Wizja Pałacowego Trialu

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#16 Post autor: TT »

Kubrick pisze: Musimy pokazac, ze te auta potrafia cos zrobic, a nie wywalaja sie na pierwszej wypuklosci.
Epic...
To będą jeździć tylko te które dają radę. Inne trucker będzie demolował pod stołem :P
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#17 Post autor: smyk »

Mam tylko kilka pianek, które są tak obleśne, że wstyd się z nimi gdziekolwiek pokazać, a ponadto brudzą. Ale liczę, że Ramzes, jako pomysłodawca, ma coś w zanadrzu :)

Cieślu, tu chodzi także o czas.
Rozegranie w warunkach wystawy jednego odcinka dla 20 załóg to kwestia całego dnia. Więc trzeba by zrobić zawody trzydniowe. Pomijam to, czy ktokolwiek by to wytrzymał i chciał tak długo zostać na miejscu.
Ważenie 20 załóg to godzinka. Razy trzy dni - 3 godzinki. Bo raczej nie znajdziemy miejsca na zamknięty park maszyn, w którym ciężarówki by zostawały na noc.
Kolejna kwestia - pozostałe aspekty wystawy. Pilnowanie modeli, opowiadanie o nich, ustawianie makiet, oprowadzanie przyjezdnych - to zajmuje kupę czasu.
Trzy doby nam nie starczą, choćbyśmy nie spali.

Cieślu
VIP
Posty: 1263
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#18 Post autor: Cieślu »

W porządku, zastanawiałem się tylko czy to ma jakiekolwiek szanse wypalić. W sumie szkoda bo głód jazdy jest :D No nic, będzie musiała wystarczyć pianka czy cośtam innego.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#19 Post autor: Pietruch »

Sariel pisze:Ok, czyli wiadomo już że trasy nie układa Smyk ani Arek :P
Nie, układa Pan Sariel.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#20 Post autor: m4rc1n »

W razie czego, posiadam płaty pianki/gąbki o grubości ok 1.5cm, o wielkości ok 0.5x0.5m, w sumie było by powyżej 1m^2. Ostatecznie, można położyć czyiś plecak i po nim jeździć :D

Jutro jadę do OBI po kilka listew, mogę kupić więcej, i przygotować na wystawę jakieś przeszkody, typu niewielka huśtawka, lub coś w ten deseń.
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 803
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#21 Post autor: Atros »

Cieślu zaproponował rozegranie zawodów w parku Szczęśliwickim, z dala od wystawowej publiczności. Tylko czy będzie takie popołudnie czy ranek żeby tam pojechać w ten wystawowy weekend?

W pałacu zawody byłoby bardzo trudno rozegrać. Ale pokazowe przejazdy musimy zrobić. Myślę, że fajnym pomysłem byłoby ustawienie kilkumetrowej trasy na stołach i jeździć po niej. Można by ustalić, że każdy trialowiec jeździ w ciągu każdej godziny przez 5 minut i wtedy każdy zwiedzający mógłby zobaczyć jakąś trialówkę w akcji. Przykłady takich stołowych tras są na YT, całkiem fajnie to wygląda.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#22 Post autor: zgrredek »

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale w tej sali
Obrazek
ma stanąć dźwig Aurimaxa. Myślę, że zajmie mniej miejsca niż te motory. Może zrobić by tor dookoła, np po tym czarnym okręgu?
Jutro będę w Muzeum to spytam co oni na to. No i czy Auri na pewno przyjedzie ze swoim dźwigiem?

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#23 Post autor: smyk »

Zgrredek jest jak dobra wróżka, a lego polska jak święty mikołaj.
Dostaniemy w czwartek przed wystawą dwa kartony szarych bricków 2x4 na zbudowanie pokazowej trasy.

Potrzebni chętni do pomocy, bo trzeba będzie się uwijać.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 803
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#24 Post autor: Atros »

to świetna wiadomość, teraz będziemy nie wyznaczać trasę, a ją budować :) Ja się zgłaszam do pomocy.

A będą jakieś płyty bazowe?

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#25 Post autor: smyk »

Atr pisze:to świetna wiadomość, teraz będziemy nie wyznaczać trasę, a ją budować :) Ja się zgłaszam do pomocy.

A będą jakieś płyty bazowe?
A masz jakieś? Bo ja swoje wsadziłem w zdecydowanej większości pod Grunwald i KZ.

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#26 Post autor: Lomero »

Ja kilka mam. Oczywiście pomogę przy budowie.
Lomero

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 803
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#27 Post autor: Atros »

Mam dwie 48x48 ale średnim stanie niestety

A czy po weekendzie będzie można użyć tych klocków jako podłoże dla trialówek w gablotach?

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#28 Post autor: Pietruch »

Super. Oczywiście służę pomocą!
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Toffik
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-16, 21:36
Lokalizacja: Wrocław / Głogów
brickshelf: Toffik

 

#29 Post autor: Toffik »

Mogę przywieźć jedną dużą płytę, odłamaną kawałek na boku, ale pewnie się przyda.
"Music never gets old. Just a little... dusty."

"Twój post został usunięty.
Powód: Niski poziom intelektualny postu."

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#30 Post autor: zgrredek »

Co do zawodów w tej okrągłej sali to jest to możliwe tylko jeśli Aurimax przywiezie swój dźwig. Po prostu Muzeum jest gotowe uprzątnąć ekspozycję motocykli na trzy miesiące, ale nie będą jej uprzątać na dwa dni.

Gdyby się nie udało, to przed Muzeum jest park, gdzie jest sporo krzywych krawężników, źle obsadzonych włazów kanalizacyjnych i innych nierówności.

Zablokowany