiejszyć redukcje np. do 3:1 (Zamiast 1:9 daj 9:1 bo to co napisałeś oznacza że jeden obrót silnika daje 9 obrotów na wyjściu?).
Jak już napisałem, nie zamierzam tym startować w CrCr z powodu braku zwolnic.
Według Sarielowego kalkulatora przełożeń kół zębatych, przełożenie redukujące ukazuje się w takiej formie w jakiej napisałem w 1 poście.
smyk pisze:Bardzo ładna karoseria, choć chyba jest pewien problem z określeniem skali i proporcji. Nie jest zbyt przysadzisty?

Na pewno przydałby się węższe opony.

Ile fordzik waży? Bo jeśli z półtora kilo, to że go napędzasz z jednego mediuma poprzez redukcję 1:6 to niemal cud.
Co do skali to myślę, że jest ok, może to wina zdjęć.
Co do węższych kół to zgadzam się, wtedy pewnie upchnąłbym zwolnice.
Model waży ok 1,7kg, macie nowego cudotwórce na forum. :D

Dzięki za wszystkie komentarze.
Ostatnio zmieniony 2010-06-07, 17:29 przez Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Build TrTr Or Die Tryin

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

Sympatyczny modelik. Mi również wydaje się że jest ciut przysadzisty.

A i plusa masz za podkład muzyczny ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

Jasiu pisze:Według Sarielowego kalkulatora przełożeń kół zębatych, przełożenie redukujące ukazuje się w takiej formie w jakiej napisałem w 1 poście.
Muszę to chyba poprawić :)

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

A mnie sie bardzo podoba :) Praktycznie wszystko oprocz grilla. BB mogles przykryc chociazby sznurkowa siatka :) ale i tak jest bardzo fajnie. Widzialem braklo Ci Slope Inv 75 w kolorze Yellow ale sobie poradziles.

Chcialbym zebys dodal kilka malych detali - ale takich pierdolek zeby nie podnosily masy pojazdu.

Jak na ta mase i naped na mediumie sprawnie jezdzi:)

Dobry film!

CrCr = cross country = XC?

Przelozenie X : Y ma redukcje gdy X > Y lub multiplikacje gdy Y > X

Jasiu
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-17, 11:21
Lokalizacja: Iława
brickshelf: Jasiu
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jasiu »

Fistach pisze:Chcialbym zebys dodal kilka malych detali - ale takich pierdolek zeby nie podnosily masy pojazdu.

CrCr = cross country = XC?
Raczej nie będe już robił poprawek, ponieważ zabieram się za trialówkę, gdy tylko znajdę troche wolnego czasu.

CrCr = Cross Country, nie wiem czy to dobry skrót ale to brzmi bardziej trialowo, a XC to nie wiem co to jest.

EDIT: Może się komuś przyda: Instrukcja przedniego mostu
Build TrTr Or Die Tryin

Mrutek

#11 Post autor: Mrutek »

Szybko go zauważyłem...
Niezły.

ODPOWIEDZ